تقویم اخبار

شهریور 1398
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار شد

مراسم گرامیداشت هفتمین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور چشمگیر مردم و مسئولین شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار شد.

 

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در نیشابوردر این مراسم که با شکوه خاصی در محل مسجد دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور و با حضور امام جمعه ، فرماندار ، شهردار ، مسئولین و کارکنان ادارات و نهادها و فرمانده هان نیروی نظامی و انتظامی و مردم شهرستان برگزار شد. مداحان در سوگ آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقیه مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیان گذار دانشگاه آزاد اسلامی مدیحه سرایی و عزاداری کردند.

حجت الاسلام و دکتر سید علی حسینی مدیر کل مقررات ،طرح ها و لوایح دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی ضمن خیر مقدم به میهمانان و تشکر از دکتر سعیدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور و همکارانش در برگزاری مراسم فوق به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی از قبل انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود مجاهدت ها وشخصیت آیت الله هاشمی برکسی پوشیده نیست و حفظ اسلام و انقلاب و حفظ ولایت مهمترین دغدغه ایشان بود و کمتر کسی از رهبران انقلابی مانند ایشان ، امام و مقام معظم رهبری توانسته اند 3 مرحله قبل،زمان وبعد از انقلاب را درک کنند.

حسینی به مسئولیت های بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی در دوران انقلاب اشاره کرد و افزود آیت الله هاشمی از 5 نهاد حاکمیتی در دوران خدمت خود مسئولیت های نهادهای قوه مجریه و مقننه و ریاست مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام را عهده دار بوده است که نشان از اعتماد حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری به ایشان بوده است.

مدیرکل مقررات ،طرح ها و لوایح دانشگاه آزاد اسلامی به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در دفاع مقدس اشاره کرد و تصریح کرد اگر دفاع مقدس جزو افتخارات این کشور است بخشی از آن مدیون آیت الله هاشمی است وی در ادامه به اولین جلسه خبرگان رهبری بعداز ارتحال امام(ره) و اعلام این جمله حضرت امام(ره) که آقای خامنه ای فرد مناسبی برای رهبری هستند توسط آیت الله هاشمی پرداخت و خاطرنشان کرد با بیان این جمله انقلاب بیمه شد.

حسینی در ادامه به برخی خصوصیات از جمله نوآوری،بها دادن به جوانان و نخبگان و داشتن ذهن جوان آیت الله هاشمی پرداخت و تصریح کرد ایشان شخصیتی بود که عروجش نیز باعث ایجاد وحدت در بین اقشار مردم و مسئولین گردید.

حجت الاسلام سید ابوالقاسم یعقوبی

امام جمعه نیشابور نیز در ادامه این مراسم در سخنانی در گذشت عالم مجاهد و یار دیرین امام و رهبری را به مردم مسئولین و به ویژه اساتید و دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت گفت و ضمن تشکر از دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور که مجلسی با شکوه برای ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار کرده است تصریح کرد دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یک پایگاه علم و تربیت با فکر و اندیشه و پیشنهاد این عزیز تاسیس گردید و سال ها ادامه یافته و رشد کرده و اکنون به یکی از قطب های علمی کشور تبدیل شده است.

امام جمعه نیشابور افزود در نظام اسلامی ما یعنی نظام تشییع،نظام امامت و نظام ولایت همه کارها و برنامه ها بر محور ولایت و امامت ارزش گذاری می شود و درباره آیت الله هاشمی اوصاف و ویژگی های زیادی شنیده اید و ایشان از این ویژگی ولایت مداری در حد اعلاء برخوردار بوده اند،وی ادامه داد علمی ارزش دارد که در خدمت امامت و ولایت باشد و اگر از آن خارج شود نه عبادت،نه علم،نه اقتصاد و نه جهاد ارزشی پیدا نمی کند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این نکته که انقلاب ها معمولا فرزندان خودش را می خورد و همه ی انقلابییون تاب و دوام مراحل انقلاب رو پیدا نمی کنند یعنی ابتداء انقلاب یا قبل و یا بعد از آن می لغزند آنهایی که انقلابی نیستند،بعدا انقلابی میشوند اما آن کسانی که همه این مراحل انقلاب را می مانند آنها انقلابییون جدی و مردان سخت کوش و به تعبیر بزرگان یاران دوران سخت انقلاب اند که آیت الله هاشمی رفسنجانی نمونه بارزی از این افراد است که چه در قبل و چه در زمان پیروزی و چه در بعد انقلاب همچنان استوار و انقلابی باقی ماند.

امام جمعه نیشابور علت اینکه شخصیت های چون آیت الله هاشمی رفسنجانی توانستند علاوه بر مشکلات در مراحل مختلف انقلاب دوام بیاورند را وجود خیمه و عمود امامت و ولایت دانست و خاطر نشان کرد هرکس که دستش از این عمود قطع شد نتوانست دوام بیاورد و تمام کسانیکه به این عمود ولایت تکیه کردند در تمام مراحل انقلاب دوام آوردند و چیزی که در طول سالها متمادی با آیت الله هاشمی بود همین بود که ایشون خودش را از ولایت و رهبری جدا نکرند.

وی دربخش دیگر از سخنان خود به تلاش برخی از معاندان نظام جهت دو قطبی کردن جامعه و کشاندن آیت الله هاشمی در یک طرف و در مقابل مقام معظم رهبری قرار دادن وی اشاره کرد و افزود بخاطر هوش بالای آیت الله هاشمی این افراد در کار خود موفق نشدند و ایشان میدانست که اگر از رهبری جدا شود نه تنها به خود بلکه به انقلاب که با خون دل خوردن و با آن شکنجه های قبل از انقلاب به پیروزی رسیده بود ضریه خواهد خورد و همواره ایشان در سخنانشان میگفتند که عاشق رهبری اند.

امام جمعه نیشابور خاطر نشان کرد در حال حاضر تمام کسانی که آیت الله هاشمی را دوست داریم وفکر بلند وی را دوست داریم باید تلاش کنیم که همگان بدانند هاشمی از ولایت و امامت و رهبری و انقلاب جدا نشد و هاشمی با امام و ولایت وبا رهبری گره خورده و آیت الله هاشمی رفسنجانی گاهی نظرات متفاوتی با رهبری داشته اند ونظر خود را بیان نموده و در نهایت در عمل نظرات رهبری را انجام میدادند

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

ارتباط زنده نامزدهای انتخاباتی با مردم

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۵۳
۰۶:۲۰
۱۲:۲۸
۱۸:۳۶
۱۸:۵۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۷۷۸
۱۷۹۱
۱۰۴۵۴۷۲۵