تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نیشابور، شهر "علم و ادب" نباید شرمنده مسافران و میهمانان خود شود!

فریادی که به گوش هیچ مسئولی نرسیده است یا اگر هم رسیده است تاکنون نتیجه ای نداشته است.

بارها دررسانه های محلی از اهمیت اقتصاد گردشگری واهمیت دادن به نظرات میهمانان وگردشگران می خواندم ولی تا به سرم نیامد اهمیتش را درک نکردم.

داستان این بود که تعدادی میهمان ودوستداران حضور وبازدید از اماکن تاریخی فرهنگی وگردشگری نیشابور را که توسط یکی از دوستانم معرفی شده بودند به عنوان میزبان همراهی نمودم. گذشته از مسائل موجود دردیگر نقاط، فقط یک موضوع که خاطره بدی به جای گذاشت خاطرم را مکدر کرد  و آنهم پاره شدن لباس یکی از خانمهای میهمان درزمان ورود به دهانه تنگ وتار"بازار سرپوشیده" بود آنهم در زمان اوج شلوغی وساعات6عصر بدلیل گذر از کنار " ویترین شیشه ای بدلیجات فروشی دونبش بازار" که متأسفانه دقیقا نیم متر تا هفتادسانت این دهانه ورودی بازار قدیمی وپرتردد را اشغال و در تصرف خود درآورده بود! جالب اینکه ریل گذاری هم کرده وجای تأسف اینکه نه عذرخواهی بلکه با لهجه شیرین خودمان کلمات نامربوطی هم درجواب اعتراضمان گفت.

نهایت سخن اینکه بهتراست متولیان امر از شهردارمحترم؛معاونت اجرایی وسدمعبر شهرداری؛میراث فرهنگی،اماکن نیروی انتظامی ،رسانه ها ، خبرنگاران، روزنه، سرزمین بینالود و.. فکری برای این موضوع مهم داشته باشند تا لااقل ما نیشابوریان کمتر خجالت زده میهمانان وگردشگران شویم.

شهروند

#1 عطف به: نیشابور، شهر "علم و ادب" نباید شرمنده مسافران و میهمانان خود شود!

avatar
رضا - سه شنبه 09 آبان 1396  

براستی کسی نیست که این مشکل چندین وچندساله "رسیدگی به حال ووضعیت اماکن تاریخی وگردشگری " رو تو ابرشهر وکهن شهر حل کنه!؟
اون از وضعیت اسب وشتر وفضولاتش،ازوضعیت سرویس های نظافتی اش،دود اتوبوس هاش درکنار آرامگاه خیام،وضعیت دست فروشان کنار آرامگاه ها ،فیروزه های تقلبی فروشی و... واین هم از تجاوز به حریم عمومی بخصوص درمناطق تاریخی وداخل شهر واون هم مکان پرتردد درطول روز وشب وبازرا مهم سرپروشیده تاریخی.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۵
۰۵:۳۰
۱۲:۴۱
۱۹:۵۰
۲۰:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۲
۱۰۷۳
۲۰۳۶
۱۰۳۱۸۹۹۹