تقویم اخبار

آبان 1396
ی د س چ پ آ ش
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

کودکان و نوجوانان روستای برزنون با آثار عطار نیشابوری آشنا شدند

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ، مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری 25 فروردین ماه با حضور چهره های شاخص فرهنگی و علمی در نیشابور برگزار شد و در کتابخانه عطار روستای برزنون نیز ، این روز با نمایش کتاب های این شاعر بزرگ و  بحث و گفتگو پیرامون زندگی و احوالات وی، این روز گرامی داشته شد.

برزنونی مسوول کتابخانه شیخ فرید الدین عطار نیشابوری با اعلام این خبر گفت: کتابخانه روستای برزنون، سال گذشته به بهره برداری رسیده است و خوشبختانه نام این کتابخانه برگرفته از شاعر خوش نام و پرآوازه نیشاوبری شیخ فرید الدین عطار نیشابوری است .

برزنونی ادامه داد: روز 25 فروردین ماه در تقویم رسمی کشور به نام عطار نیشابوری نامگذاری شده است و همه ساله مراسم بزرگداشت این شاعر و عارف بزرگ در نیشابور برگزار می شود که ما در کتابخانه روستایمان تصمیم گرفتیم با نمایش کتب این شاعر و بحث و بررسی پیرامون احوالات و  زندگی عطار، دانش آموزان کودکان و نوجوانان را بیشتر با این شاعر بلندآوازه جهانی آشنا کنیم.

گفتنی است فریدالدّین ابوحامِد محمّد عطّار نِیشابوری (۵۴۰ - ۶۱۸ قمری) یکی از عارفان و شاعران ایرانی بلندنام ادبیات فارسی در پایان سدهٔ ششم و آغاز سدهٔ هفتم است.. وی یکی از پرکارترین شاعران ایرانی به شمار می‌رود و بنا به نظر عارفان در زمینه عرفانی از مرتبه‌ای بالا برخوردار بوده‌است.از وی کتاب های منطق‌الطیر،تذکرة الأولیاء،الهی نامه، مصیبت نامه،اسرارنامه

،خسرونامه و ...به جا مانده است.

درج نظر

XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

مناسبت ها

هموطنان عزیز کرمانشاهی تسلیت

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
شهروند خبرنگار

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۴۶
۰۶:۱۶
۱۱:۲۰
۱۶:۲۴
۱۶:۴۲

آمار بازدیدکنندگان

۷
۴۱۷
۳۴۹۳
۸۷۱۵۷۰۵