تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

امام جمعه قدمگاه : هیچ کس از مسئولین اوقاف نیشابور پاسخگو نیست ، در نظام جمهوری اسلامی هیچ مسئولی نباید از مردم مسائل عمومی را پنهان نماید

طبق گفته ریاست اوقاف نیشابور 90 درصد این نذورات باید در قدمگاه هزینه شود اما 9 درصد هم در سال گذشته برای این شهر هزینه نشده است 

از ما خواسته شده سکوت کرده و اعتراضی نداشته باشیم و به این موضوع ورود پیدا نکنیم اما مسئولین اوقاف نیشابور بدانند ، تا مردم پاسخ قانع کننده ای دریافت نکنند این قضیه را رها نخواهند کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر قدمگاه ، حجت الاسلام و المسلمین گرمابی امام جمعه محبوب این شهر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته ، اعتراض های شدیدی را نسبت به مسئولین اوقاف نیشابور ابراز داشت و خاطر نشان کرد : 

مردم قدمگاه از من سوال میکنند ، از چشمه حضرت که جایگاه مناسب نیست و ورودی برای بانوان و آقایان یکی است و در مورد نذوراتی که از این بقعه مبارکه جمع میشود ، ما جوابی نداریم در مقابل سوال مردم و زائرین بدهیم . 

ایشان ادامه داد در جلسه ای که در بخشداری زبرخان واقع شد از ریاست اوقاف نیشابور سوال نمودم که قانون را بگویید که بحث نذورات جمع آوری شده در این بقعه مبارکه چگونه است : ایشان درآن جلسه و در جمع همه مسئولین اعلام داشتند که طبق قانون 90 درصد این نذورات باید برای شهر قدمگاه هزینه شود .

حجت الاسلام و المسلمین گرمابی در ادامه با بیان این موضوع اظهار داشت : که از مسئولین اوقاف نیشابور و مدیر کل جدید اوقاف خراسان دعوت می نمایم که با حضور در محل برگزاری نماز جمعه شهر قدمگاه پرسش هایی که برای مردم و زائرین در این خصوص مطرح است را پاسخ دهند ، این یک مسئله ی عمومی است و مسئولین نظام نباید از مردم موضوعات عمومی را پنهان کنند و هر آنچه حقیقت است را باید در جمع مردم عنوان نمایند ، متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده و هیچ کس از مسئولین اوقاف نیشابور پاسخگوی پرسش های مردم نیستند ، و این طور به نظر میرسد که مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند ، 

نکته قابل بحث این است که دائما از ما خواسته شده که در برابر این اقدامات سکوت کرده و چیزی نگوییم و یا پیگیری و اعتراضی نداشته باشیم ، امیدوارم با کمک مردم و دیگر مسئولین شهر بتوانیم این موضوع را به نتیجه رسانده و اشکال کار را پیدا نماییم ، البته بنده صرفا از اداره اوقاف نیشابور گله مند هستم و پرسش دارم و برای اداره و ریاست محترم اوقاف کشور به عنوان یک نهاد خدمتگزار به مردم نهایت احترام را قائل هستم ، این یک موضوع محلی است ما آن را رها نخواهیم کرد تا به نتیجه برسیم و باید در سطح شهرستان حل و فصل گردد .

ایشان در پایان خاطر نشان کرد : اینکه نذورات بدون حساب و کتاب از قدمگاه خارج شود و طبق گفته خود مسئولین اوقاف نیشابور باید 90 درصد آن در شهر قدمگاه رضوی هزینه شود پرسش مردم است و به جرات میتوانم عنوان نمایم در یکسال گذشته حتی 9 درصد هم هزینه نداشته اند در این شهر ، با این نذورات میتوانیم بیمارستانی به نام امام رضا (ع) در قدمگاه و یا مدارس و مراکز خدماتی جهت رفاه حال شهروندان و زائرین بسازیم ، مسئولین اوقاف نیشابور بدانند ، که مردم قدمگاه در این قضیه کوتاه نخواهند آمد تا پاسخ قانع کننده از سوی متولیان امر دریافت نمایند .

#1 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
رسول - یک شنبه 07 آذر 1395  

واقعیت همین است شما بقعه بی بی شطیطه را نگاه کنید اگر نذورات این مکان را در محل خودش هزینه می کردند تا بحال این مکان ساخته شده بود

#2 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
ا - یک شنبه 07 آذر 1395  

یکنفر برود به اعضای کمیسیون تعیین هیآت امنا بقاع بگوید که روسای اوقاف به هر شکلی به ایشان جهت دهی میکنندو ......

#3 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
همشهری - دوشنبه 08 آذر 1395  

آیا کسی اطلاع داره که به چه علتی قدمگاه رضوی زیر مجموعه اوقاف شده است؟ کسی که اونجا دفن نیست.اگر زیر مجموعه آستانقدس باشه لااقل از پتانسیل های آستانقدس بهرمند میشه ولی الان اوقاف خدماتی که نمیدهد بماند سی در صد از درآمدش رو هم میبره و معلوم نیست برای چی؟ تراز مالی و بیلان مالی هم نمیدهند.یکنفر نیروی قراردادی با تجربه کم هم نمیتونه حساب کتاب پس بده که.

#4 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
ع - سه شنبه 09 آذر 1395  

ضمن تشكر از حاج آقا گرمابي كه از ظرفيت بالا و والاي تريبون نماز جمعه استفاده نموده و معضل و ابهام در رفتارهاي ديني و اعتقادي را بيان نمودند.آنچه مهم است نحوه هزينه كردن و واريز و اهداي كمكهاي نقدي به اين مكان مقدس ميباشد. زائر و مجاوري كه از ابتدا وارد شهر قدمگاه ميشود احساس ميكند به جهت رفاه زوار و ... و وجود نارسايي هاي موجود در بقعه نياز به كمك مالي ميباشد و اين كمك را به صندوق ريخته و يا تحويل امنا ميدهد. آيا اهدا كننده مطلع ميشود كه از اين وجه :
ده درصد بابت هزينه حق التصدي (كه البته قانوني و مصوبه مجلس دارد)
يك درصد هزينه قرآني استان(كه خلاف قانون مصوب مجلس است و فقط تصميم داخلي است)
پنج درصد هزينه مديريتي استان (كه خلاف قانون مصوب مجلس است و فقط تصميم داخلي است)
دو درصد هزينه روابط عمومي استان (كه خلاف قانون مصوب مجلس است و فقط تصميم داخلي است)
پنج درصد هزينه اوقاف شهرستان (كه خلاف قانون مصوب مجلس است و فقط تصميم داخلي است)
و تحميل خيلي از اسناد هزينه هاي مورد وثوق اوقاف به هيئت امناها كه مجبورند بعضا به جهت بقايشان اين اسناد را از محل بقعه بپذيرند و بپردازند! زيرا مسئولين اوقاف به امنا ها تاكيد ميكنند كه شما زير مجموعه ما هستيد و .... ولي نميدانند كه هيئت امناها بازو و كمك و ناظر بر عملكرد اوقافي ها هستند و نه نوكر چشم و گوش بسته!!!!
در غبارروبي ها هم كه طلا ها و ارزها رو با خود ميبرند و صورتجلسه اي از محل فروش و مبلغ فروش و مقدار فروش آنها به مردم داده نميشود كه كاها به جهت كمبود نيرو در اوقاف نيشابور شخص مسئول مالي خود به تنهايي اين زحمت را متحمل ميشوند.
انشاا... كه اين موضوع پيگيري و شفاف و قانوني شود تا اعتماد مردمي به وقف و سنت پيامبر بيشتر شده و ضمن استفاده صحيح از وقف و موقوفات بستر اعتماد به وقف گسترش پيدا كرده و باقيات و صالحات براي همه ما باشد.
ضمنا رياست محترم اوقاف نيشابور كه فردي روحاني ميباشند اگر بخواهند به اين رفتارهاي حاكم بر سيستم مالي اوقاف و اتوماسيون كه اغلب بسته است و احتمالا خواب پولهاي بقاع در صندوق راسخون و سود متعلقه آن و ...... نمره بدهند از بيست چند ميدهند؟ممنون از ايشان اگر با دليل نمره بدهند.

#5 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
نيشابوري - سه شنبه 09 آذر 1395  

آقا موارد خيلي فراتر از اين موضوعات است. اگر بشود شورايي معتمد و مردمي از سوي ائمه محترم جمعه و با نظارت ايشان تشكيل و تحقيق و تفحصي از عملكرد اوضاع بقاع داشته باشند خيلي مشكلات و سو تفاهمات برطرف ميشود .

#6 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
همشهری - چهارشنبه 10 آذر 1395  

امید است حاج آقا یعقوبی نیز به این مهم بپردازند تا ما شاهد تحول در بقاع نیشابور باشیم.راستی مگر اوقاف چه خدمتی به بقاع میکند که اینهمه برداشت میکند. چراغی که به خانه رواست به ......
در خیلی از بقاع هنوز سرویس بهداشتی مناسبی وجود ندارد و حتی نطافت دچار مشکل است و اوقاف محترم اسم پول شماری را گذاشته اند غبارروبی . بدون اینکه ذره ای به فضای بقعه توجه شود. اوقاف بابت کدام هزینه کردن و یا سرمایه گذاری اش درصد برمیدارد؟اداره امور را هم امنا افتخاری به عهده دارند.

#7 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
ه - پنج شنبه 11 آذر 1395  

همین برداشتهای بی و حساب کتاب است که وقتی به پارکینگ امامزاده محروق میریم بایستی کلی مبلغ پارکینگ بدیم. وقتی زمین مال بقعه و امکانات مردمی و اوقاف هیچ نیاورده و همه اهدایی است چرا از مبلغ پارکینگ سی در صد اوقاف بردارد و ..............و رایگان نباشد تا داخل ضریح کمکهایمان را بریزیم.همین موارد است که زمینه وقف کمرنگ میشود.

#8 عطف به: مردم قدمگاه صرفا پولشمار اوقاف شده اند و هیچ بهره ای از نذورات بقعه مبارکه این شهر نمی برند

avatar
مطلع - شنبه 13 آذر 1395  

البته كه حاج آقاي گرمابي درست پيگيري كرده اند و انشاالله به نتيجه منطقي و خداپسندانه و قانونمند برسند ولي واقعيت امر چيز ديگري است و آن اينكه دقيقا همين موارد و خيلي موارد غير قانوني ديگر و آنهم مستند در سال 90 و 91 از جانب هيئت امنا وقت تكيه ابوالفضلي و بيمارستان قمر پيگيري و مطالبه شد ولي متاسفانه منجر به تغيير هيئت امنا شد و ......هر چند كه بعد از حدودا" هشت ماه حدود يك ميليارد ريال از موارد ادعايي هيئت امنا وقت(سال91) تكيه و بيمارستان با پيگيري جدي به حساب تكيه عودت داده شد و ..........
آدرس بخشي از پيگيريها در لينك زير موجود است:
http://www.rovzane.com/blog/show/5384.html

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۵
۰۵:۵۸
۱۲:۳۷
۱۹:۱۶
۱۹:۳۴

آمار بازدیدکنندگان

۹
۹۴۵
۱۸۰۱
۱۰۳۸۳۴۹۹