تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

فعالیت موسسات غیر انتفاعی اعم از مهد کودک و مدرسه در کاربری های مسکونی!! آیا این کار درست است؟

با سلام و احترام

امروزه با رشد روز افزون موسسات غیر انتفاعی اعم از مهد کودک ها و مدارس و... شاهد آن هستیم که طیف گسترده ای از این مدارس در کاربری های مسکونی فعالیت می کنند و باعث مزاحمت های مختلف برای ساکنین کاربری های مسکونی اطراف می شوند. آیا این تبدیل کاربری از مسکونی به آموزشی فقط با یک تغییر رنگ ساختمان یا عوض کردن چند تا شیشه یا درب یا گذاشتن چند تا پارتیشن درست است؟

پس بگید مهندسین طراحی شهری و شهرسازی که همه چیز را روی اصول و قانون طراحی می کنند چرا ۱۳۰ واحد درس می خوانند؟ اصلا چرا همچین رشته هایی را در دانشگاه ها بیرون می دهند؟!!

رشد قارچ گونه این موسسات باعث شده امروزه در هر کوچه و برزن از شهرمان شاهد یک موسسه غیر انتفاعی باشیم مطمئن هستم هیچ کس با این موسسات مشکلی ندارد 

اما اگر قرار باشد یک موسسه بدون توجه به موقعیت محله و دسترسی ها و از همه مهمتر کاربری ساختمان های مسکونی که قبلا چندین سال ساختمان مسکونی بوده و به یک روز تغییر کاربری به آموزشی بدهد، احداث شود، همه مشکل دارند.

مثالی عرض کنم و بحث تمام:

شما مریضی دارید که باید آرامش در خانه داشته باشد و به دنبال خانه ای هستید و بعد چند سال خانه ای می خرید در یک محله ساکت و آرام با کاربری مسکونی و تحقیقات شما نشان می دهد همه ساختمان های اطراف چندین سال است دارای کاربری مسکونی می باشند و سر و صدایی نیز به آن صورت زیاد در محله نیست.

بعد یک سال همسایه شما در محله قصد فروش خانه خود را داشته و بعد از فروش متوجه می شوید خانه به شخصی فروش رفته که میخواهد کاربری را تغییر دهد، از مسکونی به آموزشی و به یک باره متوجه می شوید خانه شما کنار یک موسسه غیر انتفاعی اعم از مدرسه یا مهد کودک قرار گرفته است.

چطوری؟

واقعا چرا؟

مگر اصلوب شهرسازی چیست؟

اگر از اصلوب شهرسازی و معماری و .... بگذریم باز خوبه ساختمان قدیم را تخریب کنند و ساختمان جدیدی با توجه به بارگذاری آموزشی و اهمیت در مقابل زلزله بسازند!!!!خیر اصلا این کار را نمی کنند و همان ساختمان قدیم را عرض یک روز به کاربری آموزشی تبدیل می کنند؟

و بعضا دردسرهایی دیگر ناشی از کوچک بودن عرض معبر و نهایتا ترافیک و سر و صدا و اعصاب خوردی برای ساکنین محل که چندین سال است در آنجا زندگی کرده اند ایجاد خواهند کرد.

سالها است در خبرگزاری های مهم و معتبر کشور این مساله ذکر می شود اما آیا حل خواهد شد؟ کافی است در گوگل سرچ بزنید:

و.....

(تشکر از روزنه محترم جهت انعکاس مطلب)

(از همشهریان عزیز نیز میخواهیم نظر های خود را ذیل متن پیرامون موضوع درج کنند شاید بنده سواد و یا اطلاعات کافی در این زمینه نداشته و بتوانیم از نظرات شما استفاده نماییم.)

مهربانی

#1 عطف به: فعالیت موسسات غیر انتفاعی اعم از مهد کودک و مدرسه در کاربری های مسکونی!! آیا این کار درست است؟

avatar
صادق - سه شنبه 08 خرداد 1397  

اینقدر مشکلات زیاده تا به این برسه شب میشه

#2 عطف به: فعالیت موسسات غیر انتفاعی اعم از مهد کودک و مدرسه در کاربری های مسکونی!! آیا این کار درست است؟

avatar
ش - پنج شنبه 24 خرداد 1397  

واقعا همینطوره. مشکل مهمتر اینکه اغلب این غیر انتفاعی ها علیرغم پولهای گزافی که میگیرند از مدیر و معلم هایی استفاده میکنند که دستمزدشان ماهانه کمتر از پانصد هزار تومان است. و بیمه هم ندارند. البته مدعیان نظارت بر این موارد در آموزش و پرورش هم در خوابند.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۷
۰۵:۳۲
۱۲:۴۱
۱۹:۴۹
۲۰:۰۹

آمار بازدیدکنندگان

۷
۵۰۴
۱۸۸۸
۱۰۳۲۴۲۶۵