تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

متن نامه:
علی بروغنی و محمد رضا محسنی ثانی نمایندگان مردم سبزوار در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور، خواستار تشکیل استان سربداران به مرکزیت شهرستان سبزوار شدند.

متن نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر احمدی نژاد
مقام محترم ریاست جمهوری اسلامی

با سلام و تحیت فائقه احتراماً ضمن سپاس و تشکر فراوان از تشریف فرمایی حضرتعالی و هیئت همراه به خطه سربداران ، باستحضار آن مقام گرامی می رساند شهرستان سبزوار در طول سده اخیر از جایگاه ویژه ای در پهنه ایران زمین برخوردار بوده است به طوریکه پس از پیروزی مشروطیت و تأسیس پارلمان به سال ۱۲۸۵ خورشیدی ، از جمله معدود مناطق ایران به شمار می آمده ، که از همان ابتدا همیشه دارای دو نماینده در مجلس ایران بوده و حتی پس از تصویب قانون تقسیمات کشوری به سال ۱۳۱۶ خورشیدی ، همواره به عنوان یکی از مهمترین گزینه های کشور جهت ارتقاء به استان قلمداد می شده است.

به علاوه اینکه موضوع استحقاق سبزوار جهت ارتقاء در اولین مطالعات آمایش سرزمینی ایران به سال ۱۳۵۴ توسط شرکت ست کوپ فرانسوی که به سفارش وزارت کشور وقت انجام گردید صراحتاً بدان پرداخته شده است.

با اینحال علیرغم پتانسیل ها و توانمندی های سبزوار در عرصه های گوناگون ، لیکن بنا به کم توجهی های اعمال شده در طول چند دهه گذشته ، متأسفانه این خطه هم اکنون گریبانگیر معضلات بغرنجی همچون رشد روزافزون مهاجرت و رشد سریع حاشیه نشینی می باشد.

لذا از حضرتعالی استدعا می نماید با توجه به پیشینه درخشان سبزوار در بارور نمودند فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی، که به حق یکی از ستون های مستحکم دفاع از هویت سرزمین ایران در طول تاریخ بوده است، و با عنایت به در پیش رو بودن هفتصدمین سال ظهور نهضت سربداران در بیستم خرداد ماه ۱۳۹۳ (مطابق با ۱۲ شعبان ۱۴۳۵قمری) که برای اولین بار به پایین کشیدن سیطره جهانی مغولان در ممالک تحت سیطره خود از ماورای چین تا قطب اروپا منتهی گردید و به تشکیل اولین حکومت شیعی در تاریخ اسلامی انجامیده شد و نیز با امعان نظر به وجود کلیه شاخص های لازمه جهت تشکیل یک استان جدید از اینرو استدعا دارد تا در عصر جمهوری اسلامی ایران و به دستور حضرتعالی، ارتقاء این خطه به استان سربداران در دولت دهم عملیاتی گردیده و ساکنین محروم منطقه ضمن نیل به آرزوی خفته خود در طول زمان ، از شهد نعمت برخورداری در دولت منادی عدالت نیز بهره مند گردند.

بی شک مردمان قدرشناس و آیندگان این بر و بوم از بذل عنایت حضرتعالی کمال سپاس و امتنان را خواهند داشت.

سپاسگزاریم
نمایندگان مردم شریف شهرستان های سبزوار ، جوین ، جغتای و خوشاب


(((((در بیشتر سایت های مربوط به سبزوار عکسی که نشان دهنده موقعیت به اصطلاح استان با دو دایره یکی کوچک که خود سبزوار و دایره دیگر تا نصف نیشابور امده بنده با قسمت فقط دایره دوم کار دارم طرف صحبت من فقط نیشابوری هاست.
1-ابتدا نمایندگان یک نامه با این محتوا به ریاست جمهوری ارسال نمایند..و کسانی با نمایندگان نیشابور رابطه ای دارند گوشزد نمایند اگر جدا شدن ان چند روستا را محکم تر پیگیری می نمودید حالا این دایره تا نصف نیشابور جرات ورود را نداشت

2-همشهریها همیشه پیگیر باشید هرکی به اندازه وسعش
3-نداشته های ما فقط و فقط یک فرودگاه با هفته سه پرواز است
4- بهانه مسافت دیگر با استان شدن البرز از بین رفت
5- بهانه اموزش عالی با دانشگاه نیشابور و دانشکده علوم پزشکی با بیش از بیست پنج هزار دانشجو رنگ باخت
6-ایا می شود بدون نیشابور رفت به کاشمر و کاشمر را از خراسان رضوی جدا نمود فقط با سه شهر تازه تاسیس که هیچکدام مایل نیستند مانور می دهند

داشته ها:

7- ابادانی شهر اب هوا یک موهبت الهی است
8- پیشینه پر افتخار
9- مشغول بودن بیش دوازده هزار نفر در صنعت شهرستان
10- شهرستان شدن زبرخان و میانجلگه تا پایان سال
11- و صدها دلیل بزرگ فقط باید ساکت نبود

رضا

#1 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
سعيد - پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391  

اي بابا از نيشابوري جماعت بخاري در نمياد
اگه همت داشتن موقع رفتن به ورزشگاه داد ميزدن

#1.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
علی - دوشنبه 03 مهر 1391  

بعنوان یک سبزواری که قبول دارم شهرستان نیشابور با مردمان با فرهنگ بالای آن که همانند سبزوار از مفاخر بزرگی بهره مند هستند، یکی بعنوان مرکز استان انتخاب شود مشروط بر اینکه از سایه حکومت مشهدی ها بیرون بیائیم ؛چراکه مشهدی ها ثابت کرده اند که حاضر به پیشرفت هیچ شهری از استان جزئ مشهد نیستند.
مفاخر سبزوار ملا هادی سبزواری ، کاشفی ، بیهقی ، دکتر علی شریعتی (مزینانی) و...

#2 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
جوادی - آدینه 29 اردیبهشت 1391  

نمایندگان سبزوار باید بفهمند که اولین مطالعات آمایش سرزمینی ایران به سال ۱۳۵۴ توسط شرکت ست کوپ فرانسوی که به سفارش وزارت کشور وقت انجام گردید به درد همون سال و همون وقت هم نمی خوره چه برسد به سال 91 و این همه تغییر و تحول...
نکته دوم اینجاست که چرا نماینده ای که رای ما رو داره باید بعد روز انتخابات دیگه توی هیچ برنامه ای از حوزه انتخابیه اش شرکت نکنه!!!
به عنوان یک نیشابوری عرض می کنم چرا آقای ح نماینده محترم مون
نه رو خیام بود و نه عطار.و نه روز آمدن رییس جمهور.
نکنه رای نیاورده با مردم قهر کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!

#3 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
سبحان - آدینه 29 اردیبهشت 1391  

وقتی فرودگاه مصوب شد نماینده های نیشابور کجا بودند؟

#4 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
لیلا - آدینه 29 اردیبهشت 1391  

استان شدن سبزوار بدون نیشابور و توجه به این منطقه بی معناست

#5 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
ابوالفضل - آدینه 29 اردیبهشت 1391  

اگر خدایی نکرده، برخی سیاستبازان سبزوار قصد توسعه‌طلبی دارند بدانند که:
1. سبزوار، همان بیهق قدیم است و برای ما هیچ فرقی نکرده. بیهق، هویتی مستقل از نیشابور ندارد.
2. دایره‌هایتان را برای برّه‌های دور و برتان بکشید. هر کس اشتباه کند، به تناسب اشتباهش، رودست می‌خورد، هر چه اشتباه بزرگتر، رودستی هم محکمتر و سوزنده‌تر.
3. مشکلی برای استان شدن سبزوار وجود ندارد اما شرط استان شدن سبزوار، ابتدا، استان شدن نیشابور است. (آسیا به نوبت)
4. ننگ است برای نیشابور و نیشابوری، که پس از مشهدالرضا علیه السلام، زیر نظر استانداری دیگری باشد. چه فیروزه، چه سرولایت، چه میانجلگه، چه زبرخان و چه کدکن، همه جگرگوشه‌ها و پاره‌های تن نیشابورند. قطع بادا دستی که به سیاستبازی و مخفی‌کاری و نامردی به ناموس سرزمین نیشابور دراز شود.
نمایندگان محترم مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی! شما نماینده مردم نیشابورید. اصل و حقیقت کار نمایندگی، این است که خوب قانونگذاری کند و خوب نظارت کند بر اجرای قانون. اما وقتی نمایندگان برخی از شهرها هم و غم شان را گذاشته‌اند برای کشیدن امکانات از این ور و آن ور به حوزه انتخابیه‌شان. وقتی وضعیت عمومی این است، شاید ستم باشد به مردم نیشابور، که شما هم اینگونه عمل نکنید.
و من الله توفیق

#6 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رامین - آدینه 29 اردیبهشت 1391  

در 10 سال اخیر شتاب رشد منطقه نیشابور بسیار زیاد بوده است.
بسیار بیشتر از شهرهای همجوار ، آمارهای جمعیت شهر و شهرستان را در مقایسه با شهر های دیگر مثلاً سبزوار در سالهای 75-85 و 90 ببینید ، اونوقت توانایی نیشابور در جذب جمعیت قابل درک خواهد بود.
تازه اینها بدون توجه خاص مسئولین کشوری و بدون برخی اعمال نفوذهای مشهود در شهرهای همسایه ی ما، به دست آمده است.
مسئولین شهرستانی موظف به پیگیری مطالبات مردم هستند.
مسئولین کشوری نمی توانند استعداد منطقه را نادیده بگیرند.
حق از آن ماست.

#7 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
ایمان - آدینه 29 اردیبهشت 1391  

چند وقت پیش با اقا منصوری در همین سایت صحبت کردیم اینجانب گفتم تا ما نیشابوریها من من کنیم به جایی نمی رسیم سبزواریها اول دیدند چی ندارند بعد بدون من من کردند رفتند و ان را درست کردند فرودگاه با پول خودشان - سیمان سبزوار با پول خودشان - سیمان جوین سرمایه گذار شخصی سیمان فرجاد در حال تاسیس سرمایه گذار شخصی - فولاد سربداران - جمکو و حالا پتروشیمی و کارخانه داروسازی و . .. تاکی ما من من کنیم مطمئن باشید فردا سبزوار استان می شود و ما انگشت به دهن می مانیم زیرا خود را بزرگ می بینم و دیگران را هیچ حساب نمی کنیم الان سبزوار دارای 3 شهرستان شده 2تا هم که دارند بهش میدهند 5 شهرستان گیرم که خلیل اباد و بردسکن را هم بهش بدهند استان شده بدون اینکه دیگر به نیشابور نظری داشته باشد و ان چهار روستا هم که به نیشابور برگردد دیگر فرقی ندارد زیرا که شهرستان خوشاب تاسیس شده است به نظرم من بیایید سبزوار را از ذهنمان پاک کنیم و تابوی بنام سبزوار نداشته باشیم بیایید ابادانی نیشابور را در ذهن بپروارنیم

#7.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضا - شنبه 30 اردیبهشت 1391  

به ایمان
زیاد سبزوار بزرگ نکن جانم تمام چیزهایی برشمردی تمام داشته های سبزوار قبلی یعنی با جوین جغتای ....... مرد حسابی داری درباره نیشابور صحبت می کنی فقط در بخش صنعت نزدیک به چهارصد واحد وجود دارد؟

#7.2 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضوي - شنبه 30 اردیبهشت 1391  

همدلی اولین شرط موفقیت یک جمع یا یک ملت است ما نیشابوری ها باید اتحاد خود را قوی تر کنیم سرمایه گذاری در جذب توریست با ایجاد شرکت های سرمایه گذاری (ایجاد هتل .مکان های تفریچی .)میتواند گزینه خوبی با توجه به موقعیت نیشابور باشد که با همکاری خود مردم حاصل خواهد شد ولی باید قبول کنیم که مسولین شهرستان آن طوری که انتظار میرود پیگیری نمیکنند چون همکاری مردم فقط در سایه پیگیری مسولین امکان پذیر است

#7.3 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
سبزواری - پنج شنبه 26 بهمن 1391  

احسن به تفکر روشنگرانه ات باید بجای خرابی داشته های دیگران به دنبال ابادی نداشته های خودمان باشیم وگرنه همیشه در حسرت داشته های دیگران ودر غذاب نداشته های خودمان خواهیم سوخت

#7.4 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
نیشابور زادگاه علم - شنبه 06 اردیبهشت 1393  

سلام ایمان جان .معلومه که نیشابور شهر خودتو نشناختی واحتمالا اهل تاریخ نیستی .تاریخ پیدایش نیشابور به هزاران سال قبل از میلاد مسیح برمیگرده که سبزوار با نام قدیم بیهق جزءقریه های آن بوده .نیشابور جزء یکی از 10شهر بزرگ جهان بوده بابیشترین دانشگاه ومساجد وکلیسا وبازارها .حال شما شهربه این تاریخی را با جایی داری مقایسه میکنی که تاریخش به نیشابور برمیگرده .

#7.4.1 عطف به: عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حمید - آدینه 01 اسفند 1393  

برو بابا نیشابور رو بزا تو جیبت مگه به تاریخه که داری پزشو میدی.حالا چنتا استخون پیدا کردن تو تپه شادیاخشون مینازن به همونا.

#8 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضا - شنبه 30 اردیبهشت 1391  

واقعا حق نيشابور است كه استان شود . استان مغولستان

#8.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
نیشابور زادگاه علم - شنبه 06 اردیبهشت 1393  

باسلام .دوست عزیز رضا یه مقداری تاریخ را مطالعه کن تامتوجه شوی که سبزوار جزء یکی از قریه های نیشابور بوده ونیشابور جزءیکی از 10شهر بزرگ جهان .

#9 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضوي - شنبه 30 اردیبهشت 1391  

تعجب من بعنوان یک نیشابوری در این است با وجود برش کاری جناب سبحانی نیا به عنوان عضو هیأت ریسه مجلس چطور قدمی جهت احیاء حق مردم نیشابور جهت ارتقای به مرکز استان برنداشتند امیدوارم نمایندگان شهرمان این بار با اتحاد کامل جهت رساندن حق مردم فهیم نیشابور گام بردارند تا شهرهای اطراف به خود اجازه ندهند که از گوشه گوشه خاک نیشابور جهت ارتقای بخش های عقب افتاده خود استفاده کنند...

#10 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
اسماعیل - شنبه 30 اردیبهشت 1391  

یادمان باشد که بجنورد با دعوای ما دو شهر استان شد(از لحاظ جمعیت و وسعت در ان زمان از نیشابور و سبزوار کمتر بود ) درحالی که اتمام ادارات اسفراین و . . . زیر نظر سبزوار بود حالا دوباره ما دعوا کنیم تا این بار تربت حیدریه به نوایی برسد به نظر من اقا ایمان نظر درستی میدهند باید ما خودمان را درست کنیم با دعواهای الکی فقط انزژی که باید صرف ابادانی شود صرف نابودی خودمان می شود

#11 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضا - شنبه 30 اردیبهشت 1391  

آقا رضا عزیز که نیشابور استان مغولستان معرفی نمودی اگر به تاریخ نگاه کنی می بینی نیشابوریان بعد از چند ماه ایستادگی عده ای مهاجرت کردن و عده زیادی کشته شدن به خاطر کشتن یکی از بزرگان سپاهان مغول این کشتار صورت گرفت و دیگر چیزی از نیشابوربجز شهری ویران شده نماند مغولان به بیهق رفتند وانجا بودند در فیلم سربداران نشان داده شد اگر نسلی باقی مانده از مغولان در ان خطه و سایر نقاط است بجز نیشابور ویران شده که خبری نبود. وتا آخر حکومت مغولان از نیشابوریان بخاطر کشته شدن آن شخص از نیشابوریان نفرت داشتن و هرگز به نیشابور نزدیک نشدند.

#12 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
احمد مختاری - یک شنبه 31 اردیبهشت 1391  

همشهریان عزیز بدانند:
1- زمانی که 4 روستای نیشابور از این شهرستان منتزع و به سبزوار ملحق شد نماینگان شهرستان خبرش را دیرتر از مردم شنیدند و در این مدت ظاهرا خواب بودند.
2- مردم این 4 روستا زمانی فاجعه را باور کردند که دیدند در انتخابات 12 اسفند صندوق های رای به جای مهر فرمانداری نیشابور، مهر فرمانداری خوشاب دارد و باز نمایندگان ما خواب بودند.
3- مردم سبزوار با تردید فقط از شهرستان شدن داورزن صحبت می کردند ولی باکمال ناباوری آقای رئیس جمهور سخاوتمندانه قول شهرستان شدن ششتمد را هم به آنها دادند و دلیل آن را هم زادگاه سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی بودن ششتمد دانستند! واین در حالی بود که نمایندگان نیشابور خواسته های بسیار ناچیزی از آقای رئیس جمهور داشتند. سبزوار با این دو شهرستان 5 شهرستان اقماری دارد ولی نیشابور فقط یکی.
4- در حال حاضر هم نمایندگان ما مرتبا هر گونه بحثی در زمینه تقسیم را انکار می کنند و می گویند هیچ خبری نیست ولی شک نداشته باشید روزی از خواب بیدار میشوند که تلوزیون موجودیت استان سبزوار را اعلام کند و آن روز برای بیدار شدن خیلی دیر است.

#13 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
میکائیل - یک شنبه 31 اردیبهشت 1391  

دوستان من تنها مشکل ما اختلافاتی کوچک و محلی در بعضی بخش های نیشابور است که جلو توسعه و ارتقا را گرفته و انرژی را هرزه می کند تمام تلاش مسئولان برای آن ها می رود از چیز های دیگر باز می مانیم.بهتر نیست با همدلی و یکرنگی و دوری از خواسته های درست اما کم ارزش به آرمان اصلی موطن مان که همان ارتقا کلی است برسیم.چرا منافع کلی را فدای منافع محلی و یک شهر کنیم.مطمئن باشید استان شدن خیلی راحت تر از این هاست که فکر می کنید فقط کافیست یک رنگی باشد ...

#14 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
علي - یک شنبه 31 اردیبهشت 1391  

وقتي امسال حسيني نماينده نيشابور باشه و فقط از ارشاد حرف بزنه نيشابور ميشه يكي از روستاهاي كشور سبزوار.

#15 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
همشهری - یک شنبه 31 اردیبهشت 1391  

تا نیشابور استان نشده سبزوار هرگز استان نخواهد شد زیرا اولویت استان شدن با نیشابور است همانگونه که در سال 81 مرکز غرب استان خراسان شدیم ولی به لحاظ برخی مسایل امنیتی این حق را موقتا از نیشابور گرفتند، اگر نمایندگان نیشابور یکدهم نمایندگان شهرهمجوار نامه نگاری کنند و در خواست استان شدن نیشابور را مطرح کنند قول میدهم انشاالله بزودی شاهد تشکیل استان بینالود به مرکزیت نیشابور باشیم، اگر سبزواریها هم تمایل به ماندن در استان ما را داشته باشند از لحاظ ما بلامانع است...

#15.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حمید - آدینه 01 اسفند 1393  

ترشت میکنه نیشابور استان شه.باید به پای سبزواری ها بیفتی که بزارن یکی از روستا های سبزوار بشه نیشابور.

#16 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
عشق من بینالود - یک شنبه 31 اردیبهشت 1391  

تاریخ نشان داده که عقب مانده ترین کشورها آنهایی هستند که به تاریخشان و منابع و معادنشان دل خوش کرده اند مثل کشورهای خاورمیانه و بلعکس پیشرفته ترین کشورها آنهایی هستند که هیچ ندارند اما با تلاش و کوشش توسعه یافته ترین کشورهای جهان شده اند نظیر ژاپن،چین و... درست است که ما مردم نیشابور به تاریخ و فرهنگ غنییمان می بالیم و به معادن فیروزه و طلا و... می نازیم اما نباید به اینها دلخوش کنیم و دست از کارو تلاش و توسعه و آبادانی شهرمان برداریم، از دولت هم که درگیر بحران اقتصادی و تحریم هاست چندان نمی توان توقع داشت، ما خودمان باید شهرمان را بسازیم و با جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی نیشابور را بسازیم و به جایگاه واقعیش برسانیم، البته این توقع را هم از دولت و مسئولینمان داریم که به هر شهری متناسب با جمعیت و پتانسیلش بودجه و امکانات اختصاص دهد و بین شهرها تبعیض قائل نشود...

#17 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
زهرا - آدینه 05 خرداد 1391  

دست آقای حسینی نماینده عزیزمون درد نکنه که از روز انتخابات با مردم قهر بود و کار نمایندگی توی حوزه انتخابیه اش رو فراموش کرد!!!
آقایان نماینده تا روز آخر کاری تون نماینده مردم هستید.
شهامت داشته باشید.

#18 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
akparas - آدینه 05 خرداد 1391  

زین بعد به شهر سبزوار بگوییم شهرستان مغولستان سربداران یادمون نره جغتای نام پسر مغول بوده! خدا می دونه چه اتفاقی افتاده اونجا!

#19 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
منصور - آدینه 05 خرداد 1391  

یه نفر به اسم "رضا" اسمی از "استان مغولستان" آورده. دوستان عزیز باید بدونن این اولین بار نیست که چنین مزخرفاتی از طرف این افراد عقده‌ای، تکرار میشه. باید بدونن که حمله مغول همه خراسان رو تحت تاثیر قرار داد و حتی ولایت بیهق هم که از توابع نیشابور بود، ظرف سه روز با خاک یکسان شد. نیشابور، که از قدیم، ابرشهر ایران و مترقی‌ترین شهر خراسان است، یک سال در برابر مغول‌ها مقاومت کرد. هیچ کارشناس تاریخی رو نمی‌تونی پیدا کنی که از سبزه وار، انتظار بیشتر از سه روز مقاومت رو داشته باشه و مطمئنا تاثیراتی که بیهق از این حمله سه روزه داشته خیلی عمیق بوده، این تاثیرات در حدی هست که امروز "جغتای" نام یکی از بخش‌های سبزه واره، در فرهنگ‌ها و واژه‌نامه‌های ترکی اویغوری (مغولی) می‌تونین معنیش رو پیدا کنین. جغتای، یک اسمه که بعد از هشتصد-نهصد سال از فاجعه حمله مغول و حاکم مغولی این منطقه بر روی منطقه سربداران مونده. هرچن که منطقه سربداران، تونست بعد از 120 سال از حمله مغول، به رهبری و هدایت فکری شیخ خلیفه مازندرانی از آمل مازندران و شیخ حسن جوری نیشابوری از نیشابور خراسان، به اندازه ای خیلی محدود، از ایلخانی‌ها (چند نسل بعد بافرهنگ شده و تربیت شده و تقریبا مثل ایرانی شده مغولان) انتقامی بگیره، اما اسم جغتای، به عنوان نماد و تابلوی تاثیر مغول بر سبزه وار امروز باقی مونده تا هشداری باشه برای انگشت‌شمار مغرضانی که میخان، با تخریب و تحریف تاریخ و بزرگان سرزمین‌ها و قطب‌های تاریخی و فرهنگی ایران، برای خودشون هویتی کذایی بسازن. اینا باید بدونن که با تخریب و تحریف شخصیت‌هایی مثل عطار و خیام و کمال‌الملک و تاریخ ابرشهر ایران، با این کار کودکانه، زشت، وقیح، کذایی و پر از دروغ و نفرت خودشون، نه به آبادی هویت ضمیر (به اصطلاح خودشون) سبز کویر (!!!) کمک میکنن و نه میتونن کوچکترین لطمه‌ای به شکوه تاریخ و هویت ایران اسلامی وارد کنن. بهترین نتیجه این افراد از این کار احمقانه، فقط ثابت کردن احساس ضعف هویت و درماندگی بسیار ترحم‌آمیز خودشونه.
البته به نظر من، ظهور این قبیل افراد که ذهنی کویری دارن و جز خاک و خاشاک ملعبه گردباد و بادهای غبارآلود بی‌روح در ذهنشون جاری نیست و سرسبزی و آبادانی روح و روان انسانی در محاصره شنهای روان فکر این بیابان‌زدگان بیابانگرد، داره نابود و محو میشه، از کم‌توجهی نخبگان و مسولان شهر ما ناشی میشه. درسته که گذشته‌ها گذشته، اما باید به هویت فرهنگی و تاریخ نیشابور که ام‌القرای شرق جهان اسلام و ام‌البلاد خراسانه بیشتر توجه و تبلیغ بشه. اینکه یه عده، پیدا شدن که میخان با تخریب و تحریف شخصیت‌های بزرگ و تاریخ ابرشهر، برای خودشون دکانی باز کنن و منافعی ببرن، علتش اینه که ما حرفای کودکانه اونا رو شنیدیم و به خودمون گفتیم که اینا بچه هستن، بذار دلشون خوش باشه!!!

در ضمن اسماعیل، ایمان و رضا، بازتاب یه شخصیت هستند که سه بُعد داره؛
ایمان: بُعدی است که با همانندسازی خود با بهره‌گیری مخاطبان سایت و پرداختن به نصحیت، در نهایت تلاش میکنه که بعضی موضوعات خیلی تابلو رو توجیه و ماست‌مالی کنه. به ایمان باید گفت که: چرا اونجا باید تابو باشد؟ شما چه اندازه‌ای از اهمیت برای بعضی جاها قائل شدین که فکر میکنین که باید نقش "تابو" رو براش قائل بشین؟ موضوع، موضوع پیچیده‌ای نیست، فقط به خاطر برخی از مسائلی که توسط برخی مسولان اونجا بوجود اومد مثل همون مساله خوشاب، باید در مورد اونجا احتیاط کرد. در آینده هم باید منتظر مسائل تازه‌تری بود (هر دم از این باغ، بری می‌رسد-تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد) اونجا، سابقه خوبی نداره در این زمینه‌ها. پس احتیاط، شرط عقله.
رضا: بُعد حقیر و ترحم‌آمیز این شخصیته. شخصیتی که هر چند در ابعاد ایمان و اسماعیل، سعی کرده آروم و دوست به نظر برسه و ظاهر رو حفظ کنه، اما در یه جایی که به درون و خودش برمیگرده، میبینه که از یک طرف تحت تاثیر و وابستگی دائمی و عمیق هویتی بزرگ و بسیار درخشان و آبرومند قرار داره، و از طرف دیگه ذهنی بسیار جاه‌طلب و توسعه‌طلب و قدرت‌طلب داره، بنابراین سعی میکنه با تخریب و تحریف هویت دیگران، حداقل خودشو با این کار، آروم کنه. یعنی بُعد رضا رو میشه بُعد فرونشانی عطش و آتش خودکم‌بینی، ضعف هویت و تلنبار عقده‌های دیرینه نامید.
بُعد اسماعیل: این بُعد، زیرک‌ترین و باهوش‌ترین بخش این شخصیته. ترکیبی هوشمندانه از بُعد ایمان و رضا. این بُعد ما رو به یاد یکی از به اصطلاح مجله‌های اینترنتی اونجا میندازه. که مثل ایمان، نمودی در راستای همانند شدن با مخاطبان و جهت دادن فکر اونا داره و مثل رضا، نمودی توهین‌گر و لجام‌گسیخته و عقده‌ای. باید حواسمون باشه که گرفتار فتنه‌گری‌ها و شیطنت‌های اسماعیل نشیم. اسماعیلیان هم بدونن که ما دریافته‌ایم که: این اسماعیل، اون اسماعیلی نیست که به خاطر رضای پرودگار و اطلاعات دستور پدر به قربانگاه بره و پدر او نیز ابراهیمی نیست که به خاطر اطلاعات فرمان خداوند بزرگ، کاری کنه. ابراهیم بزرگ، در طول تاریخ هیچ وقت ابراهیم ثانی، نداشته. در جواب اسماعیل: تربت حیدریه، دوست ما و در طول تاریخ، با قاطعیت و صراحت، از شماها بسیار یکرنگ‌تر و رفیق‌تر با ما بوده است، تربت حیدریه عزیز و سرافراز، همراه و همراز تاریخ و هویت ماست. بهتره به جای ایجاد تفرقه بین ما و دوستان جانمان، به فکر شفاف و صادقانه کردن رفتارها و گفتارهایتان، جبران دورنگی‌ها و پنهانکاری‌هایتان در گذشته باشید.
در آخر کلام باید گفت: هر گونه ارتقای شهرها یا شهرستان‌ها به مرکز استان و یا استان، حداقل در شعاع 300 کیلومتری شهر نیشابور، چه به تدبیر و دستور مسولین کشوری باشه و چه با نفوذ سیّاسان سیاست‌پیشه، بدون پیش فرض و پیش‌‍شرط ارتقای سیاسی نیشابور به استان، ظلم به ابرشهر ایران و پرافتخارترین شهر فرهنگی ایران و مستعدترین حوزه جغرافیایی از نظر اقتصادی، صنعتی، گردشگری، کشاورزی و انسانی در شمال شرقی ایران اسلامی است.

#19.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
نیشابور زادگاه علم - شنبه 06 اردیبهشت 1393  

باسلام خدمت آقا منصور . بنده به عنوان یه همشهری نیشابور یبه عرض تان برسانم که مشکل اساسی اینجاست که خود مردم شهر بااین عظمت ومتمدن وتاریخی را با سبزوار (بیهق )که روزی از قریه های نیشابور بوده مقایسه میکنند ویادشان رفته که نیشابور روزگاری جزءیکی از10شهربزرگ جهان بوده .ممنونم .

#20 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رهگذر - آدینه 05 خرداد 1391  

زورتون نمیرسه بلدید فقط توهین کنید؟
akparas جان اگه به قیافه هاتون و چشمای بعضی که قربونشون برم بادومیه میفهمی کجا خبری بوده و چی شده فقط باید چشای بادومیتو باز کنی عزیزم

متاسفم برات و همفکراتون

#21 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رهگذر - آدینه 05 خرداد 1391  

در ضمن دقت کردید اگه زبرخان شهرستان شه اکثر صنعت نیشابورم میپره؟مثل قضیه فیروزه
پس انقد دنبال ارتقا زبرخان نباشید

#22 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
اسماعیل - شنبه 06 خرداد 1391  

اقا منصور بازهم به پست هم خوردیم جالبه اما در همین سایت به ببین که فرماندار کاشمر چی گفته مطمئن باشید فردا تقاضا استان ترشیز می کنند و نیشابور هم جزئی از انها خواهد شد سبزوار را تابو نکنیم و به قول خودت من و ایمان و رضا و . . . از یکجا ولی ایا فرماندار کاشمر هم اسماعیل است بدرود

#23 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
منصور - یک شنبه 07 خرداد 1391  

اسماعیل جان! برادر عزیزم! جان من! من شخصاً از استان شدن کاشمر و تاسیس استان ترشیز حمایت می‌کنم. ترشیزی‌ها آدمای صادق، یکرنگ، بافرهنگ و نیشابوری هستن.
در قرن معاصر هر بلایی بر سر ما شرقی‌ها اومده از فریب و نیرنگ و مخفی‌کاری‌ها و باندبازی‌‌ها و اعمال نفوذ نامشروع غربی‌هاست. مواظب غربی‌ها باشیم که برای رسیدن به منافع خودشون، هر کاری می‌کنن ... هرکاری (!!!) هیچ چی هم براشون مهم نیست، حتی ممکنه دست دوستی بهت بدن ولی مطمئن باشین که به تعبیری در زیر دستکش مخملیشون، دستی فولادینه که واسه از هم پاشیدن و خرد کردن هویت و شیرازه و هستی نظام معنوی شرق چش‌انتظار فرصته. مواظب غربی‌ها باشیم.
غرب، یابو نیست. غرب یک موجودیت توسعه‌طلب و جاه‌طلبه که باید مواظبش باشی و باهاش مثل خودش برخورد کنی، اگه کوتاه بیای و بهش رو بدی، ظرفیت نداره و پُررو میشه. غرب، اگه دشمن نباشه، نشون داده که دوست خوبی نیست. مواظب غربی‌ها باشیم.

#23.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حمید - شنبه 22 مهر 1391  

واقعا برای منصورخان متاسفم که هم استانیهایه خودش رو با دولتهای غربی مقایسه میکنه.

#24 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
بهروز - یک شنبه 07 خرداد 1391  

منصور جون اول اسم شهرمون رو یاد بگیر بعد بیا حرف بزن سبزوار نه سبزه وار


بعدشم برو درباره شخصیت جغتای مطالعه کن ببین چقدر از فرهنگ ایران و سبزوار تاثیر گرفته که آبادی به اسم خودش رو ساخت

ساختن با اونی که تو ذهن شماست فرق داره عزییییز


کسی هم نمیخواد شما رو کوچیک کنه و هویت کسی رو از بین ببره
متاسفم که انقدر مسایل براتون سطحیست

#25 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
بهروز - یک شنبه 07 خرداد 1391  

راستی یک جا گفتی کاشمریا نیشابورین؟
حالا کی میخواد هویت دیگرانو از بین ببره منصور جون؟شایدم منصوره مثل سبزوار که میگی سبزه وار!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جالبه ها:::"سماعیل جان! برادر عزیزم! جان من! من شخصاً از استان شدن کاشمر و تاسیس استان ترشیز حمایت می‌کنم. ترشیزی‌ها آدمای صادق، یکرنگ، بافرهنگ و نیشابوری هستن. "

#26 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضا - دوشنبه 08 خرداد 1391  

عزیزان سبزواری
سوال ؟چطور با جدا شدن شهرهای اقماری جوین و جغتای که چند کارخانه دارد و نیمه پر چند واحد محدود صنعتی , سبزوار محسوب می شود سبزوار به شهر کاملا کویری تبدیل می شود(با احتساب یک فرودگاه درجه سه و دانشگاه درجه دو) شما با باد آرزو وما توانستیم داریم استان میشویم ... حالا اگر زبرخان جدا شود نیشابور نابود می شود. بعد در نیشابور صنعت در تمام شهر ایجاد شده قطب سوم فولاد کشور وبزرگترین کارخانه کاشی کشور در شهرک صنعتی غرب نیشابور ایجاد شده

عزیز برادر به نظر من شما فرار به جلو دارید می دانید تا نیشابور باشد استانی در غرب خراسان تشکیل نمی شود(یادتون هست بهانه نزدیکی به مشهد با ایجاد استان البرز تمام شد) همین قدر می دانم با جدا شدن دوبخش دیگر . سبزوار باید با شهرهای اقماری اش رقابت کند چون هم صنعت وهم کشاورزی , پیشینه تاریخی.. بر باد رفته( البته یک فرودگاه درجه سه و دانشگاه درجه دو مانده) باز هم هی بگویید ما داریم استان می شویم من که می گوییم سبزوار داره تبدیل به....

و در پایان بگوییم فکر نکنید در نیشابور همه خواب اند با توجه (بعضی از نظرات مجهول شخص که ما خواب بودیم سبزوار چه ها ها ها کردند) نه عزیزان بزرگان شهر شما می خواهند با این بحث ها عظمت و بزرگی این ابر شهر زیر سوال ببرند سپس همان مثل قدیمی که اگر شهر شلوغ بشه قورباغه هفت تیر کش میشه...... بدانید عزیز برادر از این خبرها نیسسسسسسسسسسسسست. راه اشتباه رفتید.

#26.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حمید - شنبه 22 مهر 1391  

جناب رضا، اول کمی مطالعه کن بعد نظر بده.در ایران دو نوع فرودگاه داریم یکی اونایی فقط پرواز داخلی دارند که درجه دو حساب میشن،،یکی هم اونایی که بین المللی هستند که درجه یک حساب میشند، حالا شما بفرما فرودگاه درجه سه جه معنایی داره!

#27 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
منصوره - سه شنبه 09 خرداد 1391  

بهروز عزیز!
سبزه وار با اون چیزی که شما داری میگی چه فرقی میکنه؟! بالاخره تو اسمش "سبزه" هست دیگه. ببین شما مگه نمیگین sabzevar. خب اینجوریه دیگه sabze + var یعنی سبزه + وار. معنیشیم که همینه = سبزه + وار، یعنی مثل سبزه، سبزه‌مانند، سبزه‌گون، سبزه‌سان. اینجور چیزی ... یه چیزی سبز، شبیه به سبز و اینجور چیزا. فکر میکنم درست گفتم، اگه اشتباه گفتم، شما درستشو بگین.
یه ترکیبی مثل برادروار، علی‌وار و اینجور چیزا تو ذهن آدم میاد. مثلا همین برادروار که میگن، طرف واقعا برادر نیست که، ولی مثل برادر هستش، نقش برادر رو بازی میکنه، سعی میکنه برادر باشه.

#28 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
منصوره - سه شنبه 09 خرداد 1391  

برادرم بهروز!
در مورد کاشمر باید خدمت شما بگم، کاشمری‌های زیادی تو نیشابور زندگی میکنن همینطور که سبزواری‌های زیادی هم هستن که از سبزه‌وار مهاجرت کردن و تو نیشابور زندگی میکنن. نیشابور ما از قدیم میزبان افراد، قوم‌ها، فرهنگ‌ها و تفکرات مختلف نه از خراسان که از سرتاسر ایران و جهان بوده. نیشابوریا این ملاکایی که شما دارین، ندارن. سبزواریا، کاشمریا، تربتیا، قوچانیا و خیلیای دیگه خیلی راحت تو نیشابور زندگی میکنن مثل همه، مثل مردم نیشابور. ما با مردم خوب و خونگرم کاشمر خیلی روابط خوبی داریم و با هم میجوشیم. با همه مردم خراسان، نمیدونم یه سری از همشهریای شما چه مشکلی دارن با نیشابور، که میخان تفرقه ایجاد کنن. آقایون سبزه‌واری که میخاین بین نیشابور و همسایه‌های خوبش تفرقه ایجاد کنین، بدونین که ما نمیتونیم مثل شما باشیم، جدا از مرکز استان شدن، چیزای دیگه‌ای هم برامون مهمه. اگه من گفتم کاشمریا نیشابورین، معنیش این بود که ما به هم خیلی نزدیکیم مثل یه خانواده. حالا شما هی بیاین با تفرقه انداختن بین شهرهای مختلف استان واسه خودتون یارگیری کنین، فرضاً اونا به سمت شما جذب شدن، ولی در نهایت که به ماهیت شما پی ببرن، نمیگن که چقدر زرنگین، میگن چقدر .... استغفرالله.

#29 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
منصوره - سه شنبه 09 خرداد 1391  

داداش بهروز!
در مورد "جغتای" هم که حرفی نیست. اگه شما بگین ایرانیه، کی جرأت داره بگی مغولیه. اگه جسارت کردیم و گفتیم جغتای، تخم و ترکه و ریشه مغولی داره فقط به این خاطر بود که یادمون باشه، اگه مغول به ایران حمله کرد، قبل از اینکه نیشابور بیاد، سبزه‌وار رو گرفت. خب اگه قرار باشه به قول همشهریتون "آقا رضا" قرار باشه جایی رو اسمشو استان مغولستان بذاریم باید یه جایی رو بذاریم که با مغولا بیشتر ارتباط داشته و یادگارای مغولی رو حفظ کرده و با فرهنگ ایرانم عجین شده و شده یه چیز طبیعی.
حالم آدم، به هم میخوره از این عقده‌ای‌های بی‌هویت، که فکر میکنن با خراب کردن آبادی‌ها میتونن واسه خودشون قصر بسازن. اما نمیدونن که آدم با هویت و ریشه خودش، در نمیفته. بهروز! این کاری که شما و ایمان و رضا و اسماعیل و این طرز تفکر داره اجام میده، یعنی درافتادن با ریشه و هویت خودتون. برید تاریخ سبزه‌وار رو بخونین، سبزه‌وار قبل از اینکه سبزه‌وار باشه، بیهق نیشابور هست، بوده و خواهد بود. خودتونو از نیشابور جدا کنین، ببینین اصلا چند سال تاریخ دارین؟ بهروز، برو به دوستات و همکارات بگو، دارین با خودتون و سبزه‌وارتون چیکار میکنین؟! نیشابور، اونقدر آبرو داره که هزار سال، هزار نفر عقده‌ای، در روز هزار بار بگن استان مغولستان و به خیام و عطار و کمال‌الملک بد و بیراه و ناسزا بگن، اتفاقی نمیوفته، چون نیشابور، پُره از خیام و عطار، چون سابقه نیشابور و نیشابوری از چندهزار سال پیش تا همین دوران معاصر خودمون، مشخصه. کسی نمیاد بر اساس حرفای یه سبزه‌واری درباره نیشابور قضاوت کنه. باور کن به خاطر اینکه بچه نیشابورم اینو نمیگم، برو از استادای همون دانشگاه تربیت معلم سبزه‌وار خودتون بپرس: بهروز جان! نیشابور رو نشناختین، نیشابور یعنی سبزه‌وار و همه خراسان. اگه شما بخای خراسان رو بنویسی بلافاصله باید بگی نیشابور، راهی نداره. هویت خراسان و نیشابور با هم عجین شده. دوست سبزه‌واری من! شما که به نیشابور لطمه میزنین، انگار دارین به مغز خودتون شلیک میکنین. اینو میگم: شما به نیشابور خنجر بزنین، نیشابور اونقدر بنیه داره و بزرگ و باشکوه و باتجربه و بزرگوار هست که آخ نمیگه، اما انگار یه گلوله ست که به مغز هویت و فرهنگ خودتون شلی%D

#30 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
منصوره - سه شنبه 09 خرداد 1391  

اگه شما بخای خراسان رو بنویسی بلافاصله باید بگی نیشابور، راهی نداره. هویت خراسان و نیشابور با هم عجین شده. دوست سبزه‌واری من! شما که به نیشابور لطمه میزنین، انگار دارین به مغز خودتون شلیک میکنین. اینو میگم: شما به نیشابور خنجر بزنین، نیشابور اونقدر بنیه داره و بزرگ و باشکوه و باتجربه و بزرگوار هست که آخ نمیگه، اما انگار یه گلوله ست که به مغز هویت و فرهنگ خودتون شلیک میکنین. نیشابور، آبروی خراسانه. اینو نه از افراد متعصب و بی‌قید، بلکه از استادان و پژوهشگران تارخ و تمدن ایران و اسلام برجسته غیرنیشابوری و غیرسبزه‌واری در سطح کشور و مستشرقان، ایرانشناسان و اسلامشناسان بین‌المللی میتونی بپرسی.

#31 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
تلخک - سه شنبه 09 خرداد 1391  

عجب دعواییه تو ایی سایتو حالا منصوره جون اینا چی نیست خدا به اون شوهرت رحم کنه ها یه تنه همه رو حریفا بازم اینا چی نیست

#32 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
hossein - چهارشنبه 10 خرداد 1391  

بیشینین بابا.... (با عرض پوزش از ارسال کننده،حذف ادامه ی مطلب توسط روزنه)

#33 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
تنها - چهارشنبه 10 خرداد 1391  

با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود این بحثهای بچه گانه است اگر کارشناسان بگند نیشابور مرکز استان است سبزواریها نمی توانند کاری کنند و اگر کارشناسان هم بگویند سبزوار مرکز استان است نیشابوریها نمی توانند کاری کنند این بحثهای منصوره به نظر بیشتر مشکوک میرسد تا دلسوزی چون ایشان دایه داغتر از اش هستند و شاید هم این مطالب با که در سایت منتشر می شود می خواهد غرب خراسان را به یک سوریه دیگر تبدیل کند درجایی در همین سایت شخصی بنام تلخک امده او می گوید اینا چی نیست واقعیت این است که باید مثل او فکر کنیم اگر مثل منصوره ها فکر کنیم فردا این دور شهر به جان هم خواهند افتاد منصوره خانم یا منصوره اقا هرکی که هستی خودت را پشت نقاب نیشابور دوستی قایم کردی این دوشهر مدتها با هم بودند و هستند واین دعواها را الکی درست نکنید بگذارید ما در کنار هم زندگی کنیم قطع باد دست دشمنان که بخواهند به بهانه های الکی بین مردم تفرقه بیاندازند

#34 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
منصوره - پنج شنبه 11 خرداد 1391  

تنهای عزیز!
درست میگین شما. عموم مردم نیشابور و سب‍ز‌ه‌وار بسیار با هم دوست و صمیمی و خودمونی‌اند. ما نیشابوری‌ها و سبزه‌واری‌ها با هم وجوه مشترک زیادی داریم که شاید از هر دو شهر دیگر در خراسان، بیشتر باشه. اتفاقا چند تا از بهترین دوستای من سبزواری هستن و از باصفاترین و خوبترین دوستام هستن.
اما در مورد کارشناسان باید بهتون بگم، کارشناسان خیلی چیزا میتونن بگن مثلاً اینکه محاله نیشابور با این سابقه تاریخی و فرهنگی و توانایی‌ها انسانی، اجتماعی، صنعتی، کشاورزی، هنری، فرهنگی، دانشگاهی، ارتباطی و غیره و غیره، قبول کنه جزئی از استانی بشه که سبزه‌وار مرکزش باشه. اگه سبزه‌وار مدعی مرکزیت استانه، نیشابور 100 کیلومتر جلوتر، ایستاده.
آقای تنها! هیچ کس دنبال دعوا و اختلاف نیست، اما وقتی کسی بخاد از حد خودش پاشو جلوتر بذاره و به حریم دیگران تجاوز کنه. دیگه ببخشین سادگی و حماقته که آدم بگه آی! دوستی. وای! دوستی. جان! دوستی. ناز! دوستی.
آقا! حدس میزنم کی هستی و از کجا داری نظر میدی. خودتم میدونی کی شروع کرد این بحثا رو و هدفش از این بحثا چی بوده، چی هست و چی خواهد بود.
هزینه مرکز استان شدن شهر شما رو، نیشابور نباید بده مرد حسابی! ناراحت نشو ، این نکته رو حسابی آویزه گوشت کن.

#35 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
همراه تنها - پنج شنبه 11 خرداد 1391  

تنها جان، درست می‌گویید شما اما به این هم فکر کرده‌اید همانطور که می‌توان مخفیانه چهار روستا را، بدون نظر گرفتن دست‌کم از اهالی آنها، از این طرف نقشه به آن طرف نقشه منتقل کرد. پناه به خدا، استغفرالله، دور از جان ما و شما و همه، شاید بتوان مخفیانه، نظر کارشناس را هم از این طرف به آن طرف تغییر داد. نه؟! اینگونه است که با حلوا حلوا کردن، دست‌کم دهن شما و مثل شما شیرین می‌شود.
برای اطمینان بیشتر از شیرین شدن قطعی دهنتان، از کسانی که قبلاً این تغییرات را داده‌اند بپرسید، بعید نیست که این تغییر مورد نظر شما را هم بتوانند. اگر نظرشان مثبت بود، لطفاً به آنها بگویید ما نیشابوری‌ها همواره آرامیم و صبور. وای بر روزی که ....
نیشابوری، در طول تاریخ خود ثابت کرده است که اهل کشورگشایی و شورش و زیاده‌خواهی نیست و همچنین ثابت کرده است تا پای جان به پای وطنش می‌ایستد.
عزت زیاد. موفق باشید.

#36 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حسینقلی خان - پنج شنبه 18 خرداد 1391  

یک اقایی به اسم ایمان یک نظری داده که نوشته درزمان قدیم چون نیشابوری ها چندتا مغول را کشتند دیگه مغولها دور وبر نیشابور نیامدند وکاری به کارش نداشتند..من که تاریخ ان زمان رانمیدانم که ایا حرف ایشان راست است یانه اما میخوام از حرفشان اتخاذ سندکنم وبگم یک نگاهی هم به تاریخ معاصر نیشابور بندازید ببینید ایا نکنه یک وقت خدای ناکرده کاری کردید که دیگه هیچکس نگاهتون نمیکنه و بهتون محل نمیذاره....ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟

#37 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
ابراهیم - دوشنبه 16 مرداد 1391  

من یک سبزواری هستم همه ی افتخارمم همینه
دوستان عزیز چرا مگید اگه سبزوار زودتر از سبزوار استان بشه به نیشابور ظلم بزرگی شده چرا نمیگید سبزوار و نیشابور هر کدوم باید واسه خودشون یه مرکز استان مستقل از هم بشن.
من به عنوان یه سبزواری از خدامه که شهرم زودتر به حقش برسه و مرکز استان سربداران بشه ولو کوچکترین استان کشور هم باشه
و همچنین آرزومه که شهر همسایه ی ما نیشابور عزیز هم مرکز استان خودش باشه
این چه بحثی که ما یه جا رو بگیم مغولستان یه جا رو بگیم فلانستان این یه توهین در درجه اول به شهر خودمونه و فرهنگ خودمون.

#38 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
یک جغتایی - یک شنبه 22 مرداد 1391  

سلام خدمت دوستان ، البته منظورم فقط دوستان نیشابوریه نه ...صفتان سبزواری
من سبزوار رو مثل اسرائیل و رژیم صهیونیستی می بینم. سبزوار به خودی خو هیچی نداره ( البته به جز غریشمارها) ولی تا میتونه داره روی داشته های دیگران مانور میده از محصولات کشاورزی جغتای و دشت جوین گرفته تا صنعت مناطق دور و برش.
توی یه سایت دیگه می خوندم که سبزواری ها گفته بودن مشهد حق اونا رو خورده و بودجه هاشو بالا میکشه. به نظر من مشهد هر چقدر هم که حق سبزوارو خورده باشه به اندازه سبزواری ها حق جغتای رو نخورده. فقط کافیه یه جغتایی بره به سبزوار و اونا بدونن که از جغتایه ، انگار که پدرکشتگی داشته باشن باهاش چنان بلایی سرش میارن که ...
حالا همین سبزوارری ها ادعای فرهنگ و تمدن و... میکنند.
سبزوار جز یک کویر برهوت مگه چیز دیگه های هم داره؟

باید یه مورد روهم به اطلاع نیشابوری های عزیز برسونم که پس از تصویب و اجرایی شدن دانشگاه فرهنگیان قرار شده که یه دانشگاه بدن به مرکز هر استان و یه دانشکده بدن به یکی از شهرستاناش
سبزوار داره تمام زورشو می زنه و به هر روش از رشوه دادن گرفته تا باج دادن های دیگه می خواد که اون دانشکده رو بگیره
من 2 سال توی سبزوار درس خوندم و اون 2 سال رو جزو بدترین سالهای عمرم می دونم ازتون خواهش می کنم نذارین اون دانشکده به سبزوار برسه

#38.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حميد - چهارشنبه 16 اسفند 1391  

جناب برادر جغتایي.
شما وقتي از دست يكي از اعضاي خانوادت ناراحتي ميري پيش هركس و ناكس درد دل ميكني و آبروي خانوادتو ميبري؟سبزوار و جغتای و جوين و خوشاب و ششتمد و داورزن همانند يك خانواده در محدوده سبزوار بزرگ هستند هيچ وقت فراموش نكن

#38.2 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
ز - دوشنبه 25 آبان 1394  

سلام. عزیزم جغتای و جوین و ششتمدجزو بخش های سبزوار بودن که جدیدا شهر وسپس شهرستان شدن پس حرف شما به خاطر کم اطلاعیتون هست چون این بخش ها جزو سبزوار بودن با هم ارتباط داشتن ودارن سبزوار باعث پیشرفت اونها شده و اونها اکثرا یک منزل در سبزوار و یک منزل در جوین و...اقوام خود ما که اهل ششتمدن اکثرا هم خونه ششتمد و هم سبزوار دارن پس اینها از هم جدا نیستند. محض اطلاع شما اسفریان که الان جزو شهرهای استان خراسان شمالیند قبلا جزو بخش ها وتوابع سبزوار بودند.همینطور بردسکن هم قبلا از توابع سبزوار بوده...میگید نه لطفا تو نت سرچ کنید به حرفم می رسید...

#39 در پاسخ به دوست و هم ولایتی ام آقای جغتایی

avatar
نقابی - شنبه 28 مرداد 1391  

دوست گرامی بهتره یاداور بشم که درصد زیادی از جمعیت سبزوار رو جوینی ها و جغتایی ها تشکیل میدن و حدود نیمی از بهترین جای شهر یعنی توحید شهر رو ما مردم منطقه جوین پر کردیم. مطمئنم اگه برخوردی با شما شده از رو بدشانسی بوده و یا دلیل جزئی دیگه بوده.من که چنین چیزی به شخصه ندیدم.این رو هم میدونم که احتمالا گفته های شما به خاطر دل پرتون از تقسیمات کشوریه که به جعتای اعمال شده. این موارد در همه جا هست و مختص جغتای نیست و در خیلی موارد دلیل آن نفوذ سیاسی نیست اگر هم در مورد جغتای چنین باشه جوین موقعی تقسیم شد که یکی از نماینده های سبزواراهل خطه ی جوین بود. اما دلیل واقعی موقعیت جغرافیایی جغتای بود که مرکزیت خوبی نداشت. این موضوع مختص شما نیست به عنوان مثال بهتره بدونی بخش قدیمی سرولایت نیشابور هم به دلیل عدم مرکزیت تکه تکه شد و یه شهرستان های اطراف و تخت جلگه ملحق شده و تا الان شهرستان هم نشده.
حالا اولا خبری از تقسیم خراسان نیست و تا الان یک شایعه درست کردن.دوما اگه قرار بشه سبزوار یا نیشابور استان بشه و اصلا فرض کنیم سبزواری و جغتایی کینه از هم داشته باشن استان شدن نیشابور دردی از ما دوا نمیکنه و شهرستانی که بهش نزدیکتر باشه برد کرده و اتفاقا جغتای دور افتاده تر از همه میشه و سبزوار که نزدیکتره(با وجود اختلاف) بیشتر برد میکنه و نزدیکی به مرکز استان به این اختلاف میچربه
یادته زمانی که بیرجند استان شد مردم قائن مثل سبزوار اعتراض کردن و کارد میزدی خونشون در نمیومد و اصلا حاضر به الحاق به بیرجند نبودن و حاضر به موندن تو سرزمین سراسر بی عدایتی تحت سلطه مشهد شدن.مشهدی که هر چی منطقه محروم غرب خراسان میکشه از اونه.اما چی شد بعد از مدتی دست اتحاد با بیرجند دادن(و البته از این کارشون خیلی سود بردن).چون هم راه ارتباطی مستقیم و کوتاه(باز هم تاکید کنم مستقیم)با مرکز داشتن که شهرستان دیگه ای جلوشون نبود و هم بخش های کم جمعیتشون شهرستان شد و سرعت توسعه هم همین طور.
سوالی دارم.چرا سبزوار با این همه کبود تو صنعت که بخش زیادیش دسیسه مشهده که از پیشرفت ناحیه غربی هراس داره نمیخواد از خراسان جدا شه و به سمنان وصل شه؟
چون فاصلش تا مرکز استان زیادتر میشه و اگه تا الان یک مانع(نیشابور)تا مرکز داشت حالا دو مانع داره(شاهرود و دامغان)و صلاح بر اینه که بین بد و بدتر گزینه بد رو انتخاب کنه.
اگه امکاناتی هم بخواد به ما برسه و جاده ای بخواد ما جوینی و جغتایی ها رو مستقیم بدون نیاز به جاجرم به جاده تهران مشهد وصل کنه فقط در صورت اتحاد ما و استان شدن سبزواره(که لااقل دو تا مسول و رئیس همولایتی توش پیدا میشه)
شما میگید سبزواری میگه مشهد حق ما رو خورده.باید بدونی مشهد حق ما رو هم خورده ولی چون ما تا الان با واسطه درگیر بودیم جفای مشهد رو کمتر احساس میکنیم اما سبزواری این مسئله رو خیلی بهتر درک میکنه.
در آخر یاد آور شم که شما از فرهنگ سبزواری ایراد گرفتید خوب آدم بی فرهنگ همه جا هست مثلا تو ورودی جغتای یک تابلو چپه به اسم جوین زدن و این دلیل بر بی فرهنگی جغتای نیست بلکه گل و خار همه جا هست.

در آخر صحبتی با هم استانی های عزیز نیشابوری دارم و بدون منظور میگم که تو هر جایی استان جدید از قسمتهای مرزی تشکیل میشه (همون اتفاقی که برای بجنورد و بیرجند افتاد)نه از وسط و با این نظر اگه نیشابور خیلی زودتر از اینا با سبزوار کنار میومد و سبزوار استان میشد طولی نمیکشید که نیشابور هم جدا میشد و امروز به جای دو مرکز استان سبزوار و نیشابور دو مرکز کوچک فعلی نبودند و حتی شهر کوچک تربت (که میتونست جزو نیشابور بشه) الان ادعایی نداشت. اما افسوس که نمیدونم سبزوار و نیشابور کی میخوان دست از سنگ اندازی های کمر شکن بردارن و علاوه بر پایمال کردن خودشون حق جغتای و جوین و خوشاب و فیروزه و... رو ضایع نکنن.

#39.1 عطف به: در پاسخ به دوست و هم ولایتی ام آقای جغتایی

avatar
دلسوز سبزوار - سه شنبه 28 آبان 1392  

درود بر اقای نقابی که اینقدر عاقلانه و سنجیده صحبت کردند ، ما سبزواری ها خیلی وقته که داریم از دست مشهدی ها میکشیم و شما مردم شهرهای اقماری سبزوار خبری از اون ندارید ، من نمیدونم چرا بعضی از مردم جوین و جغتای وخوشاب و دیگر شهرستان های جداشده از سبزوار اینطور در مورد مردم وشهر سبزوار قضاوت میکنن و چنین حرفایی رو میزنن ، اگر ما سبزواریها با شما مشکلی داشتیم که سعی نمیکردیم شما رو ارتقا بدیم و چنین امتیاز بزرگی رو برای شما به دست بیاریم اگرم الان نماینده های سبزوار کار زیادی برای شما انجام نمیدن واسه اینه که در گیر مشکل بزرگ سبزوار یعنی استان شدنه هستن ، الان وقته اینه که ما با هم متحد بشیم و برای استان شدن سبزوار تلاش کنیم و بعد از به دست اوردن این مهم حتما برای پیشرفت کل استان سربداران و شهرستان های تابعه تلاش میکنیم ، بدونین که جوین ، جغتای ، خوشاب ، داورزن و ششتمد از عزیزان سبزوار هستند و هیچوقت اونارو فراموش نخواهیم کرد

#40 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
شكوفه - شنبه 28 مرداد 1391  

من به استان شدن سبزوار كاري ندارم, ,ولي خدايي نيشابور با اين همه پتانسيلي كه داره مستحق استان شدن نيست؟
از مسئولين ميخام كوتاهي نكنند.از كساني كه با آقاي سبحاني نيا ارتباط دارند خواهشمندم به گوش ايشون برسونن كه به عنوان يك مقام قضايي نيشابوري اجازه ندهند حق نيشابور پايمال شود.

#41 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضا - دوشنبه 30 مرداد 1391  

به جناب آقای نقابی

غرب خراسان فقط پتانسیل تاسیس فقط یک استان دارد واینکه یک شهر استان بشه دیگری بعد استان بشه کلا اشتباه چون نمی توان تصور کرد دو استان در یک فاصله صد کیلومتری تشکیل شود ان هم با وجود دست پر بگیری یک میلیون نفر کلا جمعیت وجود دارد پس شما هم کمی فرصت طلبانه دارید مسئله طرح می کنی(مثل بعضی از دوستانتان) درست این است از معیار جمعیت تا امکانات .آب هوا و...... قیاس شود و نتیجه بدون تعصب اعلام شود

#42 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
سربدار - پنج شنبه 02 شهریور 1391  

استان سربداران درست شده و بزودی خبراش در میاد.
شما هنوز خوابید.......... :D

#42.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
رضا - شنبه 04 شهریور 1391  

به سربدار

انشائ الله. هر جای ایران رشد نمایید و پیشرفت نمایید مایه مباهت همه ایرانیان است ولی کمی به آمار مرکز آمار توجه کنی وبعد به بخشهایی که جدا شده آن هم با فاصله هفتاد کیلومتری مانند داورزن(دهستان باشتین. همان اسم مستعار شما و مزینان)که شهرستان مستقل شده و جوین وجغتای (شورای شهر جغتای خواستار زیر مجموعه شدن بهداشت درمان ان شهر به مشهد شده)و کوچکتر شدن شهر شما وسایر اتفاقات زیاد این عوامل نشان دهنده تاسیس استان جدید نیست بلکه جلوگیری از تاسیس استان است چون تمام معیارها مثل جمعیت و نمادهای تاریخی تقسیم شده تا جایی برای مانور نباشد .

#43 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
مهران - شنبه 04 شهریور 1391  

جالبه سبزواریها تو این سایتهای نیشابوری بیشترن و بیشتر دارن اظهار نظر می کنن مثل اینکه جاسوس گذاشتن اوضاع نیشابور رو رصد کنن ببینن عکس العمل مردم چیه ؟ من که عمرا برم تو یه سایت سبزواری چه برسه خبراش رو بخونم ، ولی این رو هم بدونین ما نیشابوریها از هر چی بگذریم از این مساله به این سادگی ها نمی گذریم این رو حداقل تو این چند وقته خوب ثابت کردیم

#44 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حسین - یک شنبه 05 شهریور 1391  

به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که شهر بغلی ها استان بشن!!!
آخه نیشابور قابل مقایسه با سبزواره ؟!؟! خداوکیلی چطوری روشون میشه بگن !!!


زنده باد نیشابور
زنده باد

همشهریان ، وقتشه باهم همدل و همرنگ باشیم ...

#45 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
محمد - دوشنبه 27 شهریور 1391  

من موندم سبحانی نیا اون بالا چیکار میکنه که بعضی از نماینده ها که معلوم نیست ردیف چندم نشستن بیان چنین جسارتی بکنن. 

#46 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
علی - شنبه 08 مهر 1391  

اقا قراره تربت حیدریه هم مرکز استان بشه کجایین البته سبزوار و نیشابور زیبا هم مرکز استان قراره بشن

#47 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
مصطفی - پنج شنبه 13 مهر 1391  

سلام
آقایون محترم سبحانی نیا و مروی چرا ساکتین؟ایا این به شما عزیزان مربوط نمیشه؟ لطفا اطلاع رسانی کنین چیکار کردین؟برنامه تون چیه؟

#48 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
چشم آذر - چهارشنبه 19 مهر 1391  

فعلا بريت آب آشاميدنيتون درست كنيد استان شدن پيشكش

#49 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
€1 - شنبه 22 مهر 1391  

قدمگاه . درود. بوژان. باغرود. خرو .بار .......
از لحاظ منطقه توریستی

#50 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
ارادتمند نيشابور وتحسين كننده سبزواركه از نداشته اشان دارند چيزها مي سازند وشهردای اش خودراکمتراز شیرازواصفهان نمی بیند؟؟؟؟؟؟ - دوشنبه 24 مهر 1391  

ارادتمند نيشابور وتحسين كننده سبزواركه از نداشته اشان دارند چيزهاها مي سازند - آدینه 14 مهر 1391
شما اگر كمي اتحاد وحذف بدبيني و دوستدار هم واعتماد به خودتان .وكم عاقبت انديشي . وتدبير .!!!! با استفاده از مفاخخخخر وشهدايي چون فضل ابن شاذان امام زادگاني كه غريبند در نيشابور وعطار ومفاخري چون كمال الملك وخيام و يغما ومخصوصا 2300 شهيد تان در دفاع مقدس ووجود بيش از 50 سردار شهيدتان ووجود حديث سلسله الذهب نابتان .وجود قدمگاههاي رضوي وسابقه تاريخ كهن نيشابورتان وپايتخت كهن بودن ايران بررگ .استان كه چه عرض كنم بايد پايتخت ايران عزيز مي شديد .ولي از داشته هايتان استفاده كه نمي كنيد تبليغ هم نمي كنيد آيا غير از اين است كه شيراز را تاريخش و دروازه قرانش شيراز نموده .شمانيز حديث سلسله اذهب را داريد حداقل كاري كه مي تواند شهرداريتان بكند مشابه دروازه قرآن در ورودي شهر نيشابور كلمه لا الا الالله حصني را با وجود اساتيد اهل هنرتان نماد بسازند ومعرف حديث و تارخي بودنتان را هر وارد شونده اي قبل از ورودعظمت تاریخی بودنتان را درك کند ويا دنبال درك آن برود ولي شماها يا خوب مي خوابيد ويا خودتان را به خواب زديد .

پاسخ (0)

#51 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
سوده - یک شنبه 30 مهر 1391  

حالا چه کاریه که ما یا اونا استان بشیم! زیرمجموعه خراسان رضوی هستند دیگه البته میدونم که همیشه بودجه ها از مشهد فراتر نمیره ولی خوب فکر میکنم پیگیری دانشگاه و فرودگاه و امکانات فرهنگی شهر خیلی مفیدتر از استان شدن نیشابور باشه!

#52 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
مهندس علیرضا یوسفی - سه شنبه 16 آبان 1391  

باعرض سلام.
قبل از این عمل یه فکری هم به حال اختلافاتی که بعد ممکنه بین نیشابور وسبزوار پیش بیاد هم بکنین آخه نیشابور چرا استان نشه مگه چیش از سبزوار کمتره خوش آب وهواتر نیست که هست صنعتی تر نیست که هست و...
البته امکان داره نظر منو ثبت نکنین ولی من حرف دلمو زدم.

#52.1 عطف به: عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
نیشابور زادگاه علم - شنبه 06 اردیبهشت 1393  

باسلام .لطفا شان ومقام نیشابور را بامقایسه کردن با سرزمینی که روزگاری جزئی از نیشابور بوده پایین نیاورید .

#53 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
علی - آدینه 17 آذر 1391  

من به مزخرفات عده ای کار ندارم مردم جاهایی مثل اسفراین کوه سرخ وکدکن دوست دارند تابع نیشابور باشند از لهجه ی انها معلوم است برای استان شدن باید این کارها راکرد زمین های بایر در شرق وجنوب شرق وسایر نقاط رابه دستگاه های مختلف دولتی داد تربیت معلم سبزوار پتروشیمی بجنورد قرار بود در نیشابور ساخته شود امروز تنها فاکتور مثبت شهر صنعت وپادگان سپاه است دادن زمین به بنیاد های سینمایی مثل فارابی غزالی دفاع مقدس و... زمانی بیرجند جزو قائن بود ولی امروزه مرکز استان است بانک ها مخابرات جهاد دانشگاهی سپاه و... باید دانشگاه غیر انتفاعی بزنند مثل جاهای دیگر ایجاد پادکان های سپاه ارتش ناجا پاسداران ناجا وزارت دفاع و... ایجاد دانشگاهای علوم قرانی اسلامی مذاهب و...مثل جاهای دیگر زعفزان صنایعی مثل گلاب عسل و...را می تواند فعال کند

#54 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
محمود - آدینه 06 بهمن 1391  

سلام و درود به همه خراسانی ها
عزیزان بحث و جدال چیزی را حل نمی کند و بدانید که مسئولین از دعواهای ما خبر دارند و در این صورت هیچ کدام به حقشان که استان شدن است نخواهند رسید، چه خوب می شد که چهار نماینده سبزوار و نیشابور با هماهنگی هم برای استان شدن دو شهرستان به طور همزمان تلاش می کردند. باید بدانیم که این دو شهر با سابقه تاریخی درخشان همچون نگین هایی در تاریخ می درخشند

#55 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
نيما - شنبه 25 خرداد 1392  

از نمايندگان نيشابور ميخوام در سفري كه رئيس جمهور جديد به نيشابور خواهد داشت مسئله احداث فرودگاه را بيان كنند.

#56 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
محمدي - آدینه 31 خرداد 1392  

((( كدخاي ده كه مرغابي بود واي بر آن ده كه چه رسوايي بود )))

با آرزوي سلامتي و موفقيت تمام همشهريان عزيز نيشابوري ، اگه كسي از فعاليتهاي آقاي سبحاني نيا در اين چندين سال نمايندگي شهرستان نيشابور خبري داره و ايشان كاري انجام داده كه خودش ذينفع نبوده و منافع شهرستان رو در نظر گرفته به ماهم بگه ، فقط دلمونو خوش كرديم كه اون بالا نشسته و بس .

#57 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
حسن عادلی - دوشنبه 24 تیر 1392  

شما نیشابوریها بهتره تو همون قلعه تان زندگی کنید و حرف های بزرگ تر از دحنتان نزنید که واسه شما خیلی شوره شما رو چه به مقابله و مقایسه با سبزوار شما خود را با گاو و گوسندانتان مقایسه کنید

#58 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
علی نظری - یک شنبه 13 مرداد 1392  

اقای حسن عادلی من قصد وارد شدن به این بحث ها را ندارم اما اگر نمی توانید ادب را رعایت کنید لطفا چیزی نگویید.

#59 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
محمد رضا - پنج شنبه 21 شهریور 1392  

نیشابور ابر شهر ایران...باز هم برتری نیشابور به سبزوار!این لینک آدرس یک عکس از ناسا هست که در اون تفاوت وسعت نیشابور و سبزوار رو که از محدوده شرق کشور هست و در شب گرفته شده به خوبی نشون می ده...حالا دوستان گلم تو کاشمر و شهرهای دیگر ببینن سبزواری ها دارن خودشون رو با چه شهری مقیسه می کنند!
آدرس پیج عکس:
http://s3.picofile.com/file/7925558167/ney_in_the_night.jpg
منتظر نظرات زیبای سبزواری ها هستم...
و اما نظرات این دوستای سبزواری:
دوست عزیز نیشابور به جز عطار مشاهیر دیگری هم داره که حداقل ارامگاهشون تو خود نیشابوره...خیام.کمال الملک.یغمای خشت مال نیشابوری.پرویز مشکاتیان.بی بی شطیطه.امام زاده محروق...برای مثال این پیج در باره ی خیام رو بخون:
((با رایزنی شهرداری نیشابور و همزمان با نصب یکی از سه مجسمه خیام در فلورانس ایتالیا))
http://neyshabour.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=DouranPortal&Lang=fa-IR&ItemID=1942&mid=13974&wVersion=Staging

و اما میگین نیشابور فرودگاه نداره خب دوست عزیز فرودگاه زمانی به درد میخوره که مسافر و گردشگر داشته باشین حالا این لینک رو بخون...نیشابور در تابستان روزانه حداقل 2000 نفر مسافر داره:
http://parsinews.ir/news/page/b3b8a179a7b3d375aed080db9208261a
که اگر بادقت بخونی کلنگ زنی هتل نیشابور هم زده شده...
و اما پروژه ی تقاطع غیر همسطح امام رضا نیشابور:
http://www.alimarvi.com/NewsDetail.aspx?itemid=225
و اما توضیحات ویکی پدیا برای سبزوار که اونو همواره یکی از روستاهای نیشابور معرفی کرده که حرفیست به حق:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A8%D8%B2%D9%88%D8%A7%D8%B1
اینم برا نیشابور:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%B1
اینم وضعیت امنیت شهر سبزوار:که خودم دانشجوی این شهرم و واقعا شب ها در سبزوار امنیت ندارید...
((http://www.sabzevarnews.ir/fa/news/6108/برای-چندمین-بار-برهم-زنندگان-نظم-و-امنیت-همچنان-میتازند))

((http://www.sabzevarnews.ir/fa/news/6102/بازم-هم-فاجعه-مجریان-قانون-و-عدالت-توجه-کنند))

این صفحه رو بخون که جمعیت سبزوار از بجنورد کمتره و چهارمین شهر استان بعد از به ترتیب مشهد نیشابور بجنورد وسبزوار چهارم شده خواستار استان شدن هم هستین جالبه!
http://neyshaburi.ir/post/1391/%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%B1/
تو همین صفحه جمعیت نیشابور از مراکز استان فعلی همچون بجنورد ۳۶۵۸۹۶ نفر-شهرکرد ۳۴۰۳۸۲ نفر-بیرجند ۲۵۹۵۰۶ نفر-بوشهر ۲۵۸۹۰۶ نفر-ایلام ۲۱۳۵۷۹ نفر-سمنان ۱۸۲۲۶۰ نفر و یاسوج می باشد.جمعیت نیشابور نیشابور ۴۳۳۱۰۵ نفر بوده است.
و همچنین نیشابور بیست و چهرمین شهر کشور است:
http://www.neyshabur.blogfa.com/post/16
ادم خوبه حرفاشو با دلیل و سند بیان کنه نه به جای نیشابوری ها خودتون معرفی کنین و از سبزواری بودنتون خجالت بکشید.

#60 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
امیر - دوشنبه 11 اسفند 1393  

فقد باید نیشابور بشه وبس

#61 عطف به: نامه نمایندگان سبزوار و استان شدن سبزوار با نصف نیشابور

avatar
فیروزه ای - شنبه 02 خرداد 1394  

دست دزد مرد و دزد زن را قطع کنید ( قران)
الان نباید دست تمام ساسویه (سبزه وار) رو به خاطر دزدین فرخار و چزگ و رباطی و جمبرجوق قطع کید؟
وقتی د اونجی هچی نگوفتن شا معلیمه کی حمالا مین نیصف نشابور ر سوا کنن. بید ورگوومشا کی ساسویه استان نمره چون ته کوری کی جمعیت بودی شهراش از خاد نشابور کم تره ایشتو میه استان رو هه؟ اگه چونو بشه مبیست اول سیتان ر سوا کنن بعد بین خراسان ر همچو کی تیرو و کرج د بخ همن ولی دو تا استان درن هموجور مشه نشابور و مشد جوفتشا د بخ مرکز استان رون چون هموجور کی محنرضا ورگوفت نشابور از ساسویه بیتره

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۴
۰۵:۵۷
۱۲:۳۸
۱۹:۱۸
۱۹:۳۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۱۳۹۱
۱۲۷۱
۱۰۳۸۲۱۴۴