تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نگاهی به نحوه جمع آوری زباله از درب منازل.

با سلام و ادای احترام به تمامی کارگران و رفتگران شهرداری نیشابور که با وجود تمامی حواشی و گرفتاریها همچنان به انجام وظایف و تلاش برای پاکیزگی شهر می پردازند .

به سالها قبل که باز گردیم سطلهای نارنجی چرخ داری را می بینیم که یک رفتگر با آن به جمع اوری زباله ها از درب منازل می پرداخت اما اینک به واسطه استفاده از تکنولوژی کمتر از آن سطلهای چرخدار خبری است واینک از ماشین حمل زباله استفاده می شود اما و اما ...........

پرده اول :

حدود 2 تا 3 ساعت قبل از زمانی که ماشین وارد محله شما شود و زباله ها را جمع آوری نماید یک نفر از کارگران زحمت کش شهرداری نسبت به ساخت کوهی از زباله های محله با توجه به طول کوچه در نقطه ای از ان اقدام می نماید تا پس از ماشین که رسید زباله ها را در آن قرار دهند مشکل اینجا است که با انباشت زباله ها بر روی هم شیرابه آلوده انها خارج می گردد برخی کیسه ها پاره می شود و خوب در این فاصله گربه ها محل نیز به نوائی می رسند و شما صبح روز بعد به راحتی می توانید محل جمع اوری زباله ها را در محله خود پیدا کنید و از میزان الودگی به جای مانده بر روی اسفالت فاصله تقریبی بین جمع اوری تا نقل و انتقال زباله را حساب نمائید حال چه کسی این روش نوین را در نیشابور کشف و نموده و چرا به ثبت نرسانده بماند 

پرده دوم :

ماشین حمل زباله در قسمتی از محله شما می ایستد و نسبت به فشرده سازی زباله های جمع آوری شده در درون خود اقدام می نماید نتیجه اش جاری شدن 10 تا 20 لیتر شیرابه از منفذهای مخزن بر روی سطح کوچه و خیابان است که اصولا موجب الودگی و تجمع حشرات نیز نخواهد شد .

پرده سوم :

از انجا که ظاهرا یک رسم نانوشته نیز باب شده زباله های خشک مثل کاغذ نیز توسط ماشین حمل زباله منتقل نمی شود و شما هر روز با انبوهی از این زباله ها در جلو درب حیاط منزل خود روبرو خواهید بود البته تفکیک زباله امری پسندیده است و اما چه کسی باید زباله های خشک مردم را جابجا نماید خدا می داند البته شما می توانید مثلا زباله های خشک خود درخیابان 17 شهریور را با ماشین خویش تا سه راهی کمال برده و انجا در جایگاه مخصوص قرار دهید .

پرده چهارم :

نظافت کوچه ها هفته ای یک بار و شاید دوبار صورت می گیرد و خوب با توجه به فرایند جمع اوری زباله اصولا نیازی به این نمی باشد که شما فکر کنید چه اتفاقی برای شهر و نمای آن رخ می دهد .

پرده پنجم :

گویا در شهر کسی نیست که این موارد برایش مهم باشد و این است که ما امروز اصولا مشکلی با حشرات موذی و سالک نداریم و همه جا گل و بلبل است امیدوارم کسی بیدار شود و به این مشکل زیست محیطی بپردازد 

پرده اخر :

همسایه گرامی شهروند محترم لطفا زباله های خویش را قبل از ساعت جمع اوری به بیرون خانه منتقل نمائید نه بعد از آن

#1 عطف به: نگاهی به نحوه جمع آوری زباله از درب منازل.

avatar
محسن - یک شنبه 10 مرداد 1395  

مشکل عدم جمع آوری زباله های خشک باعث عدم تفکیک زباله از مبدا شده است و بایستی برای سهولت در جمع آوری این نوع زباله ها اقدام عاجل گردد.
همچنین در خصوص عدم نظافت کوچه ها به اطلاع می رساند در کوچه هایی همچون خیام 20 ، حتی به صورت ماهیانه هم کسی برای نظافت مراجعه نمی کند.

#2 عطف به: نگاهی به نحوه جمع آوری زباله از درب منازل.

avatar
علی - چهارشنبه 13 مرداد 1395  

لطفا این راهم بسیار بگوییدکه ای ادم نما ها لطفازباله هایتان را جلودرخانه خودتان بگذارید نه زمین خالی پشت در همسایه . اگر چیزی برای شما بد است برای همسایه هم زشت است .همسایه ازاری بازخواست دنیوی و اخروی را در پی دارد.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۱۱۷۶
۲۰۳۶
۱۰۳۱۹۱۰۲