تقویم اخبار

مهر 1396
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

کودکان نیشابوری در محرم « روایت ماه » می کنند

هم‌زمان  با هفته ملی کودک و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)‌، ویژه‌برنامه «روایت ماه» در مرکز شماره سهکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور برگزار می‌شود.

مسئول مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور اظهار كرد:تقارن هفته ملی کودک  و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)که ضامن بقاء و ماندگاری دین مبین اسلام است و شناساندن ابعاد مختلف این قیام‌، وظیفه دشواری است که بر عهده مربیان کانون قرار گرفته است تا شور و شعور حسینی را توامان در کودکان و نوجوانان زنده کنند.

زهره اکبرآبادی گفت: به همین مناسبت و با هدف تبیین اهداف قیام عاشورا ، برنامه «روایت ماه» با موضوعات متنوع در مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور به اجرا در آمده است.

وی خاطرنشان کرد: ویژه‌برنامه« روایت ماه »  شامل برپایی نمایشگاهی از کتاب‌های موجود درباره قیام امام حسین(ع) و معرفی ایشان و یاران فداکارشان، معرفی کتاب ماندگار « تشنه لبان » نوشته حمید گروگان و بیان روایت‌هایی درباره وقایع عاشورا و همچنین معرفی یاران امام با استفاده از مقتل‌های موجود در این کتاب است.

اکبرآبادی یادآورشد: همچنین برگزاری کارگاه نقاشی روی پارچه با استفاده از تصاویر این اثر در کنار برگزاری جلسات بحث آزاد با موضوع شور و شعور حسینی نام برد.

مسئول مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابورتصریح كرد: وقتی کودکان ما هویت حسینی و عاشورایی کسب کنند خود را شایسته خوبی‌ها می‌دانند و در خیلی از مواقعی که در معرض ناهنجاری و خلاف قرار می‌گیرند می‌توانند خویشتن‌دار باشند و مانع آلوده شدن خود به گناه شوند و حضور در این برنامه‌های فرهنگی زمینه لازم برای کسب این تجربه و شعور دینی را برای آنان فراهم می‌آورد.

شايان ذكراست  نیشابور دارای سه مرکز ثابت کانون : مرکز شماره یک واقع در خیابان امام (ره)  داخل دبیرستان عترت ، مرکز شماره دو واقع در بلوار جانبازان بین جانبازان 3 و 5 و مرکز شماره سه واقع در خیابان ابراهیمی بوستان نسترن، یک مرکز پستی واقع در خیابان امام (ره)  داخل دبیرستان عترت که به ارسال کتاب برای دانش آموزان روستایی می پردازد و یک مرکز آموزش زبان(کانون زبان) در خیابان 15 خرداد می باشد.

سيد باقر ميرعلمدار

خبرنگار رسانه های گروهی خراسان رضوی

درج نظر

XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

فهرست وقایع ماه محرم الحرام

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۲۰
۰۵:۴۵
۱۱:۱۹
۱۶:۵۳
۱۷:۱۰

آمار بازدیدکنندگان

۱۵
۱۳۸۴
۳۰۹۷
۸۶۳۱۵۵۶