تقویم اخبار

بهمن 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نخستین سامانه جامع اتوماسیون اورژانس115 در نیشابور راه اندازی شد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت­ های پزشکی  دانشکده علوم پزشکی نیشابور از راه اندازی سامانه جامع اتوماسیون مرکز پیام اورژانس 115 این شهرستان خبر داد.  
دکتر قاسم مشاور موحد در مصاحبه با وب دا افزود: دانشکده علوم پزشکی نیشابور بعنوان سومین  مرکز دانشگاهی در منطقه شمال شرق کشور و هجدمین مرکز در کشور نسبت به پیاده سازی واستقرار نهایی این سامانه اقدام نموده است و از مزایای این سامانه در اورژانس ۱۱۵ می‌توان به کاهش قابل توجه ترافیک مکالمات بی سیم و افزایش دقت و مدیریت هوشمند اعزام و راهبری آمبولانس‌ ها اشاره کرد .

وی عنوان نمود: با اين سامانه، تمامي بيماران دريافت کننده خدمت از مرکز اورژانس داراي پرونده سلامت مي شوند و ميزان خطاي انساني نيز به کمترين اندازه کاهش پیدا می کند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشکده بیان کرد: ازاین پس هنگام تماس با شماره ۱۱۵ کلیه اطلاعات یک پرونده ازقبیل مکالمات٬ زمان‌ها و اقدامات صورت گرفته جهت مددجو توسط مرکز پیام اورژانس در یک فایل جهت دسترسی آسان و سریع ذخیره می‌شود.
دکتر  قاسم مشار موحد ادامه داد: باتوجه به حذف فرم‌های اطلاعات بیمار که توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ بر بالین بیماران اورژانسی تکمیل می‌شد و نیز صرفه جویی درهزینه‌های چاپ ونمایش آنالیز‌های لحظه‌ای از آمبولانس ها با استفاده از GPS ، ازقبیل تماس‌های دریافتی، ماموریت‌های درجریان، ارجاعات بیمارستانی و... ازطریق گوشی تلفن هوشمندی است که در اختیار تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ قرار می گیرد.

وی در پایان تصریح نمود: تماس هاي مردمي با اورژانس 115 شامل پنج گروه مشاوره پرستاري، مشاوره پزشکي، اعزام آمبولانس، انصراف از تماس و مزاحمت مي شود که اين سامانه با تمرکز بر بهبود خدمات رساني به تماس هاي نيازمند به اعزام آمبولانس راه اندازي شده است .

وی از شهروندان عزیز در خواست نمود هنگام تماس با اورژانس ۱۱۵ نهایت همکاری را با کارشناسان مرکز پیام جهت اخذ شرح حال کامل و‌نیز با پرسنل عملیاتی، جهت تکمیل اطلاعات اولیه بیمار بر روی گوشی تلفن هوشمند اورژانس ۱۱۵ داشته باشند تا شاهد خدمت رسانی بهتر اورژانس ۱۱۵ برای مردم باشیم.

رضا درودی، مدیرآمار وفناوری اطلاعات دانشکده هم چنین افزود: مراحل مقدماتی استقرار فنی سامانه از ابتدای سال 1396در دستور کار قرارداده  و پس از اجرای فیبرنوری مرکز اورژانس 115 و با هزینه کردی بالغ بر 500میلیون ریال استقرار نهایی، حذف فرایند های آنالوگ و دستی، اجرای عملیاتی سامانه از ابتدای اردیبهشت ماه 1397 رقم خورده است . 

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۳
۰۶:۴۲
۱۱:۴۶
۱۶:۵۰
۱۷:۰۸

آمار بازدیدکنندگان

۷
۲۲۳۲
۲۳۱۷
۹۸۲۴۷۸۰