تقویم اخبار

خرداد 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نگذاریم نیشابورمان بمیرد!!!

مطلبی را در باره تاریخ نیشابور می‌خواندم، نوشته بود: «نیشابور، ققنوس شهرهای ایران است. شهری که پس از هر بار مردن، دوباره زنده شد و نفس کشید، شهری‏ که حدود 19 بار بر اثر زلزله و حمله دشمنان ویران شد ولی باز هم‏ پابرجا ایستاد.»

در جایی دیگر خواندم عیسی کلانتری (دبیر ستاد احیا دریاچه ارومیه، وزیر کشاورزی دوره اصلاحات و دبیرکل کنونی خانه کشاورز در نشست ویژه بررسی منابع آب ایران در سال 1393) گفته بود: «ما دشت‌های کشور را به دلیل برداشت بیش از اندازه از سفره‌های زیرزمینی، ویران کرده‌ایم، خیلی از شهرهای حاشیه کویری ما دیگر شهرهای مرده محسوب می‌شوند برای مثال؛ شهری همچون نیشابور که روزی سرسبزترین شهر کویری کشور بود هم‌اکنون به شهری مرده، تبدیل شده است و این تنها به خاطر این است که ما با منابع آبی کشور و نسل بعد، بد کرده‌ایم.»

به نیشابور می‌اندیشم ... بغض، امانم نمی‌دهد. اشک، پرده اندوه را بر روی نگاهم می‌گسترد ... میراث ما برای فرزندانمان و برای نسل‌های آینده سرزمینمان چیست؟!

همشهریان عزیزم! کشاورزان زحمتکش سرزمینم! صنعتگران تلاشگر وطنم! مسولان محترم نیشابورم! لطفا به خودمان بیاییم ... نگذاریم نیشابومان بمیرد ...

صبا

#1 عطف به: نگذاریم نیشابورمان بمیرد!!!

avatar
حسین - دوشنبه 22 آذر 1395  

موضوع خلی جدی است، جدی‌ در حد هر آن چیزی که برای آینده نیشابور تصور می‌کنیم. موضوع بودن و نبودن است.
کنترل بحران آب در دشت نیشابور، وظیفه یکایک نیشابوریان است.
دشت نیشابور در جغرافیای تاریخی و فرهنگی خراسان و در سپر فرهنگی ایران، بسیار برازنده و شایان است. اهمیت این دشت فرهنگ‌پرور در ایران امروز، به هیچ وجه کمتر از دریاچه ارومیه و هامون و زاینده‌رود نیست.
- مسئله بحران آب در دشت نیشابور باید به مسئله ملی ایران تبدیل شود.
- باید مردم بدانند که دقیقا دارد چه اتفاقی می‌افتد، چه خسارت‌های پنهان و پیدایی تا امروز به بار آمده است، و اگر قرار است با این وضعیت پیش رویم چه بلایا و خسارتی در کمین هستند که باید انتظار آنها را بکشیم؟
- جای بحران آب در تابلوها و بنرهای شهری نیشابور، خالی است باید خیلی پر رنگ باشد.
- روزنامه‌ها و رسانه های نیشابوری گویا اهمیت این موضوع را درک نکرده‌اند، خیلی کم و کمرنگ به سراغش می‌روند.
- نمایندگان مجلس باید فایل اختصاصی و فعال برای پیگیری امور کنترل بحران آب در دشت نیشابور داشته باشند. باید به مردم وضعیت پیشرفت موضوع را گزارش کنند باید در این زمینه، ارتباط اختصاصی و فعال و مداومی با رسانه ها داشته باشند.
- نقش خطبه‌های نماز جمعه، سخنرانان مساجد و پایگاه‌های بسیج در کنترل بحران آب دشت نیشابور چیست؟
- اداراه‌های دولتی در شهرستان نیشابور، چه برنامه‌هایی برای کنترل بحران آب دارند؟ چه مصوباتی گرفته شده است؟ چه ارتباطاتی ایجاد شده است؟ چه اقداماتی انجام شده است؟ چه اقداماتی در برنامه آینده قرار دارد؟ و اصلا چه اقداماتی باید انجام شود؟

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۷
۰۵:۲۲
۱۲:۳۱
۱۹:۴۱
۲۰:۰۱

آمار بازدیدکنندگان

۷
۸۴۱
۳۵۵۵
۹۱۸۷۲۲۸