تقویم اخبار

آبان 1397
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نشست کتاب خوان مدرسه ای فرصت طلایی پیوند دانش آموزان با کتاب و کتابخانه است.

بنا به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور، فاطمه تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور و مسوول برگزاری نشست های کتابخوان این کتابخانه، از برگزاری 4 نشست کتاب خوان مدرسه ای با حضور و استقبال گسترده دانش آموزان و معلمان خبر داد.

تبریزی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور با اعلام این خبر گفت: سلسه نشست های" کتاب خوان" یکی از ابتکارات نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که با هدف تبلیغ و معرفی هرچه بیشتر کتاب توسط کتابخانه های عمومی اجرا می شود که در این نشست ها شکل ارائه و معرفی کتاب‌ها، متفاوت‌تر از قالب‌های مرسوم است و در هر نوبت از نشست‌های کتاب ‌خوان، چندین نفر از دوستداران و علاقمندان کتاب، هر کدام به میزان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، به ارائه گزارشی از کتابی که مطالعه کرده‌اند می‌پردازند.

تبریزی ادامه داد: قالب برگزاری نشست های کتاب خوان مدرسه ای به صورتی است که دانش آموزان علاقمند در حضور سایر همکلاسی ها و هم مدرسه ای هایشان به معرفی کتاب هایی می پردازند که از خواندن آنها لذت برده اند و تجربه این خواندن دلپذیر را با دوستان، همکلاسی ها و معلمان خود به اشتراک می گذارند.

این کتابدار باسابقه و پیشکسوت با تاکید بر پروش عادت به مطالعه از دوران کودکی و نوجوانی یادآور شد: معرفی کتاب توسط بچه ها و در جمع صمیمی و شاد کودکانه، لذت مطالعه کتاب را دوچندان می کند و خاطه ای خوشایند را در ذهن بچه ها ثبت می کند لذا معرفی کتاب توسط بچه ها و برای بچه ها ، در تشویق دانش آموزان و حتی بزرگسالان به مطالعه نقش انکار ناپذیری دارد.

تبریزی در ادامه عنوان داشت: بارها در بخش امانت کتابخانه شاهد والدینی بوده ایم که به همراه فرزندان خود در کتابخانه حضور یافته اند و کتاب هایی که توسط بچه ها به ایشان معرفی شده است را درخواست کرده اند که این یکی از ثمرات نشست کتابخوان است که حتی والدین پرمشغله را نیز به سفر رویایی خواندن کتاب ترغیب می نماید.

تبریزی در پایان از همراهی معلمان و مدیران مدارس حکیم نظامی، امام صادق(ع)، شهید نجفی روستای فرخک، امام حسین(ع)، بت الهدی(صدر) که تا کنون در برگزاری نشست های کتاب خوان مدرسه ای همراهی و همیاری ارزشمدی داشته اند تقدیر و تشکر نمود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۴۵
۰۶:۱۴
۱۱:۲۰
۱۶:۲۵
۱۶:۴۳

آمار بازدیدکنندگان

۱۶
۱۸۸۸
۲۳۵۲
۹۶۸۰۲۳۲