تقویم اخبار

تیر 1398
ی د س چ پ آ ش
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

بایگانی اخبار

لینک به روزنه

www.rovzane.com

۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی به ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه اشاره کرد.

پس از کش‌وقوس‌های فراوان و پاسخ‌های استاندار خراسان رضوی به‌صحبت‌های حمید گرمابی و کنایه به‌این نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی مبنی بر استفاده از شعارهای رأی‌آور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس گفت: طرح ساخت فرودگاه نیشابور از مدت‌ها قبل مورد بررسی قرار گرفت و درباره آن تحقیقات گسترده‌ای انجام دادم.

گرمابی با اشاره به‌رشته تحصیلی خود که یکی از شاخه‌های مهندسی است؛ تأکید کرد: از ابتدا یاد گرفته‌ام برای تصمیم‌گیرى صحیح، اطلاعات لازم را جمع‌آورى کنم و تصمیماتم بر اساس اطلاعات دقیقى که مورد نیاز است، باشد، به‌همین منظور جوانب مختلف این طرح را در یک کارگروه اجرایی و طی چندین ماه بررسى کردیم و در نهایت پس از اثبات و تأیید عملی و اجرایی بودن طرح متناسب با وضعیت موجود، آن را به‌مسؤولان و رسانه‌ها منتقل کردم.

وی با اشاره به نوشتن پروپوزال اولیه این طرح توسط یک دانشجوى دکترى با کمک سایر اعضای آشنا به‌ابعاد مختلف مباحث احداث فرودگاه و نیز مشورت گرفتن از مشاور ارشد شرکت‌هاى درجه یک سازنده فرودگاه؛ تأکید کرد: چندین دلیل برای قطعیت اجرای این طرح مشخص‌شده که شرح تفصیلی آن و پروپوزال مربوط به‌آن جهت اطلاع مسؤولان استانی و کشوری، به‌صورت جداگانه ارسال‌ شده است.

 نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌حداقل 10 دلیلی که به‌صورت مکتوب به‌ریاست جمهوری، استاندار و وزارت راه اعلام کرده، تصریح کرد: وجود جمعیت بیش از 540 هزار نفری شهرستان‌های نیشابور و فیروزه و همچنین پوشش جمعیت 800 هزار نفری منطقه که به‌فرودگاه دسترسی نزدیک خواهند داشت و ضرورتاً نیاز آنها دلیل اولی بود که این طرح را توجیه‌پذیر می‌کرد.

گرمابی افزود: پنج شهرک صنعتی با بیش از 400 واحد صنعتی در شهرستان از جمله واحدهای صنعتی بزرگی مانند فولاد خراسان، نیروگاه نیشابور، مجتمع بزرگ نساجی، کارخانه‌های بزرگ تولید لوازم‌خانگی و الکتریکى و همچنین فولاد خیام که در حال نصب ماشین‌آلات بوده، نمونه‌هایی از این واحدهای صنعتی است که در کنار وجود گمرک در نیشابور فرصت‌های اقتصادی زیادی را برای شهرستان و صنعتگران فراهم می‌کند، ضمناً وجود این حجم بزرگ صنعت در نیشابور نیازمند سفرهای متعدد و سریع به مرکز و بالعکس است که ضرورت وجود فرودگاه در این شهر را اثبات می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر از جمله آرامگاه‌های خیام و عطار نیشابوری، کمال‌الملک، فضل ابن شاذان، همچنین قدمگاه حضرت رضا (ع) و زادگاه بکتاش ولی با 40 میلیون پیرو که 20 میلیون از این جمعیت در ترکیه ساکن بوده و فرصتی بالقوه برای جذب توریست زیارتی پیش‌روی شهرستان و کشور ایجاد خواهد کرد نیز اهمیت این پروژه را بیشتر می‌کند.

 نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مناطق بکر و خوش آب‌وهوای اطراف نیشابور و وجود اردوگاه کشوری باغرود که بزرگ‌ترین اردوگاه کشوری با رفت و آمد بیش از هزاران نفر در سال و برگزاری صدها اردو در سال نیز حائز اهمیت ویژه است، همچنین با افتتاح هتل چهار ستاره در نیشابور و دیگر اقدامات عمرانی شهری، ایجاد فرودگاه می‌تواند زنجیره زیرساخت‌های جذب و تسهیل رفت‌وآمد گردشگری داخلی و خارجی را تکمیل و تسهیل نماید.

گرمابی با اشاره به‌اتفاق‌های اخیر شهرستان مانند سیل؛ تأکید کرد: از لحاظ پیش‌بینی‌های لازم در زمان‌های بحران، امداد، نجات و کمک‌رسانی به‌موقع در حوادث غیرمترقبه با توجه به‌حادثه‌خیز بودن منطقه و جمعیت بالای شهرستان وجود یک فرودگاه با فاصله کم از شهرستان لازم و منطقی است.

وی با اشاره به‌دغدغه برخی نسبت به‌احتمال خالی بودن پروازهای این فرودگاه؛ خاطرنشان کرد: جابه‌جایی مسافر هوایی به‌سمت مرکز در حال حاضر بالا بوده و طبق آمار واقعی با تحقیق میدانی صورت گرفته از پنج آژانس مسافرتی شهرستان نیشابور، آمار سفرهای هوایی حکایت از جابجایی جمعیتی بالغ‌بر 28 هزار نفر در سال به عبارتی حدود 500 نفر در هفته بدون در نظر گرفتن بلیت‌های صادر شده از دیگر شهرها از جمله تهران، مشهد است،

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌گسترش خرید اینترنتی بلیت هواپیما در سال‌های اخیر؛ تصریح کرد: این آمار 500 نفر ذکر شده بدون احتساب بلیت‌هایی است که توسط افراد و سازمان‌ها و از طریق اینترنت انجام می‌شود که با اضافه کردن آنها، آمار این جمعیت قطعاً افزایش چشمگیری می‌کند، بنابراین طبق پیش‌بینی‌ها و افزایش نیاز سفر طی سال‌های آینده که فرودگاه به نزدیکی به مشهد این امکان را فراهم می‌کند که فرودگاه نیشابور، به‌عنوان فرودگاه پوششى مشهد که مناسب‌ترین فاصله را با آن دارد استفاده شود تا در مواقع ضروری مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: برای فعالیت‌های جانبی مانند آموزش خلبانی که توسط مرکز فنون و خدمات هوایی انجام می‌شود و اکنون افراد را به استان خراسان شمالی و شهر بجنورد در فاصله 3.5 ساعته با مشهد می‌فرستند نیز مورد استفاده قرار گیرد و به نیشابور اعزام شوند که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان می‌شود.

وی با اشاره به دغدغه امکان افزایش هزینه‌های اجرای پروژه عنوان کرد: وجود باند خاکی فرود مخصوص هواپیماهای کشاورزی که از قبل در جنوب شهرستان ایجاد شده است و زمین‌های وسیع و منابع طبیعی در مجاورت آن، امکان انجام پروژه را با هزینه کمتر فراهم کرده است.

گرمابی با اشاره به برخی گشایش‌های برجام گفت: با توجه به شرایط منطقه نیشابور و همچنین خرید و ورود هواپیماهای کوچک ATR به کشور، قطعاً استفاده از این هواپیماها با ظرفیت حدود ٨٠ مسافر برای این فرودگاه کاربرد بسیار مناسبی دارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صورت نیاز، برای تأمین کسری بودجه پروژه، مشارکت بخش خصوصی در این پروژه امکان‌پذیر است و هم‌اکنون رایزنی در این مورد در حال انجام است.

وی تأکید کرد: امیدوارم مسؤولانی که این پروژه را غیرکارشناسی می‌دانند بر اساس تحقیقات علمی صورت گرفته، تصمیم درست و به صلاح کشور و منطقه را بگیرند که مردم امروز و آیندگان در مورد تصمیم امروز ما قضاوت می‌کنند.

گرمابی با اشاره به بودجه تخصیص یافته تحت عنوان پروژه شاخص و ماندگار از سفر ریاست جمهوری به نیشابور؛ اظهار کرد: در مذاکرات با مسؤولان استانداری و طی نامه‌ای که به رئیس جمهور نوشتم، تاکید کردم که همین بودجه می‌تواند بخش قابل توجه و اولیه‌ موردنیاز برای احداث فرودگاه که مفهومی واقعی از پروژه ماندگار را دارد تامین نماید که متاسفانه تاکنون توجه و دقتی به این موضوع نکرده‌اند‌. ‌

#1 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
مهدی - چهارشنبه 07 شهریور 1397  

اگر فرماندار نیشابور معاونت استاندار نیز می باشند شخصا این موضوعات را باید به استانداری تاکید نمایند صرفا از طرف نماینده مجلس کافی نیست.
معاونت استانداری چه نقشی دارد؟؟؟؟؟؟؟؟/

#2 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
محمدرضا - چهارشنبه 07 شهریور 1397  

دست مریزاد جناب گرمابی.حرف دل همه مردم نیشابور رو زدند که بسیاری از نکات بالا سال هاست از سوی مردم هم ذکر می شد و درخواست ایجاد فرودگاه رو می کردن ولی رسیدگی و پیگیری قاطعانه نبود حال با توجه به پیگیری های یک نماینده در سطوح بالای کشوری نگاه مردم بیش از قبل به روند انجام امور خیره شده و شخصی مثل استاندار صرف مسائل سیاسی نباید و نمی تواند حق به جای مردمی که سال ها در انتظار این پروژه بوده اند را به راحتی پایمال کنند باز هم مانند قبل همشهریان عزیز مطلع از مباحث فرودگاه مطالب خود را بگذارند و در سایت های دیگر هم نظر بگذارند تا با جدیت تمام این بحث به سرانجام برسد و نیشابور به ارزوی دیرینه خود برسد...با تشکر از همه همشهری های دلسوز

#3 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
سیاوش - پنج شنبه 08 شهریور 1397  

قطعا فرودگاه نیشابور یک ضرورت واقعی است. و ان شا ء الله در آینده نزدیک این امر اتفاق خواهد افتاد.به امید روزی که هر شهر و روستای استان و کشور با توجه به ویژگی هایش دارای امکانات مورد نیازش شود.

#4 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
حسام - شنبه 10 شهریور 1397  

فرودگاه جز آلودگی هوا و ایجاد سر و صدا منفعت دیگه ای نداره،هر هواپیما اندازه حدود شش هزار خودرو آلودگی ایجاد میکنه

#5 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
علی - چهارشنبه 14 شهریور 1397  

همه مسولان ازجمله دونماینده وفرماندارباید بصورت جدی پیگیر باشند وازبخش خصوصی کمک بگیرندمانند پروژه هتل امیران که نمونه موفقی بودزیرا نیشابورپتانسیل زیادی برای جذب گردشگرداردوفرودگاه یکی ازپایه های اساسی دررشد گردشگری میباشد.

#6 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
محسن - چهارشنبه 14 شهریور 1397  

جای تاسف داره که نماینده شهرمون در این شرایط وقت خودشون رو صرف کارهای غیرکارشناسی بیهوده میکنند ایشون بهتره دنبال تکمیل طرحهای ناتمام ،مانند وزرشگاه انقلاب و ارتقای شهرستان زبرخان و خیلی موارددیگه کار کنند و وارد کارهای عبث نشوند این پیشنهاد در سالهای گذشته هم توسط برخی نمایندگان وقت داده شده وکاملا غیر کارشناسی است بهتر است بجای راه هوایی به فکر ایجاد شبکه ریلی قوی بین فرودگاه مشهد تا نیشابورو قدمگاه رضوی باشند توسعه شبکه ترنی جزو اولویتها ست متاسفیم هستیم که نمایندگان بی درایت و کم کار را روانه مجلس میکنیم و با ذهن و اعصاب مردم بازی می کنند بعنوان کسی که به ایشان رای داده ام در این مدت دو سالی که دو نماینده شهرمان در مجلس حضور داشته اند کمترین کار کارشناسی ومفید را برای شهر داشته اند و امیدواریم در انتخابات اینده انتخاب بهتری داشته باشیم

#7 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
محیا - شنبه 17 شهریور 1397  

جناب محسن، فازت چیه الان برادر؟!
جالبه که شما نیشابوری هستی و به قول خودت در اینجا رای دادی و از مسائل نیشابور کاملا بی خبری!
- ورزشگاه، بودجه و اعتبارات خودشو گرفته و داره کاراش انجام میشه.
- ارتقای زبرخان هم سال‌هاست درگیر اختلاف بین دو نقطه به عنوان مرکز شهرستان هستش که اونم به امید خدا به زودی حل میشه.

مطمئن باش دیر یا زود فرودگاه نیشابور، ایجاد میشه. بهتره شما یک فکری به حال موقعیتی تبلیغاتی که ساخته شده بودد و حالا با اومدن اورژانس هوایی و به زودی فرودگاه و ارتقای جاده‌های مواصلاتی؛ از هم می پاشه بکنید. کاش می تونستید جوانمردانه و رو در رو حرفاتونو بزنید و پشت ورزشگاه و زبرخان و ... که ارتباطی به موضوع فرودگاه ندارن و مسائل دیگه ای هستن مخفی نمی شدید!

#8 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
محمدرضا - سه شنبه 20 شهریور 1397  

محسن (:

#9 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
بنده خدا - سه شنبه 20 شهریور 1397  

سلام به همگی میگم کی باشه مردم ازشر این استاندار راحت بشن چون یکی ازگزینه های استعفا ازنظر سازمان بازنشستگی این استاندار است که خدا کنه هرچه زودتر بازنشسته بشه چرا جواب نماینده شهرمون رو اینطوری داده وچرا درکانال های تلگرام متاسفانه متاسفانه مثل شهرآرا مشهد بی ادبی نسبت به نماینده شهرمون داشته واذعان میکنه(شهرآرا تو تلگرام) گفته این یه نوع عوامفریبی می باشه متاسفم برای شهر آرا ورشید استاندار مستعفی استان

#10 عطف به: ۱۰ دلیل کارشناسی برای نیاز نیشابور به‌فرودگاه

avatar
علی - دوشنبه 26 شهریور 1397  

فرودگاه پیام کرج اولین پرواز مسافربری خود به مشهد را انجام دادفاصله کرج تا تهران کمتراز40کیلومتر است پس بهانه نزدیکی نیشابور به مشهد یک فریب آشکاراست به گفته مسولان میراث فرهنگی سالانه6میلیون مسافربه نیشابورسفر می کنند آیا این برای داشتن یک فرودگاه داخلی کافی نیست؟دونماینده شهرهرچنددیرهنگام اماموفق شدنداورژانس هوایی رامستقر کنندپس فرودگاه واستان شدنهم شدنی است اگر اراده راسخ وپشتیبانی مردم باشد.

درج نظر

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML نظرات: RSS | Atom

پل های ارتباطی کاربران گرامی با روزنه

اوقات شرعی نیشابور

۰۳:۴۷
۰۵:۳۲
۱۲:۴۱
۱۹:۴۹
۲۰:۰۹

آمار بازدیدکنندگان

۲۵
۶۶۹
۱۸۸۸
۱۰۳۲۴۴۳۰