تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

فواید اعتباری داشتن فرودگاه

مصداقی دیگر از تمرکزگرایی شدید اداره کل فرودگاه های خراسان رضوی بر مشهد و فراموشی از دیگر مناطق استان

کانال تلگرامی هدهد سبزوار نوشت :

در طرح روی جلد جدیدترین شماره ماهنامه آمار عملکرد فرودگاه های کشور نقشه ای از عملکرد هر یک از فرودگاه ها درج شده است که به وضوح مصداقی از تمرکزگرایی شدید اداره کل فرودگاه های خراسان رضوی بر شهر مشهد و فراموشی از دیگر مناطق این استان پهناور و چند میلیون نفری است.

در این نقشه تعداد پروازهای فرودگاه مشهد در شهریور 97 با لکه درشتی 28833 پرواز درج شده است. اما تنها فرودگاه فعال در شهرستان های غیر مرکز استان خراسان رضوی که در شهرستان سبزوار واقع شده است، در شهریور 97 تنها با انجام 30 پرواز عملکردی در حد تعطیلی داشته است.

حالا سئوال اینجاست که مگر در نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید و توصیه شدید مقام معظم رهبری و دیگران بزرگان کشور و اهداف توسعه ای کشور بر تمرکززدایی از شهرهای بزرگ و فرستادن امکانات به شهرها و مناطق کوچک و متوسط نبوده است؟

پس چرا باید در استان خراسان رضوی با بیش از 6 میلیون نفر جمعیت تنها دو فرودگاه فعال وجود داشته باشد که آن هم عملکرد یکی از این دو فرودگاه در شهر غیر مرکز استان نزدیک به صفر باشد؟ 

مدیران اداره کل فرودگاه های خراسان رضوی، همچنین استاندار خراسان رضوی، فرماندار شهرستان ، نمایندگان و رئیس فرودگاه سبزوار و ... باید به این سئوال پاسخ بدهند که دلیل این همه بی عدالتی چیست و حق مردم سبزوار تا کجا باید نادیده گرفته شود؟

#1 عطف به: فواید اعتباری داشتن فرودگاه

avatar
سیاوش - سه شنبه 08 آبان 1397  

نمی دانم چرا اینقدر فرودگاه در تبدیل به یک آرزو شده در صورتی که یک ضرورت و یک چیز عادی است . و خیلی خیلی عادی. اما در اینجا آرزو هست چرا

#2 عطف به: فواید اعتباری داشتن فرودگاه

avatar
علی - چهارشنبه 07 آذر 1397  

تشکر از نویسنده. و اضافه کنم که به قول نویسنده اگر حق سبزوار نادیده گرفته شده است؛ حق نیشابور در مقایسه با سبزوار، لگدمال و پامال شده است. نیشابور دومین شهر پرجمعیت شمال شرق کشور است اما در بین 5 شهر پرجمعیت شمال شرق کشور، تنها شهری است که فرودگاه ندارد. یعنی شهرهای سوم و چهارم و پنجم فرودگاه دارند اما نیشابور ندارد. پس نه فقط حق نیشابور پامال شده است بلکه نیشابور، از تبعیض شدید نیز رنج می‎کشد. امیدوارم همزمان با اینکه به بی‌عدالتی مورد نظر نویسنده رسیدگی می‌شود به ظلم و اجحاف و تبعیضی که به نیشابور شده است هم رسیدگی شود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۱
۰۵:۵۵
۱۲:۳۸
۱۹:۲۱
۱۹:۴۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۳
۱۴۷۰
۱۶۸۰
۱۰۳۷۷۲۲۹