تقویم اخبار

تیر 1397
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

پیام سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور به مناسبت هفته دفاع مقدس

دکتر محسن عظیمی نژاد در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به خانواده شهدا ، جانبازان ، آزادگان ، ایثار گران و رزمندگان، مردم شریف نیشابور و کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشکده تبریک گفته و از خداوند سبحان طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری پرچمدار این ولایت و این انقلاب مسالت نمود.

به گزارش وب­دا، متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دفاع مقدس، نام‏آشناترین واژه در قاموس حماسه‏های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.

زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم‏اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تنها جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت‏های دنیا با ایران بود و اگر از این جنگ به عنوان حماسه بزرگ و دفاع مقدس یاد می‏شود، از آن جهت است که فرزندان رشید ایران اسلامی با سرمایه جان خود به مصاف کسانی رفتند که از پیشرفته ترین ماشین‏های جنگی برخوردار بودند. از این رو دفاع مقدس نماد استقامت و سمبل پیروزی ملت ایران است.

دفاع مقدس دستاوردهای بزرگ و فراوانی به دنبال داشت. یکی از مهمترین آن‏ها، دستاوردهای سیاسی است. بسیج همگانی مردم دلاور ایران بیش از هر چیز نشان از وحدت ملی و التزام جمعیِ ایرانیان به حفظ منابع و مرزها و سرمایه‏های ملی بود و به آنانکه چشم طمع به گنجینه‏های کشور داشتند فهمانید که نمی‏توانند ملت ایران را به استثمار خود در آورند.

سرنوشت هر ملتی به دست خود اوست. این سرنوشت ـ هر چه باشد ـ بر آینده آن ملت تأثیر خواهد گذاشت. یکی از مقاطع سرنوشت‏سازی که ملت رشید ایران هوشمندانه در آن حضور یافت و سهم مهمّی در رسالت تاریخی خود ایفا نمود، دوران «دفاع مقدس» بود. بی تردید این اراده خلل‏ناپذیر به عنوان یکی از افتخارات ماندگار تاریخ حماسه آفرین‏های ملّت ایران به ثبت رسیده است.

انسجام نیروهای بسیجی و بی توقّع و با انگیزه الهی فرزندان این مرز و بوم نشان از رشد بینش سیاسی، درایت و آگاهی و نیز شعور الهی آنان بود که علی‏رغم هم سختی‏ها و فشارهای ناجوانمردانه و نابرابر دشمنان دین خدا، ایستادگی و مقاومت را پیش خویش ساختند تا از این آزمون بزرگ الهی نیز سربلند بیرون آیند.

دفاع مقدس، اسلام را احیا کرد؛ اسلامی که در گذر زمان هماره مورد بی‏مهرهای ظلمت پیشگان واقع شده بود و به جای حق و حقیقت، کفر و ضلال حکمرانی می‏کرد؛ یکباره از مظلومیّت رهایی یافت و با حرکتی انقلابی، اسلام انقلابی و اصیل تبلوّر دوباره یافت.

تلاش در عرصه علم و فن آوری، یکی یکی دیگر از مصادیق بارز مقاومت و ایستادگی است که پرچمدار انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های این حوزه، ما دانشگاهیان را مکلف به انجام جهاد نموده اند. خدمات رسانی به مردم عزیز و شریف ایران مخصوصاً در بخش سلامت که در دولت یازدهم رنگ و بوی دیگری یافته و می توان آنرا نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی نامید، وظایف ما را در این راه دوچندان می نماید.

لذا ما دانشگاهیان خود را موظف و مکلف به اجرای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و علم و فن آوری می دانیم و این مهم را در ادامه 8 سال دفاع مقدس دانسته و امیدواریم بتوانیم در عرصه ارتقاء سطح سلامت جامعه، ارتقاء علم و فناوری ایران عزیزمان نیز موفق شده و در پیشگاه شهدای انقلاب و دفاع مقدس سربلند شویم.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۸
۰۵:۱۸
۱۲:۳۷
۱۹:۵۵
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۵
۳۱۹۹
۶۳۴۳
۹۳۰۳۲۱۵