تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مسجد جامع نیشابور در حال نابودی است/ امکان ثبت جهانی مسجد جامع در یونسکو را از بین بردیم

کوثری با انتقاد از برخی ارگان‌های شهرستان نیشابور برای همکاری نکردن با این اداره اظهار داشت: برخی بناهای نیشابور قابلیت ثبت جهانی در یونسکو را دارد ولی متأسفانه خودمان این فرصت بی‌نظیر را از بین برده‌ایم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیشابور گفت: یونسکو برای بناهای تاریخی استانداردهای بسیار دقیق و مشخصی دارد که باید رعایت شود، متأسفانه ما به دست خودمان این استانداردها را از بین می‌بریم و علناً امکان بهره‌برداری از این ظرفیت عظیم را در آینده نه‌چندان دور سلب می‌کنیم.

کوثری تأکید کرد: سنگ کردن کف‌پوش مسجد جامع از اول اشتباه بود و همان زمان نیز آن را اعلام این سنگ باعث شده است که نم به کنار دیوارها برود و عمق رطوبت به حدود 2 متر رسیده است و مسجد در حال نابودی است.

وی ادامه داد: بازهم تأکید می‌کنیم عدم کار کارشناسی در مسجد جامع نیشابور نه‌تنها امکان ثبت جهانی آن را از ما گرفته است بلکه برخی اقدامات مانند رنگ کردن آجرهای قدیمی باعث شده است که بنا به‌زودی از بین برود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیشابور بیان داشت: اضافه کردن یک بنای بتونی به ادامه مسجد تاریخی جامع نیشابور دیگر تخریبی هست که این مسجد را تهدید می‌کند، فقط ما توانستیم ارتفاع مصلا را کاهش دهیم تا اندکی از این تخریب وجه مسجد جلوگیری نماییم.

کوثری خاطرنشان کرد: البته به دنبال ثبت جهانی فیروزه نیشابور هستیم و این کار نیازمند کمک مسؤولین در کشور است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۹
۰۵:۱۹
۱۲:۳۷
۱۹:۵۶
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۳
۱۳۲۴
۲۴۲۱
۱۰۲۱۳۲۷۸