تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مستند روحانی مجاهد باغنوی در نیشابور به تدوین رسید

نویسنده و کارگردان مستند پرتره روحانی مجاهد حجت‌الاسلام علی‌اکبر باغنوی با عنوان «باغبان باغ نو» از رسیدن این فیلم به مرحله تدوین خبر داد.

نویسنده و کارگردان مستند پرتره روحانی مجاهد حجت‌ال

علی‌رضا اخلاقی اظهار داشت: در این فیلم با افراد مطلع درخصوص خدمات، شیوه تربیتی، کادرسازی، سبک زندگی و سوابق انقلابی این عالم با افراد مطلع اعم از موافق و مخالف گفت‌وگو شده است و می‌طلبد مخاطب به تماشای این مستند بنشیند.

وی افزود: باغنوی متولد ۱۳۱۲ محله فعلی باغنو نیشابور است که قبل از انقلاب به استخدام آموزش و پرورش درآمد و با راه‌اندازی جلسه قرآن ثامن‌الائمه(ع) و تاسیس انجمن اسلامی نوجوانان وحدت به تربیت مذهبی انقلابی نوجوانان همت گماشت که محصول آن کادرسازی برای انقلاب اسلامی بود که بعضی از خروجی‌های انجمن در ایام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ردای شهادت بر تن کردند که می‌توان به شهیدان صافحیان، عبدالمجید و عبدالحمید غرویان و سیداحمد عابدی اشاره کرد و برخی دیگر در بدنه مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و آموزش و پرورش و ادارات و نهادها مشغول خدمت هستند.

این هنرمند فیلم‌ساز بیشتر توضیح داد: این روحانی با توزیع نشریه مکتب اسلام در دهه ۴۰ به دنبال تعمیق اندیشه دینی در مردم بود و پس از آشنایی با امام راحل به پخش اعلامیه‌ها و نوارهای پیر مراد خویش همت گمارد و در این راه متحمل زحماتی از سوی عوامل رژیم منخوس پهلوی شد. ایفای نقش در سخنرانی‌های مکرر رهبری معظم انقلاب در نیشابور، مخالفت با انجمن حجتیه و حضور در دفاع مقدس و فعالیت‌های انقلابی منجر به دریافت القاب مردمی «وزیر شعار» و «آقای تکبیر» شد.

اخلاقی با اشاره به مذاکراتش با آموزش و پرورش نیشابور امیدوار است فیلم را همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم و یادواره بزرگداشت این روحانی معلم در اردیبهشت‌ماه آینده اکران کند.

وی یادآور شد: هم اکنون انجمن توسط شاگردان قدیمی این روحانی در بیت‌الشهدای غرویان در زمان صبح هر جمعه به برنامه‌های تربیتی خود درخصوص آموزش معارف اسلامی و ورزشی ادامه می‌دهد.

دفتر رسانه ای حامد صادقی

جلسه انجمن وحدت حجت الاسلام باغنوی

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۵۷
۰۵:۲۳
۱۱:۲۷
۱۷:۳۰
۱۷:۴۸

آمار بازدیدکنندگان

۶
۱۵۶
۱۹۳۵
۹۵۵۴۹۳۰