تقویم اخبار

آذر 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

لطفا به این دو خبر توجه فرمایید:

  • افتتاح 24 طرح عمرانی ،بهداشتی ودرمانی درغرب خراسان رضوی 

22 اردیبهشت 96 با حضور وزیر بهداشت در شهرستان سبزوار،24 طرح عمرانی ،بهداشتی و درمانی در غرب استان افتتاح شد. دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت،دراین سفر 24 طرح عمرانی،بهداشتی ودرمانی درغرب استان را افتتاح کرد که تعدادی از این طرح ها به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

این طرح های عمرانی شامل بهره برداری از بخش مجتمع اداری پردیس، مرکز مهارت های بالینی، بخش سی تی اسکن ، روانپزشکی، پزشکی هسته ای بیمارستان واسعی، بخش اورژانس، جراحی اعصاب بیمارستان امداد شهید بهشتی، آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی، سی تی اسکن بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه و مرکز خدمات جامع سلامت شهری جعفرآباد است.همچنین در این سفر 14 خانه بهداشت روستایی و 2 مرکز جامع سلامت در شهرستان های سبزوار، جوین، خوشاب و داورزن از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

این طرح های عمرانی-بهداشتی و درمانی در مساحتی به وسعت 11 هزار و 360 متر مربع، با 330 میلیارد ریال اعتبار، احداث شد و به بهره برداری رسید.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیشتر این طرح ها در محروم ترین مناطق کشور اجرا شده است که این موضوع نشان می دهد دولت تدبیر و امید به مناطق کمتر توسعه یافته، توجه ویژه ای دارد.وی افزود: 6 هزار و 500 طرح بهداشتی درمانی در دولت یازدهم در سراسر کشور به خصوص در مناطق محروم، اجرا و راه اندازی شده است.

  • بیمارستان 320 تختخوابی بهلول گناباد افتتاح شد 

بیمارستان 320 تختخوابی بهلول گناباد با حضور وزیر بهداشت و درمان ، استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش گناپا؛ ظهر امروز 19 فروردین 96 بیمارستان 320 تختخوابی با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

شایان ذکر است این پروژه در حالی با اعتبار 800 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که از این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه تاریخ گناباد و بزرگترین پروژه بهداشتی درمانی منطقه نام برده می شود.


 

نیشابور و طرح تحول سلامت و عقب ماندگی غیر قابل جبران

در حالی که شهرستان های نیشابور و فیروزه برابر آخرین سرشماری رسمی در سال 1395 جمعیتی بالغ بر 490 هزار نفر را در خود جای داده و سبزوار و 4 شهرستان اطراف ان یعنی جوین ، جغتای ، خوشاب و داورزن در همین سال جمعا 469 هزار نفر جمعیت داشته اند و همچنین شهرستان های گناباد و بجستان جمعا 120 هزار نفر جمعیت دارند ، اما توجه دولت محترم به دو منطقه سبزوار و گناباد بسیار بیشتر از نیشابور بوده و اکنون نیشابور حدود 50 سال از این دو منطفه در امور بهداشتیو پزشکی عقب مانده است.

به نظر بسیاری از کارشناسان دم کارآیی نمایندگان مجلس و مسولین محلی نیشابور در این امر موثر بوده است. اما کم کار مسولان محلی قبول ، ولی برنامه ریزان کشوری و وزارتی چه ، آیا آنها هم کم کار هستند یا نه هر کس قدرت چانه زنی بیشتری داشت به حق و حقوق واقعی و غیر واقعی خود می رسد.

کاش در امر پزشکی به نیشابور نیم میلیونی بیشتر توجه می شد. عدم ارتقای دانشکده پزشکی ه دانشگاه بزرگترین آسیب را به بهداشت و درمان نیشابور زد. عدم ارتقای امور بهداشت و ودرمان بخش های تابعه نیشابور به شبکه بهداشت از دیگر آسیب های بزرگی است که بر دامان نیشابور ضربه زده است.

کاش در این طرح تحول سلامت که تمامی شهرها و شهرستان های کشور بهره ها بردند ، نیشابور هم به حق واقعی خود می رسیدو ای کاش مسولی در سطح شهرستان . مسولان کشوری به ظلم 40 ساله بهداشت ودرمان در دومین شهرستان و دومین شهر پرجمعیت استان خراسان رضوی پایان می دادند.

آیا شهر گناباد با 40 هزار نفر جمعیت و 88 هزار نفر جمعیت کل شهرستان و 120 هزار نفر با بجستان ، شایسته سه بیمارستان در گناباد و یک بیمارستان در بجستان است یا نیشابور با 270 هزار نفر جمعیت در شهر و 490 هزار نفر جمعیت در منطقه فیروزه و نیشابور با دو بیمارستان ؟


پاسخ روابط عمومی علوم پزشکی شهرستان نیشابور:

باسمه تعالی

مدیر محترم پورتال اطلاع رسانی روزنه

سلام علیکم

احتراماً بازگشت به انتشار مطلبی با عنوان " ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور" روز شنبه مورخ 23/02/1396  ضمن تشکر از انتشار دغدغه های شهروندان شریف نیشابور و احترام به این حساسیت به استحضار می رساند :

1) برابر آخرین سرشماری انجام شده جمعیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی نیشابور (شهرستان های نیشابور و فیروزه) 511895 می باشد .

2) طرح هایی که در سفر وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سبزوار و گناباد مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفته اند عمدتاً طرح هایی هستند که عملیات اجرایی آنها در سال های قبل از دولت یازدهم شروع گردیده ولی در سال های اخیر تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته است . بدون شک اظهارنظر برخی شهروندان محترم ذیل انتشار مطب مذکور دور از انصاف نبوده است و واقعیت این است که در نیشابور طرح نیمه تمام یا بلاتکلیفی (همانند پروژه های شهرستان های مذکور) قبل از شروع به کار دولت یازدهم وجود نداشته است .

ولی از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم و انتصاب ریاست دانشکده در اسفند 92 نیازهای دیرینه نیشابور از جمله توسعه بخش زایشگاه و زایمانی ، بخش های اورژانس بیمارستان های حکیم و 22 بهمن ، نیاز به کلینیک های تخصصی در دو منطقه شمال و جنوب شهر و دهها پروژه بهداشتی که شرح آن قبلاً به استحضار عموم رسیده است مورد پیگیری واقع گردیده است و نتایج خوبی حاصل شده است .

مزید استحضار شهروندان محترم اعلام می دارد در 3 سال اخیر 115 تخت بیمارستانی به سرجمع 329 تخت قبلی نیشابور اضافه گردیده و تا پایان سال 96 ، 60 تخت دیگر به آن اضافه خواهد شد که در مجموع ظرف 4 سال ، بیش از نصف کل تخت های بیمارستانی احداث شده قبل و بعد از انقلاب در نیشابور به ظرفیت درمان شهر اضافه شده است .

پروژه بیمارستان سوم که در شمال شهر در حال احداث می باشد نتیجه پیگیری های سال 94 و 93 ریاست محترم دانشکده بوده است که امیدواریم در پایان سال 97 عملیات ساختمانی آن به اتمام برسد و در سال 98 مورد بهره برداری واقع گردد.

شهروندان محترم می توانند برای مشاهده خدمات انجام شده در طی 3 سال قبل به لینک زیر مراجعه نمایند :

http://www.nums.ac.ir/attachments/article/3691/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DA%86%D9%87%20%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%A9%D8%B1%D8%AF.pdf

3) ارتقاء دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه که یکی از خواسته های به حق مردم و مسئولین نیشابور است به طور مکرر توسط ریاست دانشکده و مسئولین سیاسی نیشابور پیگیری شده است . لیکن همانطور که در سفر مرداد ماه سال 1395 ، وزیر محترم بهداشت به نیشابور توسط وی مطرح گردید ، مسئولین نیشابور فرصت های کلانی در زمان مهیا بودن این ارتقاء از دست داده اند . در حال حاضر به دلیل تبصره یک ماده 2 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص آمایش آموزش عالی سلامت کشور که به شماره 3103/94/دش به تصویب رسیده است تنها شرط امکان ارتقاء به دانشگاه ، ایجاد استان جدید و وجود مرکزیت استان است .

دانشکده علوم پزشکی به صورت تمام وقت از تمام ظرفیت های خود برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین ارتقاء به دانشگاه استفاده نموده و این فعالیت ها را با تمام قوت ادامه خواهد داد . امیدواریم با تلاش همه مسئولین محترم، همدلی و وحدت مردم ، همانگونه که توسعه بخش سلامت امروزه به اولویت اول همه مردم و مسئولین تبدیل شده است همچنان پیگیری تا نتایج ارزشمندی حاصل گردد .

 

 روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور

 

#1 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
برزویه طبیب - شنبه 23 اردیبهشت 1396  

اولین پزشک قبل از تاریخ ازنیشابور باشه وامروز وضعیت بیمارستان ودانشکده پزشکی نیشابور به این وضع باشه. زمانی بیشترین غلما ودانشمندان راداشته باشیم والان دریغ از یک دانشکده مهندسی درست وحسابی.بله الان نیشابور بااین سابقه غنی در علوم مختلف باید عظیم ترین دانشکده های پزشکی ومهندسی وهنر را درکشور میداشتیم واز تمام کشور دانشجویان برای راه یابی به دانشگاههای نیشابور سرو دست میشکستند.ولی .....

#2 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
دکتر امینی - شنبه 23 اردیبهشت 1396  

مسئولان اون شهرها زرنگتر بودن بخاطر همونم شهرهاشون بيشتر پيشرفت كردن. اما مسئولان نيشابور

#3 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
فیروزه نیشابوری - شنبه 23 اردیبهشت 1396  

امروز 23 اردیبهشت ماه نیز بیمارستان 320 تختخوابی بجنورد و بیمارستان 220 تختخوابی شیروان هم با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد و نیشابور به قعر جدول وضعیت بهداشت و درمان کشور سقوط کرد. متاسفم

#4 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
مهدی - شنبه 23 اردیبهشت 1396  

واقعا این تبعیض ها کی جبران خواهد شد.
وقتی زمان از دست برود

#5 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
اسدالله - یک شنبه 24 اردیبهشت 1396  

سلام
فقط میتوان گفت از ماست که بر ماست.
شاعر میگوید تا نگرید طفل کی نوشد لبن

این طرحها چند سال قبل از طرح تحول سلامت شروع شده اند و در جریان اجرای طرح تحول از اعتبارات آن به خوبی استفاده کرده اند.

#6 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
عبدالله - یک شنبه 24 اردیبهشت 1396  

من يك كارمند علوم پزشکی هستم. همشهری ما به نکتهدخوبی در قالب شعر اشاره کرده.

تا نگرید طفل کی نوشد. لبن

تا سه سال قبل مسولین محلی که من زیر دست آنها بودم اعتقادی به کمبود. در بهداشت و درمان نداشتند و طبیعتا کسی که احساس کمبود نکند دنبال جبران نمیرود. از زمانی که آقای دکتر عظیمی آمده با عدد و رقم آمار میدهد که ما عقبیم. ایکاش این مرد چند. سال زودتر به نیشابور آمده بود.

#6.1 عطف به: عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
فیروزه نیشابوری - دوشنبه 25 اردیبهشت 1396  

درسته تا بچه نگرید و .....
اما حرف اینه که مامان بچه نباید بیند که بچه چه مشکلی داره که گریه نمی کنه ، حرف درست در مطلب زده شده که مسولان محلی خواب ، ولی مسولان رده بالا چرا توجهی به نیشابور و مشکلات کمبود بخش درمانی ان نمی کنند؟آیا در تهران جدولی از جمعیت شهرستان ها و امکانات آنان نیست؟

#7 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
حسن - دوشنبه 25 اردیبهشت 1396  

نماینده سناتور ما باعث این همه عقب افتادگی بود....فقط تا تونست دنبال خود و فامیل ها بود....باید اون دنیا جواب مردم بدی....

#8 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
شهروند - سه شنبه 26 اردیبهشت 1396  

اینها بی توجهی دولت نیست بی کفایتی مسئولان دستگاه ذی ربط شهرستان است.وقتی سالهابقیه دنبال احداث مراکز هکتاری بودند آقایان دنبال اجاره پستوخانه واحد به واحد بودندوهنوز هستند.تفکرشان اینست که جذب منابع را ولو به شکل استیجاری داشته باشیم نه به گونه پایداروطویل المدت!!!!به خاطر همین گذشته از جذب خیران سلامت آخرین اقدامشون درآمدی 30درصدی از کارگران مظلوم به شکل خدمات درساختمان های مجاور بیمارستانی به نمونه پلی کلینیک وخدمات دارویی و... است که کارگر بنده خدا که تنها چشم امیدش همین خدمات رایگان بود به بهانه هایی کم کم اینها را نیز پولی کردند ورفت!!!این است مدیریت غیرحرفه ای ودور خود چرخیدن وبیهوده این طرف وآن طرف زدن وتبلیغات الکی درساز و کرنا کردن.

#9 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
جواد - سه شنبه 26 اردیبهشت 1396  

سال پیش روز بزرگداشت خیام٬پروفسور صادقی حضور داشتن و ایراد سخن کردند...از کمبودها گفتند هم آقای مظفری و هم جناب پروفسور.... آقای پروفسور قول دادند که اگه زمینی از طرف دانشکده علوم پزشکی تهیه بشه...حاضر خواهند بود بزرگترین بیمارستان قلب در نیشابور با خرج خودشون بسازند....کو گوش شنوا....مسولین دانشکده خوابن....این افراد غیر بومی کی هستن در بدنه نیشابور که دارن این شهرو به نابودی میکشن....!!!؟؟

#10 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
محمد - پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396  

جواد همشهری
پارسال من هم در آن مراسم بودم و آقای پروفسور صادقی گفت: من بزرگترین موزه موزه موزه قلب را در حد چند صد متر مربع درکنار افلاک نما درست میکنم تا مردمی که برای دیدن افلاک نما میآیند با ساختمان قلب و بیماری های قلب هم آشنا شوند. و آقای مظفری هم قول داد زمینی در این رابطه در همان همان فضا اختصاص یابد ولی فکر میکنم خود افلاک نما تا به اتمام برسد زمان میبرد. اصلا صحبتی از بیمارستان قلب نشد!

#11 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
یک دلسوز - آدینه 29 اردیبهشت 1396  

متاسفانه نیشابور عقب ماندگی های زیادی دارد و در سطح شهرستان نیازمند مردانی است که اولین دغدغه شان رفع این عقب ماندگی ها باشد. اما متاسفانه تا کنون همه مردان نیشابور محافظه کار بوده و نفع شخصی را به نفع نیشابور ترجیح داده اند و این به ضرر نیشابور تمام شده است. برای نمونه بروید و آن افرادی را که نماینده بوده اند ببینید در چه پست هایی مسئولیت دارند . برای نیشابور کار کرده اند یا نیشابور برای آنها کار کرده است! چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.
خدمت یکی از نمایندگان رسیدم گفتم چرا نیشابور وضعش این است و .... گفت تو چرا گیر شهری مثل سبزوار می دهی! الان هم من به شما می گویم، چرا به سبزوار گیر می دهید!!!
تا موقعی تفکر نمایندگانتان این باشد، وضع از این بهتر نخواهد شد.

#12 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
شهروند - آدینه 29 اردیبهشت 1396  

دوستان کسی به فکر شهر و مردم نیست . واضح و اشکار است که نمایندگان و شوراها در طول این سالها چیکار می کردن ایا شما پیشرفت دیده اید (از ماست که بر ماست) به دور و برمون نگاه کنیم از نخبه ها و هنرمندها و ورزشکاران نامی کجان اکثریت رفتن چرا؟ افسوس و....

#13 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
شهروند2 - یک شنبه 31 اردیبهشت 1396  

اي آقا شمارو بخدا نفرماييد! خيلي ها پول دارند و ميرن مشهد عمل جراحي ميكنند.اينكه بيمارستان بسازند پيشكش . شبكه بهداشت و درمان نيشابور هنوز نتونستند اختلاف فاحش قيمتي و هزينه هاي يين بيمارستان دولتي و خيريه هيئت ابوالفضلي رو حل كنند. اونجا خيلي پول ميگيرند. چرا؟ تحقيقي كه كردم متوجه شدم كه همه منافعش هم به جيب پزشكان محترم ميره و هيئت هم هيچ سودي نميبره الا بدنامي اش رو.ترتيبي اتخاذ فرماييد كه به نفع مستمندان بشود.

#14 عطف به: ظلم 40 ساله دولت و وزارت بهداشت به نیشابور

avatar
ایمان - دوشنبه 15 خرداد 1396  

بیمارستان حشمتیه قدیمی‌ترین بیمارستان نوین خراسان است که در سال ۱۲۹۸ هجری شمسی با همت مردم و مسوولان وقت و به ویژه دکتر قاسم غنی پزشک، ادیب و سیاستمدار مشهور دوران معاصر با ظرفیت ۱۱۰ تخت ثابت در سبزوار تأسیس شد.[۱
سردر بیمارستان حشمتیه یکی از آثار ارزشمند به جای مانده معماری سبزوار در اوایل دوره پهلوی است. این بیمارستان براساس سند وقفنامه که رونوشت آن در فصل اول و صفحه هفتم از کتاب «معماری و معماران سبزوار» موجود است، توسط دکتر قاسم غنی در اواخر دوره قاجار ساخته شده و به احترام هادی خان سالار حشمت حاکم وقت سبزوار، به عنوان حشمتیه نامگذاری شده است.[۳][۴][۵]

تنها اثر باقی‌مانده از بنای قدیم این بیمارستان، سردر جنوبی آن است که دارای گره چینی با آجر رنگی است که یکی از تزئینات آجری معماری ایرانی است. این سردر در خیابان نواب صفوی یا همان خیابان سینما (خیابان دکتر غنی) و در انتهای کوچه نواب ۴ می‌باشد.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۰۸
۰۶:۴۰
۱۱:۳۱
۱۶:۲۲
۱۶:۴۲

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۲۵۲۸
۲۲۲۸
۹۷۵۶۸۱۴