تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

پاسخ علوم پزشکی به مطلب «هشدار نسبت به استفاده از سفره‌های یکبار مصرف!»

پس از انتشار مطلبی با عنوان " استفاده از سفره‌های یکبارمصرف تهدید بزرگی برای سلامتی مصرف کنندگان است.." صحت مطلب را از روابط عمومی محترم دانشکده علوم پزشکی شهرستان نیشابور خواستار شدیم. در زیر متن هشدار و پاسخ، جهت اطلاع همشهریان عزیز، درج گردیده است.

  • رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون نسبت به استفاده از سفره‌های یکبارمصرف هشدار داده و آن را تهدید بزرگی برای سلامتی مصرف کنندگان ذکر کرد و در عین حال اخطارهای اتحادیه به وزارت بهداشت در این زمینه را تا به امروز بی نتیجه دانست.

سید رحیم مقیمی اصل اظهار کرد:متاسفانه این روزها استفاده از سفره های یکبار مصرف بسیار افزایش یافته است و این در حالی است که این سفره ها به دلیل کربنی که در آن ها به کار رفته تهدید بزرگی برای سلامتی مردم محسوب می‌شود که متاسفانه علیرغم هشدارهایی که به وزارت بهداشت در این زمینه داده ایم، ترتیب اثری داده نشده است.

وی ادامه داد: برای تولید این سفره ها کربن و پلیمر را با یکدیگر مخلوط کرده و در نهایت پس از انجام فرآیندی سفره یکبارمصرف تولید می‌شود که کربنات منجر به بروز مشکلاتی در معده شده و عوارض دیگری از قبیل ریزش مو،کوتاهای قد و تبعات منفی دیگری را نیز در پی دارد.

مقیمی در عین حال بیان کرد: مخرب بودن کربن به میزانی است که حتی دستگاههایی که تولید این سفره ها را انجام می دهند پس از تقریبا شش ماه نیاز به بازسازی دارند و این موضوع به دلیل ریختن کربن در این دستگاههاست و حالا باید نتیجه گرفت که سلامتی انسان را چه میزان تهدید می‌کند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون تاکید کرد: متاسفانه تولیدکنندگان به دلیل اینکه هزینه تمام شده تولید برای آن ها کاهش یابد و در نتیجه سود بیشتری کنند از این ماده ارزان ولی خطرناک استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: گذاشتن نان و یا هر ماده غذایی دیگری در این سفره‌ها و یا تماس آن ها با دست می‌تواند این ماده مخرب را به بدن وارد کند.

وی خطاب به وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه مسوول سلامتی مردم است و باید به هشدارهایی که در زمینه استفاده از این سفره ها داده می شود توجه لازم را داشته باشد تا از سلامتی مردم محافظت شود..


مدیریت محترم سایت روزنه 

سلام علیکم

ضمن تشکر از دقت نظر همشهریان نکته سنج وریزبین وهمچنین پیگیری موارد ومشکلات مطرح شده مردم عزیز از طریق آن سایت محترم ، نظر به مطلب چاپ شده درآن سایت مبنی بر غیر بهداشتی بودن سفره های یکبار مصرف و عملکرد دستگاهای نظارتی،خواهشمند است در پاسخ به خبر چاپ شده مطالب زیر درج گردد:

براساس ماده 11 قانون مواد خوردنی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی بر روی برچسب کلیه مواد مشمول این قانون ( خوردنی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی ) با ید مشخصات مورد نظر) پروانه ساخت ، نام محصول ، تاریخ تولید ، انقضاء ، آدرس و... ) درج گردیده باشد و در صورت رعایت مفاد فوق کالای مورد نظر مورد تایید می باشد و قاعدتا فقدان هر یک از مشخصات مذکور و یا درج مشخصات ذکر شده بطور جعلی حکایت از عدم تایید بهداشتی کالا می باشد که متاسفانه برخی از سود جویان در شرایط کاملا مخفیانه و بدون اخذ مجوز های بهداشتی و قانونی مبادرت به تولید اقلام بهداشتی و خوراکی و توزیع آن در سطح بازار می نمایند و از آنجایی که محل تولید بعضا ناشناخته باقی می ماند شهروندان عزیز می توانند در این زمینه کمک شایانی را در شناسایی و معرفی تولید مخفیانه کالای فوق نمایند و توصیه می گردد که مصرف کنندگان فقط از کالاهای دارای مشخصات پیشگفت خرید نمایند.

ضمنا در سطح بازار کلیه کالاهای عرضه شده توسط عوامل نظارتی دستگاهای مربوطه کنترل می گردد و با فروشندگان محصولات غیر بهداشتی برخورد می گردد. 

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور

#1 عطف به: پاسخ علوم پزشکی به مطلب «هشدار نسبت به استفاده از سفره‌های یکبار مصرف!»

avatar
همشهری - دوشنبه 01 آبان 1396  

احسنت بر روابط عمومی
انحرافی دادن به افکار رو خوب بلده.
مطمئنا هیچ کس جواب نگرفت که بالاخره استفاده از سفره یک بار مصرف مورد تأیید است یاخیر؟!
روزنه جان بهتره با یک متخصص مصاحبه بگیری.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۱۹
۰۵:۴۵
۱۱:۱۹
۱۶:۵۴
۱۷:۱۱

آمار بازدیدکنندگان

۱۰
۳۴۷
۲۲۹۳
۹۶۱۱۰۳۳