تقویم اخبار

مرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

نیمی از معلولان نیشابوری، مادرزادی هستند

تعداد معلولان شهرستان نیشابور از سال ۱۳۹۲ تاکنون افزایش داشته که نیمی از این معلولان مادر زادی هستند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در نشست پیشگیری از معلولیت‌ها دراردوگاه باغرود نیشابورگفت: امروزه عملکرد دانش ژنتیک در مدیریت بیماری‌ها با برداشتی که متولیان سلامت در دهه‌های گذشته از این دانش داشته اند کاملا متفاوت است.
دکتر محسن عظیمی نژاد افزود: در گذشته عدم دسترسی به سطح ژنتیکی حیات و ناشناخته بودن تاثیر ژن‌ها بر تداخل عوامل محیطی با سلامت انسان این علم را به مجموعه‌ای از سندرم‌ها و محاسبات احتمال آماری غیرتاثیرگذار از میزان خطر تبدیل کرده بود.
وی با تاکید بر اهمیت و لزوم «مشاوره ژنتیک» در پیشگیری از پیامد‌های احتمالی بیماری و کاهش ابتلا یا انتقال آن به سایر خویشاوندان گفت: دانش ژنتیک به عنوان یکی از علوم زیربنایی پزشکی است که به تشخیص، پیشگیری و درمان هدفمند بیماری‌ها به نحو موثری کمک می‌کند.
رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با بیان اینکه در برنامه توسعه ششم به توسعه مراکز تشخیص ژنتیک بهزیستی توجه شده است افزود: در نیشابور نیز آزمایشگاه ژنتیک واقع در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از سال ۹۲ راه اندازی شده است و تیمی مجرب و متخصص در این آزمایشگاه مشغول بکار هستند و تاکنون در غربالگری، تشخیص و درمان بیماری‌های ژنتیک و نادر فامیلی قدم بزرگی در جهت سلامت مردم شهرستان برداشته شده است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۲
۰۵:۵۵
۱۲:۳۸
۱۹:۲۰
۱۹:۳۸

آمار بازدیدکنندگان

۱۶
۶۲۴
۲۰۷۶
۱۰۳۷۸۴۵۹