تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

هوای هوای شهرمان را داشته باشیم

نیشابور هوای پاک و طبیعت منحصر به فردی دارد اما رفته‌رفته با پیشرفت صنایع و از سویی ورود خیل خودروهایی که وجودشان در خیابان‌های شهر لزومی ندارد و جانمایی ساختمان‌های بلند مسکونی و تجاری و صنعتی و... تهدیدی برای آلوده شدن هوا و از دست رفتن طبیعت است.

هم‌اکنون آلودگی هوا بحث بسیار مهمی در شهرهاست. در نیشابور نیز این مساله درخور توجه و پایش است. از جمله تعدد وسایل نقلیه، سوخت غیراستاندارد و صنایع، که در مطالب پیوستار مربوط به هفته هوای پاک به آن پرداخته شد.

 رئیس اداره محیط زیست شهرستان نیشابور در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: مردم باید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و درواقع فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی را داشته باشیم. وجود این همه ماشین آن هم تک‌سرنشین باعث ایجاد ترافیک می‌شود. طبیعتاً هنگام توقف طولانی آلودگی و مصرف سوخت بیشتر است و این آلودگی و ترافیک به‌خاطر دو مسأله بروز پیدا می‌کند، اول این که تعداد ماشین‌های شخصی در رفت‌وآمد زیاد است و دوم زیرساخت‌های خیابان‌های شهر و تعداد خودروها با هم همخوانی ندارند و این ترافیک باعث آلودگی هوا می‌شود.

 محمدمهدی نوربخش اظهار کرد: پایش و نظارت بر تمام واحدهایی که به‌طور قانونی کار می‌کنند، انجام می‌شود و فقط یک واحد فیلتر مدنظر را ندارد؛ تلاش ما در بخش واحدهای صنعتی و پایش آن‌ها آنلاین شدن سیستم‌هاست تا بتوان هرلحظه به آن دسترسی داشت.

 وی ادامه داد: ما در نیشابور 20 دستگاه اتوبوس گازسوز داشتیم که به خاطر هزینه و صرفه اقتصادی از آن استفاده نمی‌شد که پس از پیگیری‌های لازم ده دستگاه آن وارد سیستم حمل و نقل شد.

 نوربخش درباره سوخت مصرفی خودروها نیز گفت: علاوه‌بر این که باید به گازسوز شدن وسایل حمل و نقل توجه کرد، از سویی باید به این مطلب نیز توجه داشت که در مواردی که وسیله نقلیه گازسوز نیست از بنزین استاندارد و گازوئیل کم گوگرد استفاده کرد که در نیشابور نیز باید پیگیر چنین مطلبی باشیم و در برنامه‌های پیشنهادی خود این قضیه را قرار خواهیم داد.

 وی درباره کمبود ایستگاه‌های سنجش آلودگی در شهرستان نیز گفت: اخیراً این مطلب پیگیری شده تا ما دو ایستگاه سنجش آلودگی با توجه به استانداردها و جانمایی طبق ضوابط را داشته باشیم.

 نوربخش به اهمیت فضای سبز نیز اشاره کرده و افزود: ما در این خصوص تذکرات و هشدارهایی به متولیان امر داده‌ایم و معتقدیم باید کار عملیاتی باشد و به اقدامات نمادین بسنده نشود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۹
۰۵:۱۹
۱۲:۳۷
۱۹:۵۶
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۷
۱۲۶۴
۲۴۲۱
۱۰۲۱۳۲۱۸