تقویم اخبار

خرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

ماموریت های اورژانس نیشابور بیست و چهار درصد افزایش داشته است /بیش از دوهزار ماموریت در شهریور ماه

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌­های پزشکی نیشابور در گفتگو با وب دا از برقراری یازده هزار و ۲۳۸ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور و از حضور کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور در دو هزار و ۱۶۵ مأموریت امدادی در شهریورماه سال جاری خبر داد.

دکتر قاسم مشارموحد ادامه داد: از مجموع این ماموریت ­ها، یک هزار و ۳۲۷ مورد در مناطق شهری و هشتصد و سی و هشت مورد در مناطق جادّه‌ای بوده است.

او با بیان اینکه در این مدّت واحد‌های عملیاتی اورژانس به هشتصد و هشت نفر در حوادث رانندگی کمک رسانی کرده ­اند، افزود: واحد‌های عملیاتی اورژانس در مجموع یک هزار و ۴۲۶ نفر مصدوم و بیمار را پس از انجام اقدامات درمانی اوّلیه به بیمارستان منتقل کرده ­اند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ نیشابور با اشاره به درمان سرپایی یکصدو هشتادو هشت مصدوم و بیمار در محل حادثه، اضافه کرد: تعداد کل ماموریت­‌های مرداد ماه امسال نسبت به مدّت مشابه پارسال، بیست و چهار درصد افزایش داشته است.

دکترمشارموحد گفت: در این مدّت چهار مصدوم به کمک اتوبوس آمبولانس و دو بیمار قلبی که در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی 22 بهمن بستری بودند و نیاز به خدمات فوق تخصّصی  (جرّاحی قلب) و انتقال سریع به بیمارستان های مشهد داشتند، توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان های قائم (عج) و امام رضا (ع) انتقال داده شدند.

وی افزود: در این ماه بیش از بیست و پنج مورد استقرار جهت پوشش امدای نماز جمعه، مسابقات ورزشی، مراسمات مذهبی، مانورها توسط کارکنان این مرکز صورت گرفته است.

به گفته مدیر مرکز حوادث و فوریت‌­های پزشکی دانشگاه، متوسّط رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم به صورت میانگین در حوادث شهری ۶.۲ و در جاده­ ها ۱۱.۳ دقیقه ثبت شده است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۶
۰۵:۱۷
۱۲:۳۵
۱۹:۵۴
۲۰:۱۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۴۴۲
۱۵۹۳
۱۰۱۹۰۶۳۶