تقویم اخبار

اسفند 1396
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

پیش بینی عدم بارش‌های مناسب تا پایان سال در نیشابور/سالی کم آب در پیش است

رئیس سازمان تحقیقات هواشناسی نیشابور از کاهش بارندگی و عدم بارش مناسب برف در شهرستان نیشابور تا آخر سال جاری خبر داد.

مهدی بلوکی در گفتگو ضمن هشدار در خصوص کاهش بارندگی ها، گفت: در سال جاری در فصل پاییز تنها شش و هفت دهم میلی متر بارش باران داشتیم در حالی که در مدت مشابه سال گذشته حدود17میلی متر بارش داشتیم.

 وی ادامه داد: میزان بارش در دراز مدت در سال گذشته حدود 60 میلی متر بوده است که امسال بخش اندکی از آن به وقوع پیوسته است، سال گذشته پاییز کم بارشی را شاهد بودیم؛ اما امسال بسیار بدتر از سال گذشته است.

 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای سال جاری پیش بینی ما این است که بارش های مناسبی را نخواهیم داشت و تنها در بهمن ماه شاهد بارزش خفیف برف خواهیم بود که نشان دهنده این است که امسال سال پربارشی را نخواهیم داشت.

 وی افزود: میزان بارش ها در بهمن ماه و اسفندماه از حد نرمال کمتر است و نخواهد توانست عدم بارش در پایز را جبران کند.

 بلوکی گفت: دلیل اصلی کاهش بارندگی افزایش گرمای زمین است، بسیاری از کشورها در حال رفتن به سمت خشکسالی هستند، یخ های قطب زمین ذوب و اب دریاها بالا می آید و در مناطقی مانند کشور ما بارش ها بسیار کم خواهد شد.

 وی با اشاره به تأثیر گرمای تولیدی توسط بشر در میزان بارش ها بیان کرد: طبق مطالعات دانشمندان خشسکالی زمین تا سال 2100 ادامه خواهد داشت، کارخانجات، خودروها، وسایل گرما زا و غیره موجب افزایش تولید گرما شده است که منجر به خارج شدن زمین از شرایط نرمال خواهد شد.

 رئیس سازمان تحقیقات هواشناسی نیشابور گفت: سطح آب های زیرزمینی نیشابور افت شدیدی پیدا کرده است، شهرستان نیشابور نسبت به برخی از شهرهای همجوار بیشتر آسیب دیده است و وضعیت مطلوبی به لحاظ ذخیره آبی ندارد.

 وی در خصوص میزان آلودگی هوای نیشابور نیز بیان کرد: وجود ساختمان های مرتفع و جمعیت متراکم در نیشابور موجب آلودگی می شود، اگر ساختمان های مرتفع به همین گونه رشد کنند بزودی شاهد آلودگی هوا در نیشابور خواهیم بود.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
دکتر مریم جغتایی، متخصص بیماری های داخلی

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۴۹
۰۶:۱۵
۱۱:۴۸
۱۷:۲۲
۱۷:۳۹

آمار بازدیدکنندگان

۱۵
۱۵۸۶
۲۰۴۶
۸۹۶۸۸۲۲