تقویم اخبار

فروردین 1398
ی د س چ پ آ ش
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مشاركت حوزه‌های علميه قم و مشهد برای اجرايی‌شدن كنگره ملی فضل بن شاذان

 فرماندار نيشابور از آماده نبودن زيرساخت‌های لازم برای برگزاری كنگره ملی فضل بن شاذان در اين شهرستان خبر داد و مشاركت حوزه‌های علميه قم و مشهد و همچنين همكاری آستان قدس را برای اجرايی‌شدن اين كنگره خواستار شد.


سيدجلال هاشمی، معاون استاندار و فرماندار نيشابور در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی ، 28 آذرماه در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، از عدم وجود زيرساخت‌های لازم جهت برگزاری كنگره ملی فضل بن شاذان در اين شهرستان خبر داد.


وی خواستار تأخير در برگزاری اين كنگره شد و تصريح كرد: سايت آرامگاه فضل بن شاذان 14 هكتار است كه شامل غسالخانه و قبرستان محلی می‌شود.


هاشمی با بيان اينكه در نيشابور سه روز ملی عطار، خيام و كمال‌الملك در وسعت قابل توجهی برگزار می‌شود، اظهار كرد: دليل اجرايی نشدن اين كنگره از سال‌های گذشته تا كنون به دليل فرمايش حضرت آقا كه فرموده‌اند اين كنگره بايد ملی و يا بين‌المللی برگزار شود بوده كه برگزار كردن آن خارج از توانايی فرمانداری نيشابور است.


فرماندار نيشابور، مشاركت حوزه‌های علميه قم و مشهد و همچنين همكاری آستان قدس برای اجرايی شدن اين كنگره را خواستار شد و خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه فضل بن شاذان يكی از چهره‌های بزرگ جهان اسلام است، نمی‌توان مراسم بزرگداشت اين چهره را همانند خيام و عطار در فرهنگسرای سيمرغ نيشابور برگزار كرد.


وی در خصوص كارهای پيش رو برای برگزاری كنگره فضل‌بن شاذان در نيشابور يادآور شد: دسترسی سريع و آسان به محل بقعه مباركه، تغيير در ورودی‌ها، بازسازی محوطه و فضای بيرونی باغ و مهم‌تر از همه ساخت يك سالن دو هزار متری در اين مجموعه از مهم‌ترين كارهای پيش‌رو است.


هاشمی با بيان اينكه در سفر رييس جمهور به خراسان رضوی بودجه‌ای برای ساخت ساختمان دو هزار متری در بهشت فضل افزود: با توجه به اينكه اعتبار اين پروژه از سوی دولت در دست ابلاغ است، بهترين زمان برای بهسازی مجموعه بهشت فضل بهار 1392 است.


وی افزود: تاكنون با وجود صحبت‌ها و تأكيدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری هر چه بهتر اين كنگره، حوزه‌های علميه مشهد و قم و همچنين آستان قدس رضوی همكاری‌های لازم را نداشته‌اند.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۱
۰۶:۳۷
۱۲:۴۲
۱۸:۴۷
۱۹:۰۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۲
۳۶۸
۱۷۱۲
۹۹۴۷۶۷۷