تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

مهدی کوثری: آب انبار بازار طلافروش ها ،بزرگ‌ترین آب‌انبار کشور در حال تخریب است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: بزرگ‌ترین آب‌انبار کشور در مرکز شهر نیشابور در حال تخریب است ولی به دلیل عدم وجود بودجه برای این اثر گران‌قدر توانایی بازسازی آن را نداریم. مهدی کوثری اظهار کرد: بزرگ‌ترین آب‌انبار کشور در مرکز شهر نیشابور در حال تخریب است ولی به دلیل نداشتن بودجه برای این اثر گران‌قدر توانایی بازسازی آن را نداریم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نیشابور تصریح کرد: این آب‌انبار که در ابتدای بازار نو نیشابور که امروزه به‌عنوان بازار طلافروش‌ها شناخته می‌شود قرار دارد، در اختیار بخش خصوصی بوده و مجوزهای بازسازی اخذ شده ولی به دلیل وجود منابع مالی هنوز روند بازسازی آن آغاز نشده است.

وی تأکید کرد: این بنای تاریخی در دوره قاجار بنا شده و با بنایی به مساحت هزار مترمربع، مرتفع‌ترین و بزرگ‌ترین آب‌انبار کشور از نظر آبدهی است و در صورت عدم تأمین اعتبار ضرر جبران‌ناپذیری به کشور در بخش بناهای تاریخی وارد می‌شود.

کوثری گفت: این فضا با توجه به اینکه در مرکز شهر قرار دارد می‌تواند به یکی از مکان‌های اصلی بازدید گردشگران تبدیل شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نیشابور اضافه کرد: همچنین حمام مرمر نیز در ابتدای بازار سرپوش نیشابور که مربوط به عهد صفویه است دچار تخریب‌های زیادی شده و چون در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه است نیازمند همکاری این سازمان هستیم.

وی ادامه داد: شهرداری نیشابور دو سال پیش با سازمان اوقاف توافق‌نامه‌ای برای تحویل گرفتن این بنای تاریخی و بازسازی آن امضا کرد ولی تاکنون این اتفاق انجام‌ نشده است.

کوثری گفت: نمونه دیگر آن بنای رباط شاه‌عباسی بوده که در حال تخریب است و نیاز به همکاری مابین دستگاه‌های شهرستان نیشابور دارد.

گزارش تصویری:

آب انبار بازار طلافروشها، سندی بر شایستگی نمایندگان و مسوولین

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۱۱۵۱
۲۰۳۶
۱۰۳۱۹۰۷۷