تقویم اخبار

تیر 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

فضای نگهداری از 50 سالمند بی بضاعت فیروزه مناسب شد

رئیس اداره بهزیستی فیروزه:

آرزوی دست نیافتنی 50 سالمند با مناسب سازی فضاهای مورد نیاز آنان در شهرستان فیروزه محقق شد

رئیس اداره بهزیستی فیروزه گفت: آرزوی دست نیافتنی 50 سالمند بی بضاعت فیروزه با اهتمام مددکاران این اداره در مناسب سازی فضاهای مورد نیاز آنان جامه عمل گرفت.

علی اکبر کرد در چهارمین جلسه ساماندهی ارتقای سطح سلامت سالمندان این شهرستان با تقدیر از تعامل و همکاری اعضای این شورا و اعلام این خبر افزود: سالمندی دوره خاصی از زندگی هر فرد می تواند باشد که به دلایل جسمی و روحی، سالمندان به فضاهای مناسب، تحرک و تعاملات اجتماعی بسیار نیازمندند تا بتوانند زندگی بهتری را داشته باشند.

او در تشریح این خبر از هزینه کرد بیش از 200 میلیون ريال اعتبار به منظور فراهم آوردن امکانات و شرایط خاص مورد نیاز زندگی سالمندان بی بضاعت در این شهرستان خبر داد.

کرد بیان داشت: از نیمه دوم سال گذشته اداره بهزیستی فیروزه با پایلوت قرار دادن دو روستای قلعه یزدان بخش طاغنکوه و شوری بزرگ بخش مرکزی شهرستان سعی کرد با اولویت شناسایی سالمندان بی بضاعت، زمینه ارتقای سطح زندگی آنان را در خانه هایشان بهبود بخشد.

وی اظهارداشت: در این دو روستا 30 خانواده هدف شناسایی و بیش از 50 سالمند تحت پوشش اجرای طرح قرار گرفتند.

کرد در تشریح اقدامات این اداره گفت: هدف نهایی از اجرای طرح مناسب سازی و بهبود شرایط زندگی برای سالمندان است و مددجویان بهزیستی فیروزه با احداث 21 باب حمام و سرویس بهداشتی و 9 مورد نرده کشی فضایی مناسب برای استفاده سالمندان این شهرستان ایجاد کردند.

رئیس اداره بهزیستی فیروزه با بیان اینکه در اجرای این طرح از مشارکت های کمیته امداد نیز بصورت موردی استفاده شده است، خاطرنشان کرد: برای ارتقای سطح کمی خدمات مناسب سازی فضاهای ویژه سالمندان لزوم مشارکت خیرین بیش از پیش احساس می شود.

او با اشاره به لزوم ادای حقوق سالمندان در جامعه ما ادامه داد: برای فراگیر شدن این طرح، کارهای فرهنگی گسترده ای باید بصورت ملی از سوی صدا و سیما و رسانه ها دنبال شود تا مردم بیش از پیش ضرورت تکریم سالمندان را احساس کنند زیرا با توجه به روند صعودی حرکت جامعه به سمت سالمندی، می بایست تمهیدات لازم برای ارائه خدمات لازم به این قشر اندیشیده شود تا از تحمیل هزینه های سنگینی به جامعه در آینده پرهیز شود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۷
۳۲۲۰
۳۳۸۷
۹۳۹۷۰۹۹