تقویم اخبار

آبان 1397
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نیشابور به استقبال هفته کتاب و کتابخوانی می رود

رئیس اداره کتابخانه های عمومی  نیشابور از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی همزمان با بزرگداشت  بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران  در این شهر خبرداد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نیشابور اظهارکرد: ۱۰ برنامه محوری در بیست و پنجمین هفته کتاب  شهرستان نیشابور پایتخت کتاب ایران از 20 الی 30 آبان‌96 با شعار « آینده روشن با خانواده کتابخوان » برگزارمی گردد.

محمدرضا مقدم‌پاشاگفت : در این هفته با تشکیل ستادی در شهرستان نیشابور برنامه های متنوع فرهنگی همزمان با بزرگداشت  بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران  برپا می شود.

وی خاطرنشان کرد: بازدید و خدا قوت تعدادی از اعضای شورای اداری شهرستان از کتاب فروشی‌های نیشابور ، برگزاری همایش کتاب ، کودک وخانواده  واختتامیه باشگا ه های کتاب کودک ونوجوان  در فرهنگسرای سیمرغ ، برگزاری همایش تخصصی آسیب‌های کتاب، تقدیر از کتابخوان‌های برتر، ، عضویت رایگان برای عموم مردم و اهدای کتاب به مراکز فرهنگی وروستاهای محروم از برنامه‌های این هفته است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی نیشابوریادآورشد:افتتاح انجمن بانوان نقد وبررسی کتاب سیمرغ در شهر قمگاه رضوی ، کارگاه آموزشی کتاب وکتابخوانی پرسنل ادارات وسازمانها ی نیشابور، برگزاری نشست های کتابخوانی در سطح شهرازجمله برنامه های این هفته می باشد.

وی عنوان کرد: برای اولین بار در نیشابورطرح جیب کتاب با همکاری سازمان اتوبوسرانی  وتاکسیرانی نیشابوردر داخل تاکسی ها واتوبوس ها اجرایی می شود که مردم می توانندکتاب ها و خلاصه کتاب های مورد علاقه خودرا بخوانند.

مقدم‌پاشا اذعان کرد:با همکاری سازمان اتوبوسرانی نیشابور در روزهای این هفته یک دستگاه اتوبوس به روستاهای این شهرستان عزیمت و در آنجا ضمن اهدای کتاب به روستائیان و نشست‌های کتابخوان برگزار می‌کند .

دبیر هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی نیشابور با اشاره به برگزاری نشست تخصصی امور کتابخانه نابینایان نیشابور که دارای هزار و ۲۰۰ جلد کتاب به خط بریل است، افزود: در حال حاضر سه شهر مشهد، نیشابور و سبزوار دارای این کتابخانه تخصصی برای روشندلان هستند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نیشابور تصریح کرد:  عضویت در کتابخانه ها ی عمومی کل کشور تحت سامانه اینترنتی می باشد و علاقه مندان به عضویت در کتابخانه ها همچنین می توانند با مراجعه به سایت samanpl.ir نسبت به تکمیل فرم عضویت اقدام و با حضور در محل کتابخانه کارت عضویت دریافت کنندکه می توانند در این ایام بصورت رایگان عضو کتابخانه شوند.

سیدباقرمیرعلمدار

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۳
۰۵:۴۹
۱۱:۱۹
۱۶:۴۸
۱۷:۰۵

آمار بازدیدکنندگان

۱۳
۲۱۹۲
۲۳۱۹
۹۶۲۲۲۲۴