تقویم اخبار

اردیبهشت 1396
ی د س چ پ آ ش
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

لینک به روزنه

www.rovzane.com

کودکان و نوجوانان روستای برزنون با آثار عطار نیشابوری آشنا شدند

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی نیشابور ، مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری 25 فروردین ماه با حضور چهره های شاخص فرهنگی و علمی در نیشابور برگزار شد و در کتابخانه عطار روستای برزنون نیز ، این روز با نمایش کتاب های این شاعر بزرگ و  بحث و گفتگو پیرامون زندگی و احوالات وی، این روز گرامی داشته شد.

برزنونی مسوول کتابخانه شیخ فرید الدین عطار نیشابوری با اعلام این خبر گفت: کتابخانه روستای برزنون، سال گذشته به بهره برداری رسیده است و خوشبختانه نام این کتابخانه برگرفته از شاعر خوش نام و پرآوازه نیشاوبری شیخ فرید الدین عطار نیشابوری است .

برزنونی ادامه داد: روز 25 فروردین ماه در تقویم رسمی کشور به نام عطار نیشابوری نامگذاری شده است و همه ساله مراسم بزرگداشت این شاعر و عارف بزرگ در نیشابور برگزار می شود که ما در کتابخانه روستایمان تصمیم گرفتیم با نمایش کتب این شاعر و بحث و بررسی پیرامون احوالات و  زندگی عطار، دانش آموزان کودکان و نوجوانان را بیشتر با این شاعر بلندآوازه جهانی آشنا کنیم.

گفتنی است فریدالدّین ابوحامِد محمّد عطّار نِیشابوری (۵۴۰ - ۶۱۸ قمری) یکی از عارفان و شاعران ایرانی بلندنام ادبیات فارسی در پایان سدهٔ ششم و آغاز سدهٔ هفتم است.. وی یکی از پرکارترین شاعران ایرانی به شمار می‌رود و بنا به نظر عارفان در زمینه عرفانی از مرتبه‌ای بالا برخوردار بوده‌است.از وی کتاب های منطق‌الطیر،تذکرة الأولیاء،الهی نامه، مصیبت نامه،اسرارنامه

،خسرونامه و ...به جا مانده است.

درج نظر

XML نظرات: RSS | Atom
خدمات روزنه به نامزدهای شورا و مجلس

کاندیداهای شورای شهر نیشابور

کاندیداهای محترم لطفا" اطلاعات تکمیلی خود (اهداف، برنامه و ...) را ارسال نمایید.

همشهریان ارجمند می توانند با کلیک بر روی تصویر هر نامزد، علاوه بر آشنایی با زندگی نامه، اهداف، برنامه ها و ...سوالات خود از کاندیدای مورد نظر را در صفحه ی اختصاصی وی درج نمایند. طی هماهنگی با کاندیداهای محترم, پاسخ ها در همان قسمت نمایش داده خواهد شد

کاندیداهای شورای شهر نیشابور

"روزنه" ای به انتخابات

مناسبت ها

عيد مبعث را به تمامي مسلمانان تبريك عرض مي نمايیم
روزنه ای به انتخابات شورای شهر نیشابور
اعمال ماه رجب - کلیک کنید

تبلیغات

دریافت اخبار نیشابور
کلاس آموزش قرآن کریم بصورت زنده
خدمات روزنه به نامزدهای شورا و مجلس

اوقات شرعی نیشابور

۰۴:۱۵
۰۵:۴۹
۱۲:۳۲
۱۹:۱۶
۱۹:۳۵

آمار بازدیدکنندگان

۱۵
۶۲۷
۲۳۹۵
۸۱۷۳۲۴۶