تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

پیشنهاداتی به مدیریت فضای سبز شهرستان نیشابور

مدیریت محترم فضای سبز نیشابور.

 با سلام .

احتراما در خصوص بهره برداری بهینه از فضاهای سبز و کاهش هزینه های مربوطه و ساماندهی چیدمان ومبلمان فضای سبز شهرستان مواردی بشرح ذیل پیشنهاد و تقدیم حضور میگردد . امید است با بررسی موارد مطروحه نواقص موجود برطرف گردد.

1- مشاهده میگردد در داخل بعضی از معابر داخل پارکها و فضاهای سبز از قلوه سنگ وسنگهای ناهموار و تیشه ای استفاده میگردد . که این عمل مشکلات زیادی را بهمراه دارد ( مشکل تمیزنگهداشتن و جارو کردن- مشکل راه رفتن بر روی این معابر برای کودکان و عابرین - جمع شدن آب و یخ در فصول بارندگی و از بین رفتن سیمان ضعیف داخل آن و نهایتن جابجا شدن این سنگها از محل. زیبایی سنگهای تیشه ای تنهای در نمای بیرونی دیوارها کاربرد دارد )پیشنهاد میگردد از آسفالت و بتن و یا سنگهای صاف با رعایت شیب زیاد استفاده گردد.

2-پیشنهاد میگردد در ساخت و طراحی پارکها و فضاهای سبز بنحوی عمل گردد که شیب معابر به داخل چمن و فضای سبز صورت گیرد با این کار آب حاصل از باران و برف به داخل ان هدایت شده و جذب زمین میگردد و میتوان چاهک های نیز برای هایت آب اضافی حفر کرد. با این کار از جمع شدن آب در داخل معابر جلوگیری خواهد شد و هنگام اجرای آب یاری بارانی هیچ آبی داخل معابر باقی نمی ماند.

3- پیشنهاد میگردد جهت آب یاری فضاهای سبز از روش آب یاری بارانی به وسیله برج های آب پاش که در ارتفاع مناسب نصب میگردد استفاده نمود .این روش بصورتی قابل اجرا میباشد که در وسط هر فضای سبز مانند برج نور افکن یک لوله نصب و به وسیله پمپ دارای تایمر آب را بصورت بارانی داخل فضای هدایت نمود . با این عمل در نیروی کار صرفه جوی خواهد شد و آب بصورت مکانیزه و با صرفه جوی هدایت خواهد شد.

4- پیشنهاد میگردد هنگام کاشت درختان و داخل فضاهای سبز از خاک مناسب استفاده شود و نهالها بایستی بگونه ای کاشته شوند که امکان تجمع آب در کنار ان فراهم باشد. میتوان در کنار هر نهال یک استوانه مملو از سنگ ریزه تهیه نمود که قدرت نگهداری آب برای ریشه را داشته باشد با این عمل دوره آب یاری نهال کاهش خواهد بود .از طرفی چنانچه مقدور باشد با نصب قیم در کنار نهال در حفظ و نگهداری ان عمل میشود

5- پیشنهاد میگردد برای تنوع در ساخت وسایل بازی کودکان از روشها و ابداعات جدید استفاده نمود .در صورتی که چندین دهه است در داخل پارکها از وسایل تکراری قدیمی استفاده میگردد و هیچگونه تغییری در ساخت وسایل به وجود نیامده و میتوان با الگو گیری از دیگر شهرهای بزرگ اقدام به ساخت وسایل بازی جدید کرد. مانند ساخت محوطه های سنگ فرش با نصب فواره های متعدد و نورپردازی داخل این فواره ها و ......

6- پیشنهاد میگردد برای ایجاد کانال در کنار معابر با سطوح شیب زیاد از کانالهای سرپوشیده استفاده نمود با این کار از انتقال زباله ها به داخل کانال جلوگیری و سطح عبور و مرور افزایش یافته و هدایت اب های سطحی آسان و جلوه و زیبای بیشتری به محیط خواهد داد . در صورتیکه هم اکنون مشاهده میگردد در اجرای کانال آب در معابر کنار بلوارها ( بلوار غزالی - خیابان فردوسی شمالی و جنوبی- 17 شهریور- خیابان 15 خرداد و ... همه اینها از شیب زیادی برخودار است و آب به آسانی در آن به جریان می افتد و ایجاد کانال سرباز با دهانه زیاد قسمتی از معابر را گرفته و ..و مانند خیابان امام اجرا نشده است .

با توجه به موارد فوق امید است مسولین دست اندر کارتوجه بیشتر ی به زیبا ساز شهر داشته باشند.

مجتبی صابریان

#1 عطف به: پیشنهاداتی به مدیریت فضای سبز شهرستان نیشابور

avatar
م - یک شنبه 11 بهمن 1394  

سلام و احترام
خواهشمند است شهرداری نیشابور به مانند شهرداری مشهد نسبت به جذب افرادی با مدرک مهندسی فضای سبز که آشنا به الگو ها و طراحی های فضاهای سبز شهری با جدید ترین متد روز هستند ; در این ارگان اقدام نماید.

#2 عطف به: پیشنهاداتی به مدیریت فضای سبز شهرستان نیشابور

avatar
شهروند - پنج شنبه 15 بهمن 1394  

ببخشید روزنه جان اینا متخصص استخدام کنند فامیلای
نزدیکشان با سیکل چکار کنن ؟

#3 عطف به: پیشنهاداتی به مدیریت فضای سبز شهرستان نیشابور

avatar
محمد - پنج شنبه 22 بهمن 1394  

بهتر نیست فضای سبز بلوار جمهوری که وضعیت خوبی ندارد از چمن مصنوعی استفاده شود این بلوار با اینکه بزرگترین و زیباترین بلوارهای نیشابور است متاسفانه یکی از تاریکترین و سوتو کور ترین بلوارهای نیشابور است

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۹
۰۵:۱۹
۱۲:۳۷
۱۹:۵۶
۲۰:۱۶

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۱۲۷۹
۲۴۲۱
۱۰۲۱۳۲۳۳