تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نشست خبری ویژه هفته کتاب برگزار شد

بنا به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی نیشابور، نشست خبري به مناسبت هفته كتاب با حضور معاون استاندار و فرماندار، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، شهردار و روسای ادارات فرهنگی نیشابور در محل كتابخانه شريعتي برگزار شد و مسئولان شهرستان به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.

در این نشست شیبانی فرماندار شهرستان نيشابور به توجه ويژه به بحث كتاب‌خواني كودكان تاكيد کرد و اظهار داشت: اين رويكرد كه در بحث كتاب‌خواني سراغ كودكان برويم بسيار به جا است چرا كه از همان ابتدا درگير دنياي كتاب مي‌شوند و در هفته كتاب نيز موضوع كتاب و كودكان توجه بيشتري مي‌طلبد.

گرمابي نماينده مردم نيشابور و فيروزه در مجلس شورای اسلامی، حمايت از انجمن‌هاي مردمي كه در حوزه كتاب فعال هستند را يكي از راه‌ هاي گسترش كتاب‌خواني دانست و افزود:كتابخواني يك از معيارهاي توسعه كشورها محسوب مي‌شود و بنده اميدوارم كه سرانه مطالعه در نيشابور افزايش يابد.

وی ادامه داد: حضور سمن های فعال در شهرستان نیشابور در حوزه کتاب امیدوار کننده است و هفته كتاب فرصتي است كه باید توجه بيشتري به كتاب، كتاب خواني و سمن های مربوط به آن شود.

نجفی شهردار نيشابور نيز گفت: ما در مباحث امروزي شهر را يك پيكره جاندار مي‌دانيم كه حوزه سازه‌ها و زيرساخت‌هاي شهري را به منزله جسم آن شهر و فرهنگ شهروندي را به منزله روح شهر تلقي مي‌كنيم؛ تلفيق روح و جسم در واقع شاكله يك موجود زنده است و اگر ما كتاب را از روح شهر حذف كنيم قطعا روح شهر عينيت پيدا نخواهد كرد.

مقدم پاشا سرپرست اداره کتابخانه های عمومی نیشابور نیز با تاکید بر شعار هفته کتاب امسال ادامه داد:شعار هفته کتاب امسال، آینده ای روشن با خانواده کتابخوان است که اهمیت خواندن کتاب و عادت به مطالعه را در خانواده عنوان می کند.

وی در انتها تاکید کرد: همان طور که فرماندار محترم نیز عنوان کردند اگر توجه به کتاب و کتابخوانی از کودکان شروع شود و والدین نیز به اهمیت این مساله پی ببرند تحقق شعار امسال هفته کتاب دور از دسترس نخواهد بود و ان شاله در آینده ای نزدیک شاهد باشیم که همه خانواده های ایرانی کتابخوان باشند.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۱۹
۰۵:۴۵
۱۱:۱۹
۱۶:۵۴
۱۷:۱۱

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۳۴۴
۲۲۹۳
۹۶۱۱۰۳۰