تقویم اخبار

خرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

کاشان گردی شهردار و اعضای شورای شهر نیشابور با هزینه بیت‌المال!/ قطع برق همشهریان

خانلقی علی:

به بهانه شرکت در مراسم خواهرخواندگی

کاشان گردی شهردار و اعضای شورای شهر نیشابور با هزینه بیت‌المال؟/ قطع برق همشهریان به دستور شهردار برای پرداخت عوارض نوسازی

به گزارش فرسیمرغ علی نجفی شهردار نیشابور در یک سال گذشته بدون داشتن کارنامه موفق در حوزه شهری بخصوص پروژه‌های عمرانی همواره در جلسات از مشکلات نقدینگی خود و عدم تخصیص مناسب اعتبارات دولتی سخن به میان می‌آورد. وی همچنین در جلسه‌ای قطع برق همشهریان را یکی از منابع اعتباری خود عنوان می‌کند. که از ابتدای سال با حمایت شورای شهر و با همکاری اداره برق به استناد ماده 12 قانون نوسازی و عمران شهری ، شهروندانی که قبوض عوارض نوسازی خود را پرداخت نکرده‌اند، برق آنان قطع می‌شود.

جناب شهردار چه لزومی دارد برق همشهریان عزیز به خاطر ندادن قبوض عوارض نوسازی قطع شود ولی شما و 6 عضو شورای شهر به بهانه شرکت در مراسم خواهر خواندگی به یک سفر تشریفاتی بروید که هیچ خروجی برای شهر ندارد و درواقع باید هزینه سفر شما و اعضای شورای شهر از جیب مردم پرداخت شود؛ آن هم در این شرایط سخت اقتصادی که کشور در تحریم قرار دارد و صرفه‌جویی باید در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.

شاید شما و اعضای شورای شهر در حال خواندن این مطلب هستید عنوان کنید این مبالغ در این شرایط پول زیادی به شمار نمی‌رود، ولی باید دانست که خیلی‌ها در کشور ما بسیار پایین‌تر از خط فقر و با چهل‌وپنج هزار و پانصد تومان یارانه دولت زندگی می‌کنند.

آقای شهردار و اعضای محترم شورای شهر به‌جای شرکت دسته‌جمعی در همایش خواهرخواندگی، لحظه‌ای درنگ کرده و باندیشید که طی سالیان گذشته این‌همه خواهرخواندگی برای شهرمان چه اندازه دست آورد داشته است. از مهمترین های آن می توان به 

بلخ, افغانستان

هرات, افغانستان

مرو, ترکمنستان

بخارا, ازبکستان

سمرقند, ازبکستان

خیوه, ازبکستان

بصره، عراق

بغداد، عراق

قیروان، تونس

خوی 

قونیه، ترکیه 

حالا به نظر شما همه ی این کشورها به جزء شهرهای ایران خواهرخوانده نیشابورند ؟!به نظر شما این روابط چه سودی برای نیشابور داشته است ؟

در پایان باید یادآوری کرد که مردم نیشابور با هزاران اُمید به شمابه‌عنوان اعضای شورای شهر رأی داده‌اند تا شاید شهر نیشابور از این حالت رکود و بی‌نشاطی خارج شود، پس حضور اکثریت اعضا شاید در این سفر ضرورتی نداشته و اعضای شورای شهر باید در استفاده از بیت‌المال که حق‌الناس محسوب می‌شود دقت لازمی را به عمل‌آورند و پس از بازگشت از این همایش درواقع تفریحی پاسخگوی مردم باشند. 

#1 عطف به: کاشان گردی شهردار و اعضای شورای شهر نیشابور با هزینه بیت‌المال!/ قطع برق همشهریان

avatar
محمدرضا - پنج شنبه 05 مهر 1397  

ولا این انجام خواهر خواندگی کار بد و بیهوده ای نیست وجهه و جایگاه شهر رو بالا میبره...و خیلی از شهرهای ایران هم دنبال این امر هستند حال اینکه خودتون می گین شهرهایی از خارج ایران هم اینکارو انجام میدن پس کار تایید شده ای هست.ولی برای بحث شرایط مالی و کارنامه کاری حرفی نیست و وضعیت جالبی رو مشاهده نمی کنیم...

#2 عطف به: کاشان گردی شهردار و اعضای شورای شهر نیشابور با هزینه بیت‌المال!/ قطع برق همشهریان

avatar
محیا - شنبه 14 مهر 1397  

جناب خانلقی!
کاش مسائل توسعه نیشابور را وارد محاسبات سیاسی نمی‌کردیم. موفق ترین شهرهای کشورمان از جمله اصفهان و شیراز و تبریز و کاشان و ... خواهرخواندگان ایرانی و خارجی دارند. اما چطور است که آنها استفاده می‌کنند و ادامه می‌دهند و در اینجا یک نشریه مانند "فر سیمرغ" آن را هزینه بیت‌المال می‌داند قابل تامل است. این ادبیات، حداقل با اسم نشریه شما همخوانی ندارد!
آقای فرسیمرغ، اگر اعتقاد دارید خواهرخواندگی برای نیشابور، سودی ندارد این دقیقا بازتاب ضعف خود شماست. شمایی که رسانه مردم نیشابور یا حداقل بخشی از مردم نیشابور هستید و مسائل مردم نیشابور را پیگیری نمی کنید و فقط به فکر زد و بندهای سیاسی خودتان هستید.
آقای فر سیمرغ، من با شهردار و شهرداری و شورا و هیچ نهادی، هیچ ربط و ارتباطی ندارم پس دنبال جناح و جناح بازی نگردید یکراست بروید سر اصل مطلب: سوالم از شما و باقی نشریات و مطبوعات نیشابور این است؟
- در نشریه فر سیمرغ و در بقیه نشریات، چند مقاله منتشر شده است که نیشابور و کاشان و یا نیشابور و شهر فلان؛ چطور می‌توانند همکاری کنند چه زمینه‌های همکاری دارند؛ و بعد برویم به سراغ پیگیری شما از اینکه حالا برای استفاده و فعال کردن این خواهرخواندگی ها چه اقداماتی انجام شده است؟
آقای خانلقی عزیز! شما وقتی حق غر زدن درباره چیزی را پیدا می‌کنید که کمترین تلاشی برای سر و سامان دادن به آن کرده باشید. همه شهرها و همه شهرداریها مشکلات دارند و انتقاد از رسانه هایی قابل پذیرش و موجه است که حداقل از نظر رسانه ای و نه بیشتر، دستی بر آتش مسائل توسعه شهرستان داشته باشند. غز زدن و این و آن را به هم بافتن و جوسازی کردن که راحت است آقا.
آقای خانلقی! من به حزب و جناح و گرایش شما هیچ کاری ندارم. من یکی از مردم عادی نیشابورم. پس لطفا جواب سیاسی ندهید. در موضوع حرف بزنید. مسولیت‌پذیر باشید و جواب بدهید جواب درست بدهید. به جز غر زدن، و بازتاب دادن یک سری اخبار روزمره، نقش شما در توسعه شهرستان (با ذکر مثال و پیگیری های مرتبط با آن مثال) چه بوده و چیست؟! چند مورد را به نتیجه رسانده‌اید؟!

#3 عطف به: کاشان گردی شهردار و اعضای شورای شهر نیشابور با هزینه بیت‌المال!/ قطع برق همشهریان

avatar
صادقی - شنبه 14 مهر 1397  

به نظر من چه خوب است تفاهمنامه ای بین شهر داری ها و سازمان میراث فرهنگی نیشابور و شهرهای خواهر خوانده شده امضا شود که متولدین این شهرها با نشان دادن کارت شناسایی و یا معرفی نامه بتوانند ازتخفیف در ورودی موزه ها و اماکن اقامتی در شهر های یکدیگر برخوردار شوند. تا برای مردم ملموس تر شود و همچنین با هماهنگی آموزش و پرورش و شهرداری در هر شهر مدرسه و خیابانی به نام شهر های هم بصورت متقابل نامگذاری شود. مانند خیابان تهران و سئول

#4 عطف به: کاشان گردی شهردار و اعضای شورای شهر نیشابور با هزینه بیت‌المال!/ قطع برق همشهریان

avatar
Roshan - یک شنبه 20 آبان 1397  

این خواهر خواندگی چه دست آوردی برای نیشابوری ها داشته. حتی تسهیلاتی برای اخذ ویزا و سفر به این شهر ها ؟ منظورم این است که الان سفر به شهر خواهر هم مساوی با سفر به شهر غریبه است.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۳۷
۰۵:۲۲
۱۲:۳۱
۱۹:۴۱
۲۰:۰۱

آمار بازدیدکنندگان

۴
۳۵۳
۱۵۲۷
۱۰۱۱۴۷۴۶