تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مزایای نهال کاری بلوار شهید شوشتری(جاده باغرود) بجای گلکاری

يكي از مناطق مهم نيشابور براي پر كردن اوقات فراغت همشهريان و بحث پياده روي و ورزش، بلوار باغرود ميباشد.

چه خوب بود كه شهرداري محترم به جاي كاشت بوته ها و درختچه هاي كوچك 50 سانتي در دوسمت بلوار اقدام به كاشت درخت هاي درست و حسابي ويا حتي درخت كاج مينمود تا نيشابوري ها بتوانند از سايه بلند آن ها در فضاي اين بلوار حتي در ظهرهاي گرم تابستان استفاده كنند.

غير از اين مورد، بلوار باغرود به دليل واقع شدن در مسير شاهراه ارتباطي مشهد-تهران از اهميت بسياري براي نيشابور برخوردار است و زيباسازي آن با كاشت درخت ميتواند نقش بسزايي در معرفي شهرمان ايفا نمايد. البته هنوز هم براي انجام اين کار مهم ديرنيست. يكي از ايده هايي كه براي اين مكان قابل اجراست، توزيع نهال توسط شهرداري در روز درختكاري بين همشهريان جهت كاشت در اين مكان ميباشد.

شفیعی

#1 عطف به: مزایای نهال کاری بلوار شهید شوشتری(جاده باغرود) بجای گلکاری

avatar
مهدی - آدینه 13 مرداد 1396  

سلام بر شما دوست عزیز که واقعا نکته سنج و نکته بین هستید و ضعف ها را می بینید و بیان می کنید.
پیام شما واقعا قابل تامل است و به جا.
در صحبت با یکی از متخصصین دانشگاه علوم کشاورزی تبریز ایشان نیز در زمینه فضای سبز در شهر هایی که با مشکل آب رو به رو هستند فرمودند:
درخت کاری امری مهم در این شهر ها است به شرطی که بدانند چه درختی کاشته و چطور آبیاری کنند.
ایشان در زمینه کاشت چمن نیز گفتند در این شهر ها چمن آفت بزرگی است چرا که حداقل ۵۰ درصد آب دهی را تبخیر کرده و ۵۰ درصد را فقط در لایه سطحی زیر زمین نگه می دارند و اگر یک روز در تابستان آبدهی نگردند زرد شده و از بین خواهند رفت.کاشت چمن باعث کم شد آب خواهد شد اما بالعکس کاشت درختانی خاص محیط را زنده تر و پویا تر و زیباتر خواهد کرد و در آبدهی درختان تقریبا تبخیری رخ نمیدهد.

#2 عطف به: مزایای نهال کاری بلوار شهید شوشتری(جاده باغرود) بجای گلکاری

avatar
دوستدرار اعتلای نیشابور - دوشنبه 16 مرداد 1396  

همیشه یکی از آرزوهایم این بود که کمربند سبز نیشابور بصورتی علمی و پایدار در سطحی وسیع با هدف بهبود سرانه فضای سبز شهری و جاذبه ای گردشگری اجرا شود. چه خوب است در این بحران کم آبی شهرداری به کمک سایر متولیان امور شهرستان با همدلی هماهمنگی و همفکری اولا نسبت به جمع آوری و مدیریت آبهای سطحی که معمولا در طول سال چند نوبت باعث سیل در سطح شهر و مزاحمت برای همشهریان می شود و گاها در فصول غیر کشاورزی بصورت هرز آب از دسترس خارج می شود اقدام نموده، در مرحله بعدی با اجرای لوله کشی زیر زمینی در مسیر هایی که قرار است طرح های درخت کاری عملیاتی شود ضمن صرفه جویی در مصرف آب، از تبخیر سطحی کاسته شود ودر مرحله بعدی انتخاب درختان مقاوم به تنش های آبی و ترجیحا مثمر کاری ماندگار و زیبا برای شهر خوش نام ایران زمین عملیاتی شود

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۱۱۲۹
۲۰۳۶
۱۰۳۱۹۰۵۵