تقویم اخبار

خرداد 1398
ی د س چ پ آ ش
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

یکی از عوامل سرطان در نیشابور،نان های کپک زده که دامها می خورند

داستان سر اینه که در مورد سرطان یه خورده بهتر تحقیق کردیم بخشی به خاطر ژنتیک بخشی به خاطر عدم ورزش و عدم تحرک بخشی به خاطر مصرف دخانیات، چیز خیلی مهمی که در ایران مطرح است بحث نون هست که عامل سرطان است.

مشکل این است که این نون هایی که ما جمع می کنیم و به نون خشکی می دهیم می گوییم برکت خداست گناه دارد . نون خشکی ها جا انبار می کنند این نون رطوبت دارد و در محیط گرم کپک می زند کپکی که تولید می کند سمی ایجاد می کند به نام "آفلاتوکسین" این ویروس و میکروب نیست که با گرما از بین برود سم است و این آقای دکتر به من گفت سم آفلاتوکسین به کسی زده می شود یا در آزمایشگاه موشی رامیخواهند سرطانی کنند افلااتوکسین به آن تزریق می کنند و سرطانی شدن صددر صد است.

این نون خشکی که ما جمع می کنیم و نمکی ها به گاوداری می برند باعث می شود این سم آفلااتوکسین وارد بدن اینها شود گوشتی که میخوریم شیری که می خوریم آفلاتوکسین دارد، پِهِن پای درخت ها میریزیم بعد میونه درخت ها سبزیجات آفلاتوکسین دارد و این نون باعث شده که میزان رشد سرطان توی ایران خیلی بره بالا.

اگر ما نون را دور بریزیم گناهش خیلی کمتر هست که آن رابدیم به نمکی ها و باعث بشیم مردم کشورمون روز به روز بیشتر با مشکل سرطان دست و پنجه نرم کنند.

من خواهش می کنم این موضوع را به همه بگو این دوست ما که دکتر هستش و تحقیقات سرطانی انجام می دهد میگفتش ما خیلی تلاش کردیم که مسئله را در صدا و سیما جا بندازیم و به مردم اطلاع رسانی شود منتها دیدیم که با باور های دیگه مردم منافات دارد و حاضر نشدند این کار را بکنند وظیفه مون اینه که به مردم اطلاع رسانی کنیم که به اندازه ای نون بخرید که دور ریز نداشته باشد. نون باکیفیت بخرید که دور ریز نداشته باشد. ولی اگر هم اضافه آمد نون ته سفره را واقعا بریزید توی سطل آشغال.  ولی اگر هم اضافه آمد نون ته سفره را واقعا بریزید توی سطل آشغال "

#1 عطف به: یکی از عوامل سرطان در نیشابور،نان های کپک زده که دامها می خورند

avatar
کیوان - پنج شنبه 30 شهریور 1396  

اینارو به گوش مسیولین بهداشت برسونید، ظاهرا خواب تشریف دارن

#2 عطف به: یکی از عوامل سرطان در نیشابور،نان های کپک زده که دامها می خورند

avatar
ناشناس - یک شنبه 02 مهر 1396  

احترام به اطلاع ميرساند در گاوداريهاي صنعتي ونيمه صنعتي نيشابور نان خشك مصرف نميشودوباپيشرفتهاي علم تغذيه دام واگاهي دامداران نيز در دامدارهاي سنتي مصرف به حداقل وبندرت ميباشد در نمونه گيريهاي دوره اي سازمان دامپزشكي از گوشت وشير نيز نتايج حاكي از كمتر بودن افلاتوكسين از حد مجاز ميباشد

#3 عطف به: یکی از عوامل سرطان در نیشابور،نان های کپک زده که دامها می خورند

avatar
محمد - یک شنبه 02 مهر 1396  

فکر کنم این آقای دکتری که در متن گفته شده خودش از مسئولین بهداشت است و به همان علتی هم که در متن گفته شده شاید نتوسته حرف بزنه! حالا که از این طریق حرفش را به ما رسونده ، باید همه تلاش کنیم تا این فرهنگ را رایج کنیم.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۲۶
۰۵:۱۷
۱۲:۳۵
۱۹:۵۴
۲۰:۱۴

آمار بازدیدکنندگان

۱۱
۶۴۷
۱۵۹۳
۱۰۱۹۰۸۴۱