تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نقدی بر فضای سبز بلوار کمربندی نیشابور

این روزها هرکس که از مسیر بلوار کمربندی(اتوبان) عبور کند شاهد تلاش پرسنل زحمت کش شهرداری برای ایجاد فضای سبز خواهند بود ولی کسانی که اهتمام به ایجاد این فضای سبز گرفته اند متأسفانه افق دیدشان نسبت به مشکلات ناشی از کمبود آب در سطح نیشابور کور شده و نمی دانند که این فضای سبز در آینده چقدر به آب نیاز خواهد داشت؟

شاید توجیه ایشان این باشد که ورودی شهر باید زیبا باشد. باید یادآوری شود لطفا از ذخیره آبی که در سفره های زیر زمینی برای آیندگان است هزینه نشود(شهر یزد زیباست ولی فضای سبزی ندارد) و همچنین کسانی که در تصادفات کمربندی نیشابور در این چند سال دچار نقص عضو و فوت شده اند شاید با استفاده از بلوک های بتنی به جای فضای سبز شاهد این اتفاقات ناگوار نخواهیم بود.

حلاجی


در باب 

نقدی بر فضای سبز بلوار کمربندی نیشابور (یک شنبه 08 بهمن 1396)

نگهداری فضای سبز بلوار کمربندی نیشابور بسیار بسیار سخت و پر هزینه است چرا که عرض آن کوچک است و انواع آلودگی های شیمیایی و میکروبی درختان و نهال ها و درختچه های بلوار را تهدید کرده و نیاز به استفاده از سموم ، آبیاری مداوم و .... دارد که در مشهد این کارها مداوم انجام میگیرد اما در نیشابور بعید میدانم و هزینه بالایی داشته و توجیه اقتصادی ندارد از طرفی جداول کنار بلوار نیز هر سال باید تعویض گردند چرا که مواد شیمیایی ناشی از دود کامیون ها و.... باعث خوردگی و فساد و پودر شدن آنها می گردد که در مشهد از جداول ضد مواد شیمیایی و خود تمیز شونده با فناوری نانو استفاده میکنند اما در نیشابور بعید میدانم.

لذا توصیه می شود هزینه ایجاد این فضای سبز را در مکانی دیگر یا حاشیه کمربندی ایجاد نمایند و بلوار کمربندی را با استفاده از دوبل نیوجرسی های بتنی در کنار هم تعریض نموده که هم شاهد کاهش تصادفات باشیم و هم زیبایی که ناشی از رنگ آمیزی آنها دارد.

البته رنگ آمیزی نیز باید با رنگ های خاص خود تمیز شونده نانو انجام گیرند تا مجبور نباشیم هر سال جداول را رنگ کنیم

مهربانی

 

 

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۲
۱۰۸۳
۲۰۳۶
۱۰۳۱۹۰۰۹