تقویم اخبار

بهمن 1397
ی د س چ پ آ ش
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

کودکان نیشابور در برابر پنج بیماری عفونی ، واکسینه می شوند

امروز همگام با سراسر کشور و به دستور وزیر محترم بهداشت قدم دیگری برای ارائه خدمت به مردم شریف ایران برداشته شد .

به گزارش وب­دا، سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور در مراسم آغاز ورود واکسن پنج گانه پنتاوالان گفت: در سالی که نقش بسته به کلام عزم ملی و مدیریت جهادی است شاهد تحولات گسترده و مطلوب در حوزه بهداشت و درمان کشور هستم و در واقع به سخن حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفته شده است .

دکتر عظیمی نژاد افزود: واکسن پنتاوالان یا پنج گانه ، واکسنی بود که جای خالی آن در نظام مراقبتی و ایمن سازی ما احساس می شد و این باعث افتخار است که نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته است این واکسن را برای جلوگیری از بیماری های عفونی و کشنده به مردم عرضه بکند .

وی بیان داشت: برنامه واکسیناسیون با واکسن پنج گانه پنتاوالان (pentavac) جهت پیشگیری از بیماری های دیفتری ، کزاز، سیاه سرفه ، هپاتیت ب ، هموفیلوس آنفلوانزا تیپ B شروع به کار کرده و این جدیدترین برنامه مرکز مدیریت بیماری های واگیر برای واکسیناسیون همگانی کودکان جهت حفاظت کودکان در مقابل پنج بیماری عفونی و کاهش تعداد تزریق است .

سرپرست دانشکده علوم پزشکی اذعان داشت: تعداد تزریقات ، آزردگی و درد کودک شیرخوار و احتمال عدم دریافت بعضی از واکسن ها را به همراه داشت که خوشبختانه با ورود واکسن پنتاوالان این مشکل مرتفع شد .

دکتر عظیمی نژاد گفت: امیدواریم با ارائه این خدمت توسط وزارت بهداشت ، از مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی و هزینه های هنگفتی که مردم و دولت برای درمان بیماری عفونی ، متحمل می شوند جلوگیری بشود و کودکان سالمی داشته باشیم .

وی تصریح کرد: در نیشابور حدود 50 هزار نفر کودک زیر پنج سال و حدود 11 هزار نفر کودک زیر یک سال داریم که در حال حاضر 1700 کودک واجد شرایط برای تزریق واکسن پنتاوالان داریم و هر ماه تعداد 850 نفر به تعداد اضافه خواهند شد و در برابر پنج بیماری عفونی واکسینه می شوند .

برای مشاهده تصاویر اینجا را کلیک نماید

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
کمپین حمایت از کالای ایرانی

اوقات شرعی نیشابور

۰۵:۱۳
۰۶:۴۲
۱۱:۴۶
۱۶:۵۰
۱۷:۰۸

آمار بازدیدکنندگان

۱۶
۲۱۰۸
۲۳۱۷
۹۸۲۴۶۵۶