تقویم اخبار

مهر 1397
ی د س چ پ آ ش
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

کودکان نیشابوری در محرم « روایت ماه » می کنند

هم‌زمان  با هفته ملی کودک و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)‌، ویژه‌برنامه «روایت ماه» در مرکز شماره سهکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور برگزار می‌شود.

مسئول مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور اظهار كرد:تقارن هفته ملی کودک  و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)که ضامن بقاء و ماندگاری دین مبین اسلام است و شناساندن ابعاد مختلف این قیام‌، وظیفه دشواری است که بر عهده مربیان کانون قرار گرفته است تا شور و شعور حسینی را توامان در کودکان و نوجوانان زنده کنند.

زهره اکبرآبادی گفت: به همین مناسبت و با هدف تبیین اهداف قیام عاشورا ، برنامه «روایت ماه» با موضوعات متنوع در مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور به اجرا در آمده است.

وی خاطرنشان کرد: ویژه‌برنامه« روایت ماه »  شامل برپایی نمایشگاهی از کتاب‌های موجود درباره قیام امام حسین(ع) و معرفی ایشان و یاران فداکارشان، معرفی کتاب ماندگار « تشنه لبان » نوشته حمید گروگان و بیان روایت‌هایی درباره وقایع عاشورا و همچنین معرفی یاران امام با استفاده از مقتل‌های موجود در این کتاب است.

اکبرآبادی یادآورشد: همچنین برگزاری کارگاه نقاشی روی پارچه با استفاده از تصاویر این اثر در کنار برگزاری جلسات بحث آزاد با موضوع شور و شعور حسینی نام برد.

مسئول مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابورتصریح كرد: وقتی کودکان ما هویت حسینی و عاشورایی کسب کنند خود را شایسته خوبی‌ها می‌دانند و در خیلی از مواقعی که در معرض ناهنجاری و خلاف قرار می‌گیرند می‌توانند خویشتن‌دار باشند و مانع آلوده شدن خود به گناه شوند و حضور در این برنامه‌های فرهنگی زمینه لازم برای کسب این تجربه و شعور دینی را برای آنان فراهم می‌آورد.

شايان ذكراست  نیشابور دارای سه مرکز ثابت کانون : مرکز شماره یک واقع در خیابان امام (ره)  داخل دبیرستان عترت ، مرکز شماره دو واقع در بلوار جانبازان بین جانبازان 3 و 5 و مرکز شماره سه واقع در خیابان ابراهیمی بوستان نسترن، یک مرکز پستی واقع در خیابان امام (ره)  داخل دبیرستان عترت که به ارسال کتاب برای دانش آموزان روستایی می پردازد و یک مرکز آموزش زبان(کانون زبان) در خیابان 15 خرداد می باشد.

سيد باقر ميرعلمدار

خبرنگار رسانه های گروهی خراسان رضوی

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۰۰
۰۵:۲۶
۱۱:۲۵
۱۷:۲۴
۱۷:۴۲

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۳۵۱
۱۹۸۹
۹۵۶۰۹۷۴