تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی: امروز شعرهای خیام تبدیل به گفتمان ادبیات جهانی شده است

خیام آوازه جهانی دارد و امروز شعرهای حکیم خیام نیشابوری تبدیل به گفتمان ادبیات جهانی شده است ما باید گفتمان تفکر را در اشعاروی بشناسیم و برای جامعه خود امتداد ببخشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در آیین بزرگداشت حکیم خیام نیشابوری در باغ مصفای خیام اظهارکرد: خیام استادانه به جهات مختلف دنیا توجه می کرد و شعر رسانه منحصر به فرد برای انتقال پیام است.

 جعفر مروارید گفت: خیام نیشابوری حجت الحق ، ریاضی دان ، فیلسوف ، فیزیکدان، عالم به تاریخ، شاعر پرآوازه جهانی است.

وی  خاطرنشان کرد: خیام آوازه جهانی دارد و امروز شعرهای حکیم خیام نیشابوری تبدیل به گفتمان ادبیات جهانی شده است ما باید گفتمان تفکر را در اشعاروی بشناسیم و برای جامعه خود امتداد ببخشیم.

دبیر انجمن آثار ومفاخر فرهنگی خراسان رضوی بیان کرد: خیام همگان را به تحیر دعوت می کرد و هستی حیرت انگیز است و حیرت ما را به تفکر دعوت می کند وخیام استادانه به جهات مختلف دنیا توجه می کرد و شعر رسانه منحصر به فرد برای انتقال پیام است.

مروارید ابراز کرد: پیام امروز خیام به همگان توجه به گذران بودن زندگی و مقام ابدیت است و خود را در مقابل احساسات خود کنترل کردن است اوحجت الحق فقیه و عالم به دانش های زمانه خودش بود.

وی عنوان کرد:خیام آوازه جهانی دارد و توسط جرالد ترجمه به انگلیسی شده و تبدیل به گفتمان جهانی شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی اذعان کرد: خیام  ما را توجه به توحید، خدا و هستی ،تفکر و دوری از جرم اندیشی دعوت می کند  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  تصریح کرد:خیام یک حکیم و ناقد است که دل مشغولی های خود را در مورد جامعه بی تکلف بیان می کند و جهالت حاکم بر زمانه را بی رحمانه به سخره می گیرد .

گفتنی است آرامگاه حکیم عمر خیام نیشابوری با حضور جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نمایندگان مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مدیر کل امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولین،اهل ادب و هنر و خیام دوستان گلباران شد.

 در این مراسم که هزاران نفر ازمردم نیشابور حضور داشتند مناجات خوانی، تواشیح خوانی ، شعر خوانی استاد محمدعلی بهمنی، رونمایی تمبر یادبود روز ملی خیام از برنامه مراسم بزرگداشت بود.

سیدباقرمیرعلمدار

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۳
۰۵:۵۶
۱۲:۳۸
۱۹:۱۹
۱۹:۳۷

آمار بازدیدکنندگان

۶
۱۹۹
۱۲۷۱
۱۰۳۸۰۹۵۲