تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نواخته شد ن زنگ خیام در دبیرستان ماندگار خیام نیشابور

به مناسبت روز ملی بزرگداشت خیام نیشابوری زنگ خیام در دبیرستان ماندگار خیام نیشابوربا حضور مسئولین و فرهنگیان و اهالی ادب و هنر نواخته شد.

معاون مدير كل و مدير آموزش و پرورش نيشابور درمراسم نواخته شد ن زنگ خیام در دبیرستان ماندگار خیام نیشابور اظهار کرد: صدای زنگ خیام برای نسل نو پیام آور وجود شخصیتی چون خیام است آن هم در دبیرستانی که بنای آن با معماری خاص و9 هزار متر مربع به ‌عنوان نخستین مدرسه نیشابور در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

سید جواد قوامی نژاد افزود: برگزاری مسابقه ریاضی که هر ساله در نیشابور به این مناسبت برگزار می‌شد، هم به صورت کلی در سطح مدارس خراسان رضوی برگزارمی شود وما به دنبال آن هستیم که مسابقات ادبی « چله چارانه » را نیز بصورت استانی برگزار نماییم.

وی خاطرنشان کرد: باید شخصیت خیام در زمینه تاریخ علم بررسی شود و دانش‌آموزان با بررسی ابعاد مختلف این شخصیت تمام‌شمول بپردازند وباید از مفاخری چون خیام در زمینه فراگیری و بسط دانش و ادبیات الگو برداری کنند.

معاون مدير كل و مدير آموزش و پرورش نيشابور تصریح کرد: محیط مدارس به گونه ای باشد که بتواند خیام ها و عطارهای جدیدی تحویل جامعه دهد.

در این مراسم دانش آموزان برگزیده مسابقات ادبی « چله چارانه » به شعرخوانی پرداختند ومورد تقدیر وتجلیل قرار گرفتند.

گفتنی است پس از نواخته شد ن زنگ خیام موزه دایمی اسناد آموزش و پرورش شهرستان نیشابور در دبیرستان ماندگارخیام افتتاح گردید در این موزه اسناد آموزش و پرورش، شهدای فرهنگی ودانش آموز، عکس‌های تاریخی، رتبه‌‌های اداری، احکام برتر، مسابقات ملی استانی دانش‌‌آموزان در رشته‌های قرآنی، فرهنگی و هنری، تالیفات فرهنگیان، احکام و مدال‌های جام‌های قهرمانی، مسابقات ورزشی، مسیر آموزش و پرورش و ساخت مدارس وغیره قرار گرفته است.

 مسئول روابط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۴
۰۵:۵۷
۱۲:۳۸
۱۹:۱۸
۱۹:۳۶

آمار بازدیدکنندگان

۹
۱۴۳۳
۱۲۷۱
۱۰۳۸۲۱۸۶